لازمه طراحی سایت ریسپانسیو واکنش گرا چیست ؟

پیشگفتار : با سلام و عرض ادب و احترام ؛ امروز یک مطلب بسیار مهم را میخواهم آموزش بدم که حتمأ در سئو و بهینه سازی سایت شما موثر است و بر رتبه سایت شما تاثیر زیادی دارد .

سایت ریسپانسیو واکنش گرا چیست ؟

آیا برای شما هم پیش آمده است که با موبایل خود وارد یک سایت شوید و قالب سایت با مشکل مواجه شود، سایز و رزولوشن مناسبی نداشته باشد !؟ حتی با تبلت خود وارد سایت مورد نظر میشوید با مشکل سایز صفحه سایت و مواردی دیگر مواجه میشوید..

میتونم بگم که هر سایتی با یک رزولوشن خاص خودش طراحی شده که وقتی شما آن را با دستگاه های متفاوت ( موبایل ، تبلت ، کامپیوتر و… ) باز می کنید امکان ناسازگاری قالب سایت با مرورگر دستگاه شما وجود دارد زیرا طراح این سایت قالب را به گونه ای طراحی کرده است که فقط بر فرض مثال بر روی نسخه کامپیوتر قابل نمایش است و با رزولوشن مناسب کامپیوتر طراحی شده است.

اکنون اگر طراح قالب سایت بخواهد پس از طراحی سایت برای تمامی رزولوشن ها و دستگاه های موجود در بازار قالب اختصاصی طراحی کند، مسلمأ زمان و هزینه ی زیادی را در بر دارد که اگر فردا یک دستگاه جدیدی با رزولوشن و سایز متفاوتی وارد بازار شد دوباره طراح مجبور میشود برای دستگاه جدید نیز طراحی مجدد انجام دهد، اکنون آیا راهی وجود دارد که طراح سایت با یک بار طراحی قالب سایت را به نحوی طراحی کند که برای تمام دستگاه ها کاربرد داشته باشد و سازگاری کند ؟ بله – با طراحی سایت ریسپانسیو واکنش گرا شما میتوانید با یکبار طراحی سایت انجام دادن برای تمام دستگاه ها با سایز ها و رزولوشن های متفاوت قالب طراحی کنید.

مزایا طراحی سایت ریسپانسیو واکنش گرا چیست ؟

مهم ترین موارد طراحی سایت ریسپانسیو واکنش گرا به شرح زیر است :

  1. صرفه جویی در زمان : 

با طراحی سایت ریسپانسیو واکنش گرا میتوانید در مصرف زمان جهت طراحی سایت برای سازگاری با تمام دستگاه ها و رزولوشن ها

  1. صرفه جویی در هزینه :

با طراحی سایت ریسپانسیو واکنش گرا میتوانید در هزینه های زیاد طراحی چند باره خود برای سازگاری آن با تمام دستگاه ها و سایز ها صرفه جویی کنید و با یکبار طراحی سایت ریسپانسیو واکنش گرا جان خود را راحت کنید ( نتیجه گیری : برای طراحی سایت با سایز های مختلف و سازگاری با محیط های گوناگون میتوانید چند بار طراحی اختصاصی نسبت به نیاز خود طراحی کنید و چند هزینه پرداخت کنید اما با طراحی سایت ریسپانسیو واکنش گرا یکبار طراحی و یکبار هزینه کنید )

  1. افزایش بازدید سایت :

خب لازم به توضیح نداره وقتی شما نسبت به رقبای خود با طراحی سایت ریسپانسیو واکنش گرا جلو تر باشید و با ورود یک دستگاه جدید در بازار نیازی به طراحی مجدد نداشته باشید پس حتمأ کاربران شما بیشتر از سایت های دیگر خواهد بود.

شاد و پیروز باشید / طراحی سایت آی وحید

نیاز به آموزش برای ریسپانسیو کردن قالب های خود دارید ؟ آموزش ریسپانسیو کردن سایت – افزونه – قسمت اول را مشاهده کنید .