درخواست پیش فاکتور

مروری بر Disavow Links گوگل

  • 8 بهمن 1397
  • بدون دیدگاه
  • مجید عابد

Disavow Links گوگل

با سلام خدمت شما کاربران گرامی . امروز به درخواست البته کمی قدیمی یکی از کاربران مروری بر Disavow Links گوگل خواهیم داشت و سعی خواهیم کرد در این باره به شما توضیح دهیم . در این مطلب سعی میکنیم درباره ابزار Disavow Links گوگل توضیح داده و آن را برای شما باز کنیم و در نهایت روش انجام و استفاده از آن را به شما توضیح دهیم .

مروری بر Disavow Links گوگل

برخی اوقات بعضی لینک های درون سایت شما مورد پذیرش گوگل نمیباشد و ممکن است باعث افت رتبه سئو سایت شما شود . شما تا جایی که میتوانید لینک های غیر ضروری را حذف میکنید اما بعضی از لینک ها قابل حذف شدن از سوی شما نیستند . این مورد در اکثر سایت هایی که به شما لینک داده اند صدق میکند و ممکن است ناخواسته سایت شما درون سایت دیگری لینک شده باشد و همین باعث افت رتبه شدید سایت شما شود . برای این کار باید به ابزار Disavow Links گوگل مراجعه کنید . پس از رفتن به این صفحه در صورتی که بیش از یک سایت برای خود در سرچ کنسول گوگل ثبت کرده باشید ، با چیزی مشابه تصویر زیر رو به رو خواهید شد .

 

مروری بر Disavow Links گوگل

مروری بر Disavow Links گوگل

 

با انتخاب سایت و کلیک بر روی گزینه DISAVOW LINKS شما وارد این ابزار کاربردی از سرچ کنسول گوگل خواهید شد . پس از آن مجددا باید بر روی گزینه دیگری با همان نام کلیک کنید . پس از آن کادر پاپ آپی برای شما باز شده و از شما درخواست میشود تا فایل txt حاوی لینک سایت هایی که میخواهید لینک سایت شما درون سایت آنها به عنوان بک لینک حساب نشود و تاثیری در سایتتان نداشته باشد را انتخاب کنید .

 

مروری بر Disavow Links گوگل

مروری بر Disavow Links گوگل

 

حال این سئوال برای شما پیش می آید که من از کجا بدانم چه سایت هایی به من لینک داده اند . برای اینکه این سایت ها را بررسی کنید ابتدا به پنل جدید سرچ کنسول بروید . زیرا لینک Disavow Link که برای شما قرار داده بودیم مربوط به پنل قدیمی سرچ کنسول است . سپس از منوی کنار بر روی گزینه Links کلیک کنید .

 

در صفحه باز شده شما باکس های مختلفی خواهید دید که هر کدام مربوط به آمار خاص خود میباشد . لیستی که شما نیاز دارید با نام Top linking sites مشخص شده است . زمانی که آن را پیدا کردید بر روی More که در پایین آن نوشته شده است کلیک کنید . با رفتن به صفحه بعدی در بالای صفحه شما با چیزی مشابه تصویر زیر روبه رو خواهید شد .

 

 

در پایین این تصویر لیست سایت هایی که به شما لینک داده اند و تعداد صفحات لینک داده شده مشخص است . همچنین شما میتوانید از این لیست به صورت فایل اکسل و CSV خروجی دریافت کنید . پس از بررسی لیست سایت هایی که نمیخواهید تاثیری در رتبه سایت شما داشته باشند را در فایل متنی قرار داده و در ابزار DISAVOW ارسال کنید تا گوگل آن سایت ها را در رتبه سایت شما تاثیری ندهد .

امیدوارم که از این مطلب آموزشی استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

 
امتیاز شما به این پست
خیلی بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
6 رای : 3٫50 از 5

دکتر رنک لول رنگ - پالت رنگ های مورد تایید آی وحید درگاه پرداخت واسط jibme