درخواست پیش فاکتور

پاک کردن یا بروز رسانی محتوای قدیمی ؟ مسئله این است

  • 3 تیر 1397
  • 2 دیدگاه
  • مجید عابد
پاک کردن یا بروز رسانی محتوای قدیمی ؟ مسئله این است

اگر شما صاحب سایتی هستید و چندین سال است که درون بلاگ خود مطلب منتشر میکنید احتمالا مطالبی دارید که قدیمی شده و اکنون دیگر کاربردی ندارد و یا اینکه کلا محتوای آن تغییر کرده است . حال ممکن است بر سر این دو راهی قرار بگیرید که ندانید چکاری باید انجام دهید . پاک کنید یا بروز رسانی انجام دهید . به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم که مطلب امروز را به بررسی پاک کردن یا بروز رسانی محتوای قدیمی اختصاص دهیم .

پاک کردن یا بروز رسانی محتوای قدیمی ؟ مسئله این است

شاید این سئوال در ابتدا سئوال ساده ای به نظر برسه اما وقتی وارد بحث تخصصی سئو میشین خیلی مهم میشه . ما نمیخواهیم جواب صد در صد به شما بدیم و یا اینکه بگیم چکار کنید . ما میخواهیم راه حل رو بهتون یاد بدیم تا خودتون بر اساس منطقی که از مطلب منتشر شده در سایتتون دارید تصمیم به انجام کار مربوط به همون رو بگیرید . برای این کار دو راه متفاوت هست ، البته اگه اول مطلب رو خونده باشید گفتیم دو راهی پس قاعدتا دو راه هم بیشتر نداریم . خب صحبت رو طولانی نمیکنم و میرم سراغ اصل مطلب .

 

مطلبتون هنوز معتبره ؟ بروزش کنید .

این راه اول هست و پاسخ به نیمی از سئوالات شما . شما یک مطلب دارید که هنوز منقضی نشده و تاریخ مصرفش نگذشته ولی (ولی) جواب یا عملکرد های مربوط به مطلب و موضوعتون تغییر کرده . سعی کنید مطلب رو بروز کنید و اطلاعات جدید رو داخلش قرار بدید . شما علاوه بر مطلب باید توضیحات متا مربوط به نوشته خودتون رو نیز هم بروز کنید تا گوگل بتونه نتایج بروز تری به کاربران نمایش بده . شما میتوانید قسمت هایی که نیاز به بروز رسانی داره رو ویرایش کنید . همچنین میتونید مطلب قدیمیتون رو با یک مطلب جدید درون یک نوشته جدید ادغام کنید . البته باید توجه کنید که در صورت انجام این کار باید ریدایرکت 301 رو برای این کارتون انجام بدید .

 

دیگه احتیاجی به این مطالب و برگه ها ندارید ؟ اونها رو پاک کنید .

خب دیگه فکر میکنم جواب نیمه دوم رو هم دادم . بعد از گذشت زمان بعضی از صفحات دیگه واقعا هیچ معنایی ندارند . مثلا تخفیفات مدت دار که بعد از مدت ها دیگه واقعا ارزشی نداره برای وجود داشتن . بری اینگونه صفحات و نوشته ها شما به راحتی میتونید پاک کنید اونها رو اما اینجا یک مشکلی پیش میاد . شما وقتی یک نوشته رو پاک میکنید ممکنه تا هفته ها در گوگل وجود داشته باشه اون صفحه و قاعدتا کاربر با زدن اون صفحه خطای 404 دریافت میکنه و این اصلا برای سایت شما مناسب نیست . برای اینکه این مشکل پیش نیاد دو راه میتونید انجام بدید ، اول اینکه ریدایرکت 301 برای تمام صفحات پاک شده به یک صفحه جدید انجام بدید . البته به نظر میرسه این مورد زیاد جالب نباشه . راه حل بعدی این هست که به موتور جستجو اعلام کنید که این صفحه دیگه وجود نداره .

 

شما میتونید با ارسال کد 410 به سمت گوگل از طرف آن نوشته به گوگل اعلام کنید که این صفحه وجود نداره . این روش کمی بهتر است و دیده شده که سرعت جواب دهی و حذف آن صفحه از نتایج گوگل نیز سریع تر انجام میشود . پس ما در اینجا متوجه میشیم که 410 قوی تر و زودتر از کد خطای 404 نتیجه میدهد .

امیدوارم که از بررسی پاک کردن یا بروز رسانی محتوای قدیمی استفاده و لذت کافی برده باشید .

امتیاز شما به این مقاله ؟
خیلی بدبدمعمولیخوبخیلی عالی امتیاز شما به مقاله !؟

سلام
چطوری باید کد ۴۱۰ به سمت گوگل ارسال بشه؟ میشه توضیح بدید
میشه از طریق ابزار ریمو تو گوگل وبمستر اون صفحه رو پاک کرد و اگه خطای ۴۰۴ داده mark as fixed کنیم؟

دکتر رنک لول رنگ - پالت رنگ های مورد تایید آی وحید درگاه پرداخت واسط jibme