درخواست پیش فاکتور

مروری بر Disavow Links گوگل

  • ۸ بهمن ۱۳۹۷
  • بدون دیدگاه
  • مجید عابد
مروری بر Disavow Links گوگل

با سلام خدمت شما کاربران گرامی . امروز به درخواست البته کمی قدیمی یکی از کاربران مروری بر Disavow Links گوگل خواهیم داشت و سعی خواهیم کرد در این باره به شما توضیح دهیم . در این مطلب سعی میکنیم درباره ابزار Disavow Links گوگل توضیح داده و آن را برای شما باز کنیم و در نهایت روش انجام و استفاده از آن را به شما توضیح دهیم .

مروری بر Disavow Links گوگل

برخی اوقات بعضی لینک های درون سایت شما مورد پذیرش گوگل نمیباشد و ممکن است باعث افت رتبه سئو سایت شما شود . شما تا جایی که میتوانید لینک های غیر ضروری را حذف میکنید اما بعضی از لینک ها قابل حذف شدن از سوی شما نیستند . این مورد در اکثر سایت هایی که به شما لینک داده اند صدق میکند و ممکن است ناخواسته سایت شما درون سایت دیگری لینک شده باشد و همین باعث افت رتبه شدید سایت شما شود . برای این کار باید به ابزار Disavow Links گوگل مراجعه کنید . پس از رفتن به این صفحه در صورتی که بیش از یک سایت برای خود در سرچ کنسول گوگل ثبت کرده باشید ، با چیزی مشابه تصویر زیر رو به رو خواهید شد .

مروری بر Disavow Links گوگل

مروری بر Disavow Links گوگل

ابزار Disavow Links

با انتخاب سایت و کلیک بر روی گزینه DISAVOW LINKS شما وارد این ابزار کاربردی از سرچ کنسول گوگل خواهید شد . پس از آن مجددا باید بر روی گزینه دیگری با همان نام کلیک کنید . پس از آن کادر پاپ آپی برای شما باز شده و از شما درخواست میشود تا فایل txt حاوی لینک سایت هایی که میخواهید لینک سایت شما درون سایت آنها به عنوان بک لینک حساب نشود و تاثیری در سایتتان نداشته باشد را انتخاب کنید .

مروری بر Disavow Links گوگل

نحوه آماده سازی فایل txt جهت آپلود Disavow Links

پس از وارد شدن به کنسول گوگل (جدید ) روی Links کلیک کنید . در این صفحه با بخش Top linking sites ها کار داریم ، برای همین بر روی دکمه More کلیک کنید تا لیست تمام آن را مشاهده کنید .

سپس بر روی دکمه Export data کلیک کرده و گزینه Google Sheets را انتخاب کنید .

پس از این مرحله فایل خروجی در صفحه ایی جدید برای شما باز می شود که در آن تنها به ردیف سایت آن نیاز داریم ، پس ردیف های اضافی را حذف کنید تا همانند تصویر زیر شود .

مرحله مهم : سپس لیست را بررسی و هر سایتی که قرار است حذف شود را نگه دارید و سایت های معتبر را از لیست حذف کنید .

معیار های انتخاب دامین Website Authority :

  • اعتبار دامین Domain Authority
  • اعتبار پیج Page Authority
  • نمره اسپم دامین Spam Score

برای تشخیص اعتبار می توانید از سایت websiteseochecker و یا moz استفاده کنید که پس از بررسی یک اعتبار کلی از دامین به شما نمایش میدهد .

سپس از همین فایل یک خروجی برای برنامه اکسل گرفته و بقیه مراحل را در حالت آفلاین انجام دهید .

 

حالا وقت آن رسیده که مشخص کنیم چه مواردی لینک و چه مواردی دامین های حذف شده هستند . برای دامین ها کافیست در ابتدا نام سایت کلمه ” domain: ” را قرار دهید و لینک ها را نیز به شکل http://namesite.com/pagename.html آماده کنید .

نمونه حذف یک لینک خاص از سایت : http://example.com/some-page.html
نمونه حذف کل سایت : domain:example.com

نکته مهم اینجاست که شاید لیست شما خیلی زیاد باشد ، برای اینکه بصورت سریع در ابتدا تمام لیست کلمه domain: را قرار دهید برنامه  Kutools را دانلود کنید . پس از نصب نوار جدیدی به اکسل شما اضافه می شود که قابلیت اضافه کردن متن در یک ستون را بصورت سریع به شما می دهد .

پس از تصب ستون دامین ها را انتخاب کنید و بر روی گزینه Text و سپس Add text که در تصویر بالا نیز مشخص شده است کلیک کنید . در کادر مربوطه از شما متن را می خواهد که باید domain: را وارد نمایید تا در ابتدا همه لینک ها اضافه کند .

پس از این مرحله باید بصورت Unicode text ذخیره و پس از آن توسط note pad آن را باز کرده و به فرمت UTF-8 تغیر دهید .

در نهایت لیست شما در فایل نوت پد به این شکل خواهد شد .

پس از آماده شدن فایل نهایی وقت آن رسیده که آپلود کنیم . برای آپلود وارد ابزار Disavow Links گوگل شوید و سپس دامین مورد نظر را انتخاب و بر روی  Disavow Links کلیک کنید .

در صفحه جدیدی که باز شد روی دکمه Disavow Links کلیکی کنید تا پاپ آپ نهایی برای شما باز شود ، سپس روی Choose file کلیک و فایل txt آماده شده را انتخاب کنید .

در نهایت پیغامی به شکل زیر برای شما نمایش داده می شود مبنی بر درست بودن فایل و تمام شدن کار شما .

نتیجه این کار تنها از طریق بخش Links قابل مشاهده است و معمولا زمان انجام شدن بستگی به تعداد سایت های مورد نظر شما دارد . پس از اعمال آدرس سایت ها از لیست لینک های شما حذف می شود .

» نمونه فایل تکست Disavow Links Sample txt file جهت آپلود .

امیدوارم که از این مطلب آموزشی استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

 

امتیاز شما به این مقاله ؟
خیلی بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
6 رای : 3٫50 از 5

دکتر رنک فروشگاه قالب وردپرس تمی لول رنگ - پالت رنگ های مورد تایید آی وحید درگاه پرداخت واسط jibme