سلام خدمت تمامی همراهان عزیز سایت آی وحید . امروز میخواهیم درباره سرچ کنسول گوگل برای شما عزیزان توضیح دهیم . سرچ کنسول یکی از ابزار کاربردی گوگل برای مانیتور سایت است . از قضا یکی از ابزارهایی که از گوگل هنوز در دسترس و آزاد برای ایرانیان است همین سرچ کنسول میباشد . در یکی از مطلب های قبلی امکان بررسی میزان ورودی به سایت از طریق گوگل را برای شما توضیح دادیم . در این مطلب میخواهیم درباره کلیات این ابزار برای شما بنویسیم ، امیدواریم که ما را تا پایان همراهی کنید .

سرچ کنسول گوگل چیست

سرچ کنسول گوگل چیست ؟

سرچ کنسول یک کانال ارتباطی است 

حساب های سرچ کنسول راه اصلی و رسمی ارتباط گوگل با صاحبان سایت ها به شمار میرود . با ثبت نام و ثبت سایت خود در این ابزار کاربردی شما میتوانید اطلاعاتی در مورد خطاهای سایت خود ، مشکلات به وجود آمده و حتی مشکل پنالتی شدن سایت خود را به راحتی در آن متوجه شوید . همچنین از طریق ابزارهای البته محدود به شما این اجازه داده میشود تا بتوانید با مدیران بخش سرچ کنسول گوگل در ارتباط باشید و از آنها تقاضای امکانات جدید و یا رفع مشکلاتتان کنید .

سرچ کنسول گوگل یک مرکز کنترل است

اگر شما در حال کار بر روی بهینه سازی سایت خود هستید ، این را میدانید که کار سئو هیچوقت پایان پذیر نمیباشد . شما نیاز دارید تا به صورت مداوم محتوای خود را بهینه سازی کنید و آن را بهبود ببخشید ، خطاهای سایت را کم کنید و تنظیمات خود را فیلتر کنید . سرچ کنسول به شما این امکان را میدهد تا سایت خود را به صورت روز به روز مدیریت کنید و خطاهای آن را بررسی و تحلیل کنید . این ابزار به شما اجازه میدهد تا نقشه سایت خود را به گوگل بدهید ، از گوگل بخواهید تا خطاهای شما را مجددا ارزیابی کند و نتیجه آن را مشاهده کنید .

 

سرچ کنسول گوگل چیست ؟
سرچ کنسول گوگل چیست ؟

سرچ کنسول یک پیشخوان شاهکار است 

حساب شما در سرچ کنسول پر از اطلاعاتی درباره سایتتان است که نشان دهنده عملکرد سایت در موتورهای جستجو نیز میباشد . از گزارشات سازگاری با موبایل گرفته تا میزان کلیک ها ، ردیابی آنها و کلی اطلاعات جالب دیگر !

اگر شما پیگیر این هستید که آمار سایتتون رو تحلیل کنید ، حساب کاربری شما در سرچ کنسول این قدرت رو به شما میدهد تا بفهمید سایت شما چه زمانی و در کجای نتایج گوگل پدیدار میشود .

 

سرچ کنسول گوگل چیست ؟
سرچ کنسول گوگل چیست ؟

سرچ کنسول یک منبع داده است

اکثر داده های درون سرچ کنسول قابلیت استخراج و قرار گرفتن درون سایر سیستم ها را دارند ، از نمونه این سیستم ها میتوان به گوگل آنالایتیک و افزونه سئو Yoast نیز اشاره کرد . این بدین معنی است که شما میتوانید از طریق افزونه سئو خود بدون نیاز به لاگین کردن درون حساب سرچ کنسول خود اطلاعات آن را داشته باشید !

سرچ کنسول گوگل یکی از ابزارهای جالب و کاربردی برای صاحبان وبسایت میباشد . همانگونه که در ابتدا گفته شد از مزیت های این ابزار در دسترس ایرانیان بودن آن میباشد . یعنی دیگر نیاز نیست برای استفاده از خدمات آن دست به دامان نرم افزارهای تغییر آی پی شوید . از ایرادات آن میتوان به بروز رسانی آمار با دو روز تاخیر در سایت اشاره کرد . امیدواریم که از این مطلب استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشویم نظرات شما را در مورد مطالب سایت آی وحید بدانیم .