راه های افزایش ترافیک سایت

با سلام خدمت شما عزیزان . امروز با مطلب راه های افزایش ترافیک سایت در خدمت شما دوستان همراه با آی وحید هستیم . راه های افزایش ترافیک سایت زیاد است . اما میخواهیم تعدادی از آنها را در این مطلب به شما معرفی کنیم . خوشحال میشویم که تا پایان با ما همراه باشید .

 

 

افزایش ترافیک سایت

1- ایجاد پروفایل کاربری برای شناخت کاربرانتان

قبل از اینکه کار خود را آغاز کنید و محتوای خود را در سایت قرار دهید باید ابتدا مشخص کنید که مخاطب هدف شما چه قشری از جامعه و با چه تخصصی هستند . بعضی سایت ها تخصصی هستند مانند آی وحید ، اگر شخصی که اطلاعات کافی در مورد سایت و سئو و حتی وردپرس نداشته باشد با آمدن به سایت و با خواندن مطالب ممکن است با خود بگوید این چه چرت و پرتی است که مجید عابد در این سایت قرار داده ! و در نهایت سایت را ببندد . اما اگر شخصی که تخصصش در سئو ، وردپرس و طراحی و توسعه سایت باشد با آمدن به سایت آی وحید و علی الخصوص بلاگ آی وحید میتواند از آموزش هایی که سعی شده به راحت تر شدن و هر چه بهتر شدن روند توسعه سایت و افزایش بازدید و بهبود سئو ( همان چیزی که در مقاله های خانم شریفی وجود دارد ) کمک کند ، استفاده کند . پس در اینجا ما مخاطبان خود را مشخص کرده ایم . یعنی مخاطبان در سایت اصلی آی وحید افرادی هستند که نیاز به طراحی و توسعه سایت خود به بهترین نحو را دارند . در وبلاگ نیز مخاطبان افراد وبمستر ، توسعه دهنده و کسانی که به دنبال راهکار های مفید جهت هر چه بهتر کردن سایت خود هستند ، میباشند .

حال اگر شخصی به سایت آی وحید ایراد بگیرد و بگوید مطالب شما به درد نمیخورد باید ابتدا زمینه کاری ایشان را بپرسیم ، اگر شخصی باشد که هیچ اطلاعی از سئو و وبسایت نداشته باشد با تمام احترامی که برای وی قائل هستیم اما نمیتوان آن را به صورت 100% در مطالب خود اعمال کرد . تنها میتوان ادبیات را به گونه ای بیان کرد که شخص در موارد غیر تخصصی بهتر متوجه شود . حال اگر شخص انتقاد کننده در زمینه مرتبط با سایت فعالیت داشته باشد برعکس مورد قبل میتوان از نظرات وی استقبال و استفاده کرد . برای اینکه تجربیات و نوع زمینه کاری مخاطبانمان مشخص شود میتوانیم پروفایل کاربری برای آنها ایجاد کنیم و از آنها اطلاعات تکمیلی دریافت کنیم تا بهتر بتوانیم از نظرات آنها استفاده کنیم . مفهوم و هدف پروفایل کاربری در سایت این مورد میباشد .

 

2- کلمات کلیدی را برای تعیین استراتژی محتوای خود جستجو کنید 

یکی از مهمترین و اصولی ترین کارها نیز طبق معمول بررسی کلمات کلیدی و انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای سایت و پس از آن تعیین استراتژی مخصوص برای محتوای وبسایت بر اساس همان کلمات کلیدی میباشد . درباره کلمات کلیدی و انتخاب آن در بلاگ آی وحید زیاد صحبت شده و ما سعی میکنیم دوباره آنها را تکرار نکنیم . تنها سعی میکنیم بگوییم یکی از مهمترین گام ها برای افزایش ترافیک سایت انتخاب کلمه کلیدی میباشد .

 

3- ایجاد تقویم کاری

بعضی اوقات شما ممکن است لیستی بلندبالا از کارهایی که نیاز به انجام آنها داشته باشید در پیش روی خود ببینید . مدیریت کردن آنها مهم است و ممکن است برخی از موارد لیست را از دست بدهید یا فراموش کنید . به همین منظور سعی کنید برای خودتان در یک تقویم سفارشی اهداف خاص مشخص کنید .  اگر شما کار خود را بر اساس برنامه ریزی انجام دهید میتوانید در زمان های خاص گزینه های درون تقویم خود را نیز ویرایش کنید تا به بهترین نتیجه ها دست پیدا کنید .

 

4- مطالب مفید و جامع ایجاد کنید

مهمترین چیز برای موتورهای جستجو کیفیت مطالب است . اگر مطالب شما کاربردی و مفید باشد و بتواند نکات جدیدی را به کاربر آموزش دهد بنابراین شانس دریافت رتبه خوب از موتورهای جستجو و در نتیجه افزایش ترافیک سایت و بلاگ شما بالاتر خواهد رفت . ما در مطالب آی وحید سعی میکنیم همواره نکات جدید و آموزشی در زمینه ارتقا سایت را به کاربران عزیز خود ارائه دهیم . این مورد همانند راضی بودن مشتریان در زمینه طراحی سایت برای ما بسیار مهم است . پس شما نیز سعی کنید تا مطالب کاربردی در زمینه تخصص سایت خود به کاربران خود ارائه دهید تا کاربران شما با اشتراک گذاری مطالب شما با دوستان خود به صورت دائمی ترافیک سایت شما را تامین کنند .

 

5- محتوای خود را قابل خواندن کنید

نمیدانم چگونه منظور خود را در تیتر بیان کنم اما اگر بخواهیم به صورت عامیانه صحبت کنیم باید اینگونه بنویسیم : ” محتوا باید به گونه ای باشد که چشم کاربر را اذیت نکند و همچنین حالت یکنواخت نداشته باشد ” . ما در مورد Heo  در مطالب قبلی صحبت کرده ایم . Heo و Seo مکمل همدیگر هستند و از خواندن مطلبی که در مورد بررسی این دو نوشته بودیم میتوانید متوجه این قضیه شوید . رنگبندی سایت ، نوشته ها ، عناصر موجود در سایت و حتی حالت چیدمان آنها باید به گونه ای باشد که کاربر را اذیت نکند . در نوشتن متن محتوای خود نباید همه متن ها را پشت سر هم بنویسید . حداقل فاصله ای بین پاراگراف ها داده ، عکسی در میان آنها قرار دهید ، جملات خود را واضح تر بیان کنید و از این جمله کارها . نباید محتوای خود را برای موتور جستجو بنویسید . مخاطبان شما افراد و اشخاص هستند نه روبات ها و موتور های جستجو ! هر چه کاربر با متون شما راحت تر باشد ترافیک سایت شما نیز بیشتر خواهد شد .

 

امیدوارم که تا اینجای مطلب راه های افزایش ترافیک سایت لذت برده باشید . نکات و راه های افزایش برای ترافیک سایت زیاد است که ما در این مطلب چند مورد کوتاه از آنها بیان کردیم . سعی میکنیم در مطالب بعدی باز این مطلب را ادامه بدهیم و به شما عزیزان در روند افزایش هر چه بیشتر ترافیک سایتتان کمک کنیم . خوشحال میشویم نظرات خود را با ما مطرح کنید .