سرعت سایت نقش مهمی در رتبه سایت شما در گوگل دارد . هر چه سرعت بالاتری داشته باشید مطمئنا کاربران شما از این مسئله راضی تر خواهند بود و نرخ فرار در سایت شما کاهش می یابد . در این مطلب قرار است ابزارهای بررسی سرعت سایت را به شما معرفی کنیم .

سایت بررسی سرعت isitwp

1. IsItWP Website Speed Test Tool

سایت isitwp ابزار رایگانی است که به شما امکان بررسی سرعت سایت وردپرسی را میدهد . این سایت به شما این امکان را میدهد تا به صورت خیلی سریع آنالیز کلی از سایت خود به همراه درخواست های سایت را مشاهده کنید .


بررسی سرعت لود سایت پینگدام

2. Pingdom

www.tools.pingdom.com

سایت پینگدام هم از دیگر سایت هایی است که ابزار رایگان در عین حال کاربردی در اختیار شما قرار میدهد . یکی از مزیت های این ابزار این است که شما میتوانید از نقاط مختلف سر تا سر جهان تست سرعت را از سایت خود بگیرید و نتیجه مورد نظر را دریافت کنید .

البته پیشنهاد میشود برای استفاده از این سرویس ، از نرم افزار عبور از فیلتر استفاده کنید . زیرا به نظر میرسد در مواقعی که حمله به سایت رخ میدهد آی پی های ایرانی ورودی به سایت محدود میشوند .


بررسی سرعت و مشکلات سایت با Google Pagespeed Insights

3. Google Pagespeed Insights

غول سرویس های تست سرعت ! گوگل در همه چیز حرف اول را میزند و در بحث تست سرعت نیز مانند سایر سرویس های پیشرفته و قابل اعتمادش سرویس منحصر به فردی ارائه داده است .

از مزیت های این سرویس میتوان به تست سایت شما در دو حالت موبایل و دسکتاپ اشاره کرد . همانطور که میدانید اکثر کاربران امروزی سایت های اینترنتی از گوشی های هوشمند استفاده میکنند . پس این سرویس میتواند بهترین ابزار برای بررسی ایراد های فنی و سرعتی سایت باشد . البته همین ابزار نیز ایرادهایی میگیرد که امکان انجام آن نیست ! اما با این وجود از بهترین سرویس ها محسوب میشود .


جی تی متریکس GTmetrix

4. GTmetrix

Gtmetrix از ابزارهای قدرتمند در زمینه تست سرعت سایت محسوب میشود که کاربران ایرانی از قدیم الایام با این سایت آشنایی داشته اند . این سایت برای نمایش سرعت خود دو بعد تست Yslow که مربوط به یاهو و Pagespeed که مربوط به گوگل میشود را استفاده میکند و بر اساس هر کدام از ایرادات توصیه های لازم را به کاربران خود انجام میدهد . پیشنهاد میکنیم مشکلات سرعت سایت در ابزار Gtmtrix را با این مقاله آموزش رفع خطاهای پیج اسپید در آنالیز سایت توسط سایت GTmetrix برطرف نمایید .


WebPageTest

5. WebPageTest

سایت دیگری که میتوانید از آن استفاده کنید WebPageTest میباشد . از مزیت های این سایت امکان مشخص کردن نوع دستگاه ، مرورگر ، موقعیت مکانی دستگاه و حتی نوع اینترنت دستگاه استفاده شده جهت تست سرعت سایت شما میباشد . موردی که در سایر ابزارها حتی خود گوگل تنها به تنظیم روی گوشی و یا سیستم محدود میشد .

پس از انجام و اتمام تست سایت ، شما میتوانید نتیجه کاملی از گزارش داده شده با جداسازی بخش های مختلف از هم مشاهده کنید . این کار باعث میشود شما نتیجه مطلوبی را دریافت کنید .

پس از انجام و اتمام تست سایت ، شما میتوانید نتیجه کاملی از گزارش داده شده با جداسازی بخش های مختلف از هم مشاهده کنید . این کار باعث میشود شما نتیجه مطلوبی را دریافت کنید .


سایت چک سرعت سایت Load Impact

6. Load Impact

این سایت در واقع به صورت پیشفرض و در حالت رایگان تعداد 25 کاربر مجازی را به سمت سایت شما در مدت 3 دقیقه ارسال کرده و آنالیزی از بازخورد ایجاد شده در مورد این 25 کاربر به شما در قالب گزارش آماری تست سرعت سایت شما ارائه میدهد . البته در صورت خریداری پلن کاربری امکان افزایش تعداد کاربر تا 5000 کاربر نیز وجود دارد .


Uptrends

7. Uptrends

سایت Uptrends ارائه دهنده سرویس دیگری میباشد که با آن میتوانید سرعت سایت خود را بررسی کنید . در این سایت نحوه بررسی سایت به دو دسته موبایل و حالت دسکتاپ با مرورگر ها و اینترنت های مختلف تقسیم شده است . شما میتوانید علاوه بر این ، موقعیت مکانی خود به همراه نوع اندازه صفحه نمایش خود را بررسی کنید تا در بهترین حالت ، بهترین نتیجه مد نظر خود را دریافت کنید و بر اساس گزارش دریافتی بتوانید ایرادات فنی سایت خود را به راحتی رفع کنید .

علاوه بر موارد ذکر شده بالا در نتیجه امکان مشاهده نمره پیچ اسپید گوگل را نیز خواهید داشت .


Byte Check

8. Byte Check

www.bytecheck.com

اگر علاقه زیادی به بررسی TTFB سایت خود که امروزه در مورد آن زیاد صحبت میشود دارید ، پیشنهاد میشود این سایت و گزارش آن را از دست ندهید . البته برای استفاده از خدمات این سایت قبل از ورود از نرم افزارهای تغییر آی پی استفاده کنید . زیرا این سایت از سرور های گوگل استفاده میکند و به آی پی های ایرانی حساس میباشد .

امیدوارم از مقاله ابزارهای بررسی سرعت سایت استفاده و لذت کافی برده باشید . در این مقاله سعی شد 8 ابزار مرتبط با تست سرعت سایت برای شما معرفی و در مورد آنها خدمت شما عزیزان توضیح داده شود . شما میتوانید از هر کدام از سایت های بالا که خواستید استفاده کنید . اکثر سایت ها خدمات رایگانی ارائه میدهند ، اما برخی از آنها نیز پس از تعدادی تست از شما درخواست پرداخت هزینه برای حساب کاربری خود میکنند ، پس توجه کنید که وقت خود را صرف گرفتن آزمایش های الکی و بیهوده نکنید . از تمامی نتایج آزمایش های گرفته شده نهایت استفاده را ببرید . در آخر پیشنها میکنیم مقاله بهترین افزونه های افزایش سرعت وردپرس در سال 2019 را مطالعه کنید .