درخواست پیش فاکتور

بهینه سازی تصاویر شبکه های اجتماعی – قسمت دوم

  • ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • بدون دیدگاه
  • مجید عابد

در قسمت اول از مطلب بهینه سازی تصاویر شبکه های اجتماعی سعی کردیم مقدمه ای از مطلب و فرآیند کلی را طرح کنیم و درباره پروتکل OpenGraph توضیح دهیم . پروتکل OpenGraph پروتکلی است که اکثر شبکه های مجازی مانند فیسبوک ، توئیتر ، واتسآپ و … و حتی سایت هایی که با افزونه سئو Yoast راه اندازی شده اند دارای این ویژگی هستند . البته شما میتوانید با ویرایش قالب خود این امکان نیز را به وجود آورید تا از پروتکل نامبرده در سایت خود استفاده کنید . برای خواندن مطلب با ما همراه باشید .

بهینه سازی تصاویر شبکه های اجتماعی

بهینه سازی تصاویر شبکه های اجتماعی

بهینه سازی تصاویر شبکه های اجتماعی – قسمت دوم

بهینه سازی تصاویر شبکه های اجتماعی

خیلی سخت است که شما تصاویر مختلف برای شبکه های اجتماعی مختلف آماده و قرار دهید . تصاویر استفاده شده فیسبوک برای سایر سیستم ها نیز مورد استفاده قرار میگیرد . این یک محدودیت هست که پروتکل چگونه کار میکند . همین حالت برای عنوان و توضیحات مطلب نیز به کار میرود .

افزونه سئو Yoast به صورت خودکار سعی میکند تا بهترین تصویری رو برای هر پلتفورمی که میخواهید مطلبتون رو داخلش قرار بدید انتخاب کند .

اندازه تصاویر و برش دادن تصاویر برای پلتفورم های مختلف عملا راه حل مناسبی نمیباشد .

برای گرفتن بهترین نتیجه شما باید به صورت دستی تگ op:image را برای هر نوشته انتخاب کنید (از طریق افزونه Yoast ) . شما باید مطمئن بشید که تصویر شما بین اندازه های ۱۲۰۰x800px و ۲۰۰۰x1600px میباشد و سایز حجمی آن کمتر از ۲ مگابایت میباشد .

 

خیلی ساده نیست که یک تصویر خوب انتخاب کنید 

 

حتی از طریق تگ های opengraph که به صورت استاندارد باز در شبکه های اجتماعی ( فیسبوک ، توئیتر ، واتسآپ و … ) استفاده میشود Open Graph از تگ های متفاوتی استفاده میکند . حتی این مورد برای نسخه های مختلف OpenGraph نیز وجود دارد . به مانند تمام پروژه های باز Open Graph نیز تغییر میکند و بهبود داده میشود . ویژگی ها و پشتیبانی می آید و میرود . مستندات همیشه به روز نمیباشد . در هدست های جدید گوشی های هوشمند امروزی حتی برای پیامک های شما تگ Open Graph برای خواندن اطلاعات لینک سایت نوشته شده در پیامک استفاده میشود . بعضی مواقع ممکن است تگ ها با هم اختلال به وجود بیاورند ، به عنوان مثال تگ های og:image و twitter:image هر دو میتواند برای توئیتر استفاده شود و استفاده از هر دو برای شبکه اجتماعی در یک صفحه ممکن است باعث ایجاد اختلال شود .

این منطق که در پشت پرده کدام شبکه اجتماعی از کدام تصویر استفاده میکند ، یک سناریو خیلی دقیق ، تمیز و پیچیده است ! بنابراین در اکثر مواقع og:image برای تمام شبکه های اجتماعی استفاده نمیشود .

 

امیدواریم که از این قسمت مطلب بهینه سازی تصاویر شبکه های اجتماعی نیز استفاده کافی برده باشید .

 
امتیاز شما به این پست
خیلی بدبدمعمولیخوبخیلی عالی امتیاز شما به مقاله !؟

دکتر رنک لول رنگ - پالت رنگ های مورد تایید آی وحید درگاه پرداخت واسط jibme