بالاخره انتظار ها به سر رسید و وردپرس 5 منتشر شد . این نسخه از وردپرس Bebo نام دارد . در این نسخه تغییرات زیادی در ویرایشگر وردپرس رخ داده است . ویرایشگر بر پایه بلاک اولین قدم برای رفتن به دنیای جذاب و جدید وردپرس میباشد . در ادامه مطلب سعی میکنیم بیشتر درباره نسخه جدید صحبت کنیم .

انتظار ها به سر رسید ، وردپرس 5 منتشر شد

تیتری که وردپرس در ابتدای مطلب خود برای این نسخه در نظر گرفته بود این است : “به ویرایشگر جدید سلام کنید !”  این ویرایشگر هیچ تغییری در نحوه مشاهده و بازدید کاربر از مطالب شما به وجود نمی آورد و میشود گفت اصل کار را برای مدیریت شما راحت تر میکند . هر بخش از محتوای شما دارای یک بلاک مخصوص به خود میباشد و میتوانید به راحتی ویدیوها و سایر محتواهای خود را درون نوشته های خود کنترل کنید . برویم سراغ اولین فیلم منتشر شده از سایت رسمی وردپرس در اطلاعیه نسخه جدید .

 

 

امکان اضافه کردن چندین بلاک به صورت پیشفرض ( دکمه ، لیست ، محتوای جاسازی شده و … ) وجود دارد . در ویرایشگر جدید راحت هستید که هر طور که میخواهید بنویسید و مطالب خود را منتشر کنید . با این کار نگهداری از محتوایتان نیز جذاب تر و راحت تر خواهد بود !

 

 

قالب پیشفرض جدیدی به نام 2019 اکنون به صورت پیشفرض در دسترس شماست . این قالب به صورت اختصاصی و بهینه سازی شده برای ویرایشگر بلاک شما طراحی شده است . این قالب مدرن و در عین حال ساده است که به شما کمک میکند تا قالب های خود را بر پایه همین قالب بروز رسانی کنید . همچنین زمان بارگزاری این قالب به دلیل سبکی آن خیلی کم است . از دیگر اتفاقاتی که برای نسخه 5 رخ داده میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 

  • در نسخه جدید تغییرات به گونه ای رخ داده که شما بتوانید به صورت راحت محتوای خود را تغییر دهید . در عین حال سیستم به گونه ای طراحی شده که از محتوای شما در برابر هرگونه تغییرات سهوی جلوگیری کند .
  • شما میتوانید با ویرایشگر و بلاک هایی که ایجاد میکنید دسترسی به API های مختلفی داشته باشید .
  • ساخت بلاک ها و مدیریت آنها بسیار راحت و بدون دردسر انجام میشود .

اگر نسخه وردپرس خود را به روز کرده اید و ویرایشگر گوتنبرگ هنوز برای شما کمی گنگ است ، میتوانید از افزونه ویرایشگر کلاسیک وردپرس استفاده کنید .

این نسخه به احترام موزیسین کوبایی جاز Bebo Valdés نام گذاری شده است .

شما میتوانید آخرین نسخه را در پایین همین نوشته دانلود و از آن استفاده کنید و نظرات خودتان را در مورد این نسخه از وردپرس 5 و مطلب ” وردپرس 5 منتشر شد ” مطرح کنید .