بهبود تجربه کاربری با استفاده از صفحه ۴۰۴
  • 2 اسفند 1397
  • بدون دیدگاه
  • فهیمه شریفی

بهبود تجربه کاربری با استفاده از صفحه ۴۰۴

آموزش

صفحه ۴۰۴ چیست و چه تاثیری روی تجربه کاربری می گذارد؟

ارور ۴۰۴ یا صفحه ۴۰۴، به معنای یافت نشد است و زمانی به وجود می آید که صفحه ای از سایت شما از بین رفته باشد یا آدرس آن تغییر کرده باشد. یکی از مشکلاتی که افراد و مدیران وب سایتها دارند، صفحات ۴۰۴ است که در این نوشته با آن بیشتر آشنا خواهیم شد و کاری می کنیم که مشاهده این صفحات، برای ما عذاب آور نباشد! از شما می خواهیم در این مطلب، با آی وحید همراه باشید.

احتمالا شما نیز صفحات ۴۰۴ را مشاهده کرده اید!

برای هیچ یک از ما خوشایند نیست که در هنگام کار با کامپیوتر با صفحات ۴۰۴ مواجه شویم، این صفحات برای ما همانند درهای قفل شده هستند و چه کسی از روبه رو شدن با درهای بسته خوشحال خواهد شد؟ اکثر کاربران در هنگام دیدن صفحات ۴۰۴ اخم می کنند. این یعنی عدم علاقه به رخ دادن و رویارویی با این صفحات! شما می توانید صفحات ۴۰۴ را از موضوعی عذاب آور به موضوعی سرگرم کننده تبدیل کنید. در این نوشته، روشهای جذاب کردن صفحات ۴۰۴ را یاد می گیرید.

 

نمونه ایی از صفحه ۴۰۴ طراحی شده برای مشتریان آی وحید

https://iran-blizzard.ir/404

 

404 خلاقانه

 

صفحه  ۴۰۴ چیست؟

به صورت مختصر هنگامی که یک کاربر در وب سایت ما می خواهد به صفحه ای برود که وجود ندارد یا آدرس آن عوض شده یا به هر دلیل دیگری موجود نباشد، به صورت خودکار به صفحه ۴۰۴ منتقل می شود. در صفحه ۴۰۴ به کاربر هشدار داده می شود که صفحه مورد نظر او وجود ندارد.

 

تاثیر صفحات ۴۰۴ روی تجربه کاربری چیست؟

هیچ کس از دیدن این صفحات استقبال نمی کند! یعنی وجود چنین صفحاتی، روی تجربه کاربران تاثیر منفی می گذارد و کاری می کند که آنها، سریعا سایت شما را ترک کنند و صفحه باز شده از سایت را ببندند. شما به عنوان مدیر یک وب سایت باید کاری کنید که تاثیر منفی این صفحات، بسیار کمتر شود. حتی می توانید از صفحه ۴۰۴ به نفع خودتان استفاده کنید! این صفحات، غالباَ به وسیله‌ی وب ‌سایت ‌ها، سفارشی‌ سازی می ‌شوند؛ یعنی برخی وب سایت ها نحوه نمایش ارور ۴۰۴ را تغییر می دهند و بر اساس استراتژی های سایت، این صفحات را بازطراحی می کنند.

 

چگونه می توانید تجربه کاربری را با استفاده از صفحه ۴۰۴ سایت بهبود دهید؟

صفحه ۴۰۴ وب سایت ها به صورت پیشفرض خیلی ساده و معمولی است و می تواند باعث ناامیدی کاربرانی شود که به این صفحه منتقل می شوند. این صفحات به خودی خود باعث می شوند که توی ذوق مخاطب خورده شود، حالا با کمی بهبود و تغییرات گرافیکی می توان این صفحه ۴۰۴ را به صورتی طراحی کرد که خیلی زیبا و شکیل باشد و کاربران از دیدن آن لذت ببرند. حتی می شود در این صفحه تبدیل انجام داد! شما می توانید در صفحه ۴۰۴ سایت خود، فرمی ایجاد کنید و از کاربر بخواهید که آدرس ایمیل و اطلاعاتش را وارد فرم کند تا با او در تماس باشید. با این کار، کاربر احساس آرامش روانی و اعتماد بیشتری می کند. یعنی در شرایط سخت هم نکات مثبتی وجود دارد و شما می توانید روی آن نکات مثبت تمرکز کنید.

 

نمونه های جذاب از صفحات ۴۰۴ را با هم ببینیم!

صفحه ۴۰۴ را می توان به شکل های زیادی طراحی کرد و طراحی های آماده ی آن نیز در فضای اینترنت به وفور یافت می شود. در زیر تعدادی از این نمونه ها را به می توانید مشاهده کنید و از آنها برای بهبود صفحه ی ۴۰۴ وب سایت خودتان ایده بگیرید.

 

بهبود تجربه کاربری با استفاده از صفحه 404

این صفحات، اطلاعات مهم کاربران را دریافت می کند یا اطلاعات مفیدی را به آنها منتقل می کند.

 

بهبود تجربه کاربری با استفاده از صفحه 404

مثلا در صفحه بالا، ایمیل فرد را از او درخواست می کنند.

بهبود تجربه کاربری با استفاده از صفحه 404

هر کدام از این صفحات ۴۰۴ که مشاهده کردید زیبا هستند، اما بهتر است صفحه ای را انتخاب کنید که به فضای سایت شما نزدیک باشد، انگار شما صفحات ۴۰۴ سایتتان را خودتان طراحی کرده اید.مثلا اگر رنگ اصلی سایت شما قرمز است، صفحه ای با تم رنگی قرمز طراحی کنید. امیدوارم با رعایت این نکات باعث شوید تا کاربران با لبخند با این صفحه مواجه شوند و سریع وب سایت شما را به خاطر صفحه ۴۰۴ به وجود آمده ترک نکنند. با این کار، علاوه بر بهبود تجربه کاربری، می توانید نرخ خروج سایت خود را کاهش دهید و مانع از افت رتبه و سئوی سایت خود شوید.موضوعات بسیاری وجود دارند که قصد داریم آنها را با شما در میان بگذاریم؛ پس در بقیه مقالات آی وحید با ما همراه باشید.

از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما بسیار متشکریم.

پسورد فایل ivahid.com
امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
3 رای, 3٫33 از 5
Loading...
دیدگاه شما عزیزان
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.