درخواست پیش فاکتور

بررسی سئو و هئو SEO v HEO

  • 13 مهر 1397
  • بدون دیدگاه
  • مجید عابد

بررسی سئو و heo

با سلام خدمت دوستان عزیز . امروز مطلب بررسی سئو و HEO را برای شما آماده کرده ایم . میخواهیم در مورد این دو مبحث با شما صحبت کنیم . پیشنهاد میکنیم تا ادامه مطلب با ما همراه باشید .

بررسی سئو و heo

در صورتی که نمیدانید HEO چیست باید کمی در ابتدا برای شما توضیح دهیم . HEO مخفف Human Eye Optimization میباشد . کاربرانی که به سایت شما مراجعه میکنند دوست ندارند که کل صفحه را با کلمات کلیدی موجود در سایت شما مشاهده کنند . در دوره های مختلف گوگل آپدیت الگوریتم های مختلف را ارائه کرده است . در هر بار بروز رسانی مشکلات این الگوریتم ها تا حدودی رفع شده اما مقداری مشکل همچنان در پس زمینه وجود دارد . مشکلاتی که در اکثر موتور های جستجو وجود داشت به دو قسمت عمده میتوان تقسیم بندی کرد :

1- اکثر کوئری های جستجو معمولا فقط دارای یک یا دو کلمه میباشد . پس در این صورت اکثر نتایج همیشه کاملا واضح نمیباشد .

2- در صورتی که تعداد کلمات بیشتر شودممکن است شامل کلمات ممنوعه شود .

در هر صورت یک موتور جستجو مانند گوگل در مرور زمان سعی کرده تا نتایج مطلوب تری به کاربران بر اساس ایده و سئوال ذهنی آنها نشان دهد . تمامی این موارد نشان دهنده آن است که ما باید مطالب را بر اساس ذهن خود در موتور جستجو بنویسیم .

 

بگذارید نگاهی دقیقتر به آمار موتورهای جستجو بیندازیم . در سال 2011 بررسی دقیقی صورت گرفت که مشخص شد گوگل نتایج مرتبط به مورد درخواستی شما را تا چه میزان پیدا میکند .

1- مقدار کلیک نتیجه اول .18.2% از تمامی کلیک ها بوده است .

2- نتیجه دوم میزان 10.1% کلیک داشته است .

3- نتیجه سوم 7.2%

4- نتیجه چهارم 4.8%

5- دیگر نتیجه ها زیر 2% کلیک داشته اند .

 

5 جایگاه برتر نتایج گوگل حاوی کلمات کلیدی کوتاه میباشند . HEO به عنوان یک مفهوم جدید و تجربی در اصول طراحی سایت بر پایه روانشناسی میباشد . ما در سئو بر کلمات کلیدی و میزان مناسب ساختار نوشتاری ، سرعت و موارد کلی سایت صحبت میکنیم اما در هئو قرار گیری عناصر موجود در سایت و گرافیک آن مورد نظر ما میباشد . HEO همانگونه که خدمتتان گفتیم مخفف عبارت Human Eye Optimization به معنی تجربه بهینه سازی چیدمان سایت میباشد . ما نمیتوانیم SEO و HEO را از هم جدا کنیم . به گونه ای که آنها مکمل هم میباشند . HEO به صورت دقیق تر شامل صفحه، رنگ ها، فونت ها و… میباشد . باید هنگامی که سایت را طراحی میکنید و یا سفارش به برنامه نویس میدهید طرح بندی سایت و ظاهر ( منظور اینجا از ظاهر رنگ بندی نوشته ها و چیدمان عناصر موجود در سایت میباشد ) به گونه ای باشد که چشم کاربر را اذیت نکند . به عنوان مثال میتوان گفت نوشته های با رنگ قرمز جیغ چشم کاربر را اذیت میکند . ظاهر سایت میتواند در کنار سئو کار شما را برای جذب کاربران کامل کند .

 

SEO از HEO جدا است اما هر دو تکمیل کننده هم هستند و نمیتوانند بدون یکدیگر معنای کاملی بدهند . نمیتوان یکدیگر را بدون هم معنا کرد . اگر سایتی بخواهیم که بتواند آمار بالایی از لحاظ بازدید داشته باشد باید  به هر دو نکته توجه کنیم تا بتوانیم در بهترین حالت ، بهترین نتیجه را دریافت کنیم . امیدوارم که از مطلب بررسی سئو و HEO لذت و استفاده برده باشید . در ادامه مطالب دیگری هم در مورد HEO منتشر خواهد شد . خوشحال میشویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

 
امتیاز شما به این پست
خیلی بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
2 رای : 3٫00 از 5

دکتر رنک لول رنگ - پالت رنگ های مورد تایید آی وحید درگاه پرداخت واسط jibme