آموزش سفارشی سازی پست های جاسازی شده وردپرس
خیلی بدبدمعمولیخوبخیلی عالی

آموزش سفارشی سازی پست های جاسازی شده وردپرس

آموزش

احتمالا شما از این ویژگی جاسازی در وردپرس با خبر هستید . جاسازی یا همان embed در اصطلاح به معنی قرار دادن فایل ، لینک و کلا محتوایی جدا از سایت اصلی تان در درون سایتتان میباشد . اگر بخواهیم بهتر برای شما مثال بزنیم میتوانید یک ویدیو از آپارات در نظر بگیرید که از آن خوشتان آمده ولی نمیخواهید در سایتتان آن را آپلود کنید . کد قرار دادن در html را با استفاده از ابزار موجود در سایت آپارات دریافت میکنید و آن را در سایت خود قرار میدهید . اگر داخل کدها را بخوانید واژه ای به نام embed می یابید . به این عملیات جاساز کردن میگویند . حالا امروز میخواهیم آموزش سفارشی سازی پست های جاسازی شده وردپرس را برای شما توضیح دهیم . امیدواریم که با ما تا انتها همراه باشید .

آموزش سفارشی سازی پست های جاسازی شده وردپرس

وردپرس به صورت پیشفرض امکانی برای جاساز کردن ویدیو های یوتیوب دارد . مثلا شما لینک ویدیو یوتیوب را در قسمت نوشته خود قرار دهید میبینید که شکل ویدیو نمایان خواهد شد . اما برای سایت های ایرانی مثل آپارات باید از کد مخصوصی که آپارات در اختیارتان قرار میدهد استفاده کنید . به صورت معمول این جاسازی ها بدون هیچگونه جلوه ظاهری و گرافیکی انجام میشود و احتمالا اکثر شما نیز به این مورد توجهی نکرده اید که میشود ظاهر آن را زیبا تر کرد یا خیر . امروز سعی کردیم این آموزش را در اختیار شما قرار دهیم تا برای سایت خود استفاده کنید . همانطور که میدانید در پوشه قالب وردپرس ( البته تمامی قالب ها ) فایل های پی اچ پی با نام single,post,404,header,footer  و … قرار دارد . برای سفارشی سازی این گونه نوشته ها باید فایل های جدیدی ایجاد کنید . تعداد این فایل ها ۵ عدد است و نام آنها به شرح زیر میباشد :

  • embed.php
  • embed-404.php
  • embed-content.php
  • header-embed.php
  • footer-embed.php

ممکن است بپرسید این فایل ها را از کجا پیدا کنیم . برای پیدا کردن فایل ها میتوانید به مسیر /wp-includes/theme-compat/ مراجعه و سپس آنها را درون پوشه قالب خود کپی کنید .

اگر بخواهیم مسیر این فایل ها را ببینیم مانند تصویر زیر است :

 

آموزش سفارشی سازی پست های جاسازی شده وردپرس

آموزش سفارشی سازی پست های جاسازی شده وردپرس

 

همانطور که گفتیم فایل ها باید در پوشه قالب شما باشد . اولین کار ویرایش فایل embed-content.php است . این فایل رو میتونیم به عنوان منبع اصلی قسمت های نمایش دهنده محتوای جاسازی شده بدانیم . مثلا به فرض میخواهیم عنوان محتوای جاسازی شده در بالای آن محتوا نمایش داده شود که به سایت مبدا نیز لینک پیدا کند . برای این کار کدی مشابه تصویر زیر استفاده شده است :

 

 

برای اینکه حاشیه ای برای محتوای خود قرار دهیم از کد زیر میتوان استفاده کرد (خط حدود ۱۳) :

<div <?php post_class( 'wp-embed' ); ?> style="border: 2px dashed #336699;”>

همچنین لازم به ذکر است این کار برای زمانی که کسی مطلب شما را درون سایت خود جاسازی میکند نیز کاربرد دارد . برای سفارشی سازی بیشتر میتوانید از فایل های زیر استفاده کنید :

  • embed.php
  • embed-404.php
  • header-embed.php
  • footer-embed.php

امیدوارم که از این آموزش استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشوم که نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

دیدگاه شما عزیزان
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.