پیدا کردن کلمه کلیدی برای سایت یکی از مباحث مهم برای سئوکاران و همچنین صاحبان سایت میباشد . وقتی شما یک مطلب مینویسید باید توجه کنید که کلمه کلیدی مناسبی برای مطالب خود انتخاب کنید . کلمه ای که در جستجو بیشتر خودش را نشان دهد و میزان خواسته افراد جامعه نسبت به آن زیاد باشد تا بازدید سایت شما نیز بالاتر رود . 

برای پیدا کردن کلمه کلیدی برای سایت میتوانید از سایت های متعددی کمک بگیرید که ما در اینجا چند سرویس ارائه دهنده خدمات مربوط به پیدا کردن کلمه کلیدی را به شما معرفی خواهیم کرد . توجه کنید برخی از این سرویس ها پولی و برخی دیگر رایگان است . هدف ما معرفی کردن سرویس های خوب به شماست و انتخاب سرویس نهایی تنها به شما بستگی دارد .

1. www.semrush.com

پیدا کردن کلمه کلیدی برای سایت
پیدا کردن کلمه کلیدی برای سایت

یکی از بهترین ها که ابزار مربوط به سئو را ارائه میدهند . با استفاده از این وب سایت شما میتوانید کلمه کلیدی خود یا آدرس سایتتان را وارد کرده و گزارشی تحلیلی از آن دریافت کنید .

پیدا کردن کلمه کلیدی برای سایت
پیدا کردن کلمه کلیدی برای سایت

با ثبت نام در این سایت میتوانید 10 درخواست خود را به صورت رایگان انجام دهید . آماری کلی از تعداد بک لینک ها ، صفحات ایندکس شده ، دامنه هایی که به شما لینک داده شده اند . همگی آنها در این صفحه قابل مشاهده هستند . با رفتن به قسمت Keyword Magic Tool شما خیلی راحت تر میتوانید به بخش مربوط به کلمات کلیدی سایتتان و میزان استفاده از آن دسترسی پیدا کنید .

2. Ahrefs

سایت معروف دیگری که احتمالا تمام سئو کاران حرفه ای با آن آشنایی کامل دارند سایت Ahrefs هست که بیش از 3 تریلیون سایت رو در خودش جای داده است .

این سایت به صورت روزانه بیش از 6 میلیارد صفحه را کراول میکند . البته این مقدار خیلی زیاد است و نیازمند سخت افزار های قوی و پردازنده های فوق حرفه ای میباشد . اما قسمت زیبای ماجرا این است که این پردازش واقعی و دقیق کمک خیلی زیادی به صاحبان سایت میکند . بررسی دقیق کلمات کلیدی ، بک لینک ها و بسیاری امکانات دیگر که اگر بخواهیم به صورت خلاصه هم درباره آن صحبت کنیم باید 6-7 مطلب فقط به صورت خلاصه از امکانات آن بنویسیم ! شما میتوانید با بررسی این سایت و امکانات آن سایت خود را آنالیز کنید . فقط مواظب باشید که داخلش گم نشوید !

به صورت رایگان شما امکان استفاده از یک اکانت 7 روزه به صورت تریال با مبلغ 7 دلار را دارید پس فرصت را از دست ندهید و از آن استفاده کنید . همچنین در این سایت شما امکان گزارش گیری به صورت CSV و PDF را دارا میباشید .

3. AnswerThePublic

سایت دیگری که فعالیت خود را به صورت رایگان انجام میدهد ابزاری ایده آل برای پیدا کردن کلمات کلیدی برای سایت میباشد . به صورت ساده اگر بخواهیم بگوییم شما به سایت مراجعه کرده و کلمه کلیدی خود را وارد میکنید . سپس سایت به صورت گرافیکی کلمات کلیدی مرتبط با این کلمه را به شما در یک نقشه نشان خواهد داد . با کلیک کردن بر روی هر کلمه کلیدی میتوانید نتایج جستجوی گوگل بر اساس آن را مشاهده کنید .

پیدا کردن کلمه کلیدی برای سایت
پیدا کردن کلمه کلیدی برای سایت

همچنین شما امکان گزارش گیری به صورت CSV یا تصویری از نتایج به دست آمده را دارید .

یکی دیگر از ابزار معروف برای دریافت کلمات کلیدی سرویس سرچ کنسول گوگل میباشد . پس از افزودن سایت خود به سرچ کنسول به راحتی میتوانید ببینید ترافیک اختصاص یافته به سایت شما مربوط به چه کلمات کلیدی میباشد تا بیشتر بر روی آن سرمایه گزاری کنید .

پیدا کردن کلمه کلیدی برای سایت
پیدا کردن کلمه کلیدی برای سایت

امیدوارم که از این آموزش استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشیم که نظرات خودتون را با ما در میان بگذارید تا در بهتر شدن بلاگ هر چه بیشتر سعی و تلاش خودمون رو به کار بگیریم .