درخواست پیش فاکتور

آموزش ایجاد صفحه سوالات متداول با گوتنبرگ و افزونه yoast

  • ۲ مهر ۱۳۹۷
  • ۳ دیدگاه
  • مجید عابد
آموزش ایجاد صفحه سوالات متداول با گوتنبرگ و افزونه yoast

سوالات متداول و یا FAQ مخفف frequently asked questions میباشد یعنی سوالاتی که بیشتر پرسیده میشوند . در این صفحه برای رفع ابهام کاربر در هنگام سفارش سرویس ، برنامه و یا هر چیز دیگری سوالاتی که ممکن است بین کاربران شایع باشد قرار داده شده و پاسخ داده میشود . در اسکیما نیز ساختاری مخصوص صفحه سوالات متداول افزوده شده است که در این خصوص با استفاده از افزونه گوتنبرگ و yoast میتوانید این کار را انجام دهید . مطلب امروز ما درباره آموزش ایجاد صفحه سوالات متداول با گوتنبرگ و افزونه yoast میباشد .

آموزش ایجاد صفحه سوالات متداول با گوتنبرگ و افزونه yoast

خب ما در ابتدا درمورد سوالات متدوال برای شما توضیحاتی را دادیم . برای شروع کار شما نیازمند پاسخ به یک پرسش هستید . اینکه آیا واقعا شما نیازمند داشتن یک صفحه سوالات متداول هستید یا خیر ؟ پاسخ به این سوال به صورت کاملا شخصی مربوط به شما و کسب و کارتان است و ما نمیتوانیم درباره آن نظری بدهیم . بعضی از کاربران تنبل هستند و ترجیح میدهند به جای مطالعه صفحه سوالات متداول به صورت تلفنی تماس بگیرند و پرسش های خود را حتی اگر در صفحه سوالات متداول باشد بپرسند . این را میگوییم ولی دلیل بر این نیست که نباید در سایت خود صفحه سوالات متداول داشته باشید . بسیاری از سایت های معتبر و موفق قسمت سوالات و یا پرسش های متداول را در سایت خود قرار داده اند.

 

حال میرسیم سراغ این مطلب که چگونه صفحه سوالات متداول را با خواستار مناسب ایجاد کنیم . اگر میخواهید این صفحه را برای سایت خود داشته باشید باید آن را اصولی ایجاد کنید . صفحه اصولی و بر اساس ساختار معین اسکیما به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید سوالات مطرح شده را در گوگل را با ساختار مناسب خود جواب دهید . برای انجام این کار باید در وردپرس خود ویرایشگرتان را به گوتنبرگ تغییر داده باشید . عنوان مناسبی برای خود ایجاد کنید و سپس در بلاک ساختار داده گزینه FAQ را انتخاب کنید . این گزینه در تصویر زیر مشخص شده است :

 

آموزش ایجاد صفحه سئوالات متداول با گوتنبرگ و افزونه yoast

آموزش ایجاد صفحه سوالات متداول با گوتنبرگ و افزونه yoast

 

پس از انتخاب ساختار مورد نظر ، باید سوالات و پاسخ های خود را وارد کنید . توجه کنید که با تغییر سوالات و یا پاسخ به صورت زنده و مستقیم سوالات شما نیز در بلاک های FAQ تغییر خواهد کرد .

آموزش ایجاد صفحه سئوالات متداول با گوتنبرگ و افزونه yoast

آموزش ایجاد صفحه سوالات متداول با گوتنبرگ و افزونه yoast

 

توجه کنید که قسمت های خالی رو به صورت کامل ، منظم و دقیق پر کنید . علاوه بر متن شما امکان تصاویر برای پاسخ ها نیز دارید . پس از این که محتوای خود را آماده کردید میتوانید آن را از طریق ابزار Structured Data Testing بررسی کنید . در نهایت نتیجه تست و بررسی شما مشابه تصویر زیر خواهد شد .

 

نتیجه بررسی در اسکیما

 

حال بگذارید گزینه هایی در این صفحه را با هم مروری کنیم :

– Contex به معنی سایت اسکیما یعنی Schema.org میباشد .

– برگه سوالات متداول دارای یک graph داخلی میباشد .

– type نوع محتوا است Question نام دارد .

– name عنوان سئوال میباشد .

– answercount تعداد پاسخ های قرار داده شده برای سوال میباشد . در سایت ما و کلا صفحات سوالات متداول جواب یک عدد است . این مورد بیشتر برای سایتهایی مانند stackoverflow یا سایت های مشابه دارای چندین پاسخ به یک سوال کاربرد دارد .

– acceptedanswer جوابی است که بعنوان جواب سوال در نتایج جستجو خواهد آمد . برای پاسخ ها type از نوع answer میباشد . در نهایت text نیز متن پاسخ به سوال میباشد .

در نهایت اگر بخواهیم کد بالا را به کد های سیستمی ترجمه کنیم به صورت زیر خواهد شد :

به راحتی و بدون نیاز به کد نویسی و با استفاده از افزونه yoast و ویرایشگر جدید گوتنبرگ شما میتوانید صفحه سوالات متداول را به اصولی ترین شکل پیاده سازی کنید . امیدوارم از این مطلب استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشویم که نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

امتیاز شما به این مقاله ؟
خیلی بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
2 رای : 2٫00 از 5
  • Pingback:گرافیک آموزش ایجاد صفحه سوالات متداول با گوتنبرگ و افزونه yoast

  • سوالات متداول میتونه فقط در landing page باشه؟

    دکتر رنک فروشگاه قالب وردپرس تمی لول رنگ - پالت رنگ های مورد تایید آی وحید درگاه پرداخت واسط jibme