پیج آتوریتی و دامین آتوریتی نوعی امتیاز است که سایت MOZ برای هرسایت درنظرمی‌گیرد. این امتیاز عددی بین 1 تا 100 است که هرچه بزرگتر باشد سایت رتبه برتری را در نتایج جستجوی گوگل خواهدداشت. درادامه این مطلب اطلاعات بیشتری را درمورد پیج آریتوری و دامین آتوریتی  در اختیار شما قرارمی‌دهیم، با ما همراه باشید.

پیج آتوریتی چه اهمیتی دارد؟

با کمک معیار پیج آتوریتی می‌توان صفحات مختلف یک سایت را ارزیابی کرد، این معیار امروزه تاحدی پیشرفت کرده‌است  که توانسته است به خوبی جای رنک گوگل را بگیرد.

البته هنوز نمی‌توانیم بگوییم این معیار به خوبی کارمی‌کند. سایت‌های بسیارزیادی نیز وجودارد که به تازگی راه اندازی شده‌اند و سئوخوبی هم دارند، و اما نمی‌توانند امتیاز پیج آتوریتی خوبی را کسب کنند. البته درمقابل این سایت‌ها ممکن است، سایت‌های دیگری وجودداشته باشند که سئوی خوبی ندارند و اما توانسته‌اند امتیاز پیج آتوریتی خوبی را کسب کنند.

با استفاده از پیج اتوریتی می‌توان به صورت میانگین اطلاعات مربوط به هرسایت را محاسبه کرد، البته نباید میزان خطای این نوع امتیاز را فراموش کنیم. البته بسیاری از افراد نیز برای این که میزان اعتبار یک سایت را بسنجد از این معیار استفاده می‌کنند، پس نمی‌توانیم آن را به کلی نادیده بگیریم وباید برای بهبود آن اقدامات بسیارزیادی انجام دهیم.

پیج آتوریتی امروزه توانسته است به عنوان یک جایگزین خوب برای رنک گوگل مطرح شود. بعداز این که گوگل اعلام کرد دیگر الگوریتم رنک گوگل را بروزرسانی نخواهدکرد، بسیاری از افراد نگران این موضوع شدند که چگونه بتوانند میزان اعتبار یک سایت را بررسی کنند. شاید بعدها پیج آتوریتی نیز از میان برود و معیاردقیق دیگری جایگزین آن شود.

البته با این وجود نمی توانیم بگوییم پیج آتوریتی معیار بسیارخوبی برای سنجش میزان موفقیت یک سایت است، زیرا در بعضی از موارد نمی‌تواند به درستی عمل کند. برای مثال آن دسته از سایت‌هایی که ریدایرکت شده‌اند و یا سایت‌هایی که سئوخوبی ندارند واما با لینک‌سازی می‌توانند پیج آتوریتی خوبی را کسب کنند.

پیج آتوریتی چیست؟

چطور می‌توانیم امتیاز پیج آتوریتی را افزایش دهیم؟

همه فعالیت‌هایی که برای بهبود سئوسایت صورت می‌گیرد، تاثیربسیارزیادی را روی امتیاز پیج آتوریتی خواهدداشت. درادامه این مطلب به بررسی عواملی می‌پردازیم که می‌تواند سبب افزایش و یا کاهش امتیاز پیج آریتوری شود.

لینک سازی

استفاده از لینک در سایت، خود می‌تواند به تنهایی سبب بالارفتن اعتبارسایت شود، همین موضوع نیز سبب بالارفتن امتیاز مربوط به پیج آتوریتی خواهدشد.  با کمک لینک‌های داخلی می‌توانید بین صفحات مرتبط سایت خود ارتباط برقرارکنید، این موضوع می‌تواند سبب بهبود سئوی سایت شود. استفاده از لینک‌های خارجی نیز سایت شما را به عنوان یک سایت مرجع مطرح خواهدکرد .

تولیدمحتوای باکیفیت

محتوای هرسایت مهم ترین عامل تعیین کننده برای میزان اعتبارهر سایت است. آن دسته از سایت‌هایی که محتوای اختصاصی تولید می‌کنند، بیشتر موردتوجه گوگل و سایر موتورهای جستجو قرارمی‌گیرند زیرا به عنوان یک سایت مرجع شناخته می‌شوند.

توجه گوگل به این سایت‌ها سبب می‌شود تا امتیاز بیشتری را برای آن‌ها درنظربگیرد و همین موضوع نیز سبب افزایش پیج آتوریتی سایت خواهدشد.

فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای گسترش سایت می تواند تاثیربسیارزیادی را روی اعتبارسایت و درآمد شما از این سایت داشته باشد. با گسترش فعالیت در شبکه های اجتماعی ، میزان بازدید از سایت بالاتر می‌رود و همین موضوع نیز سبب می‌شود تا پیج اتوریتی سایت بالاتر رود.

پیج آتوریتی به عوامل بسیارزیادی وابسته است ونمی‌توان آن را به همین چندموردی که دراین مقاله بیان کردیم، محدود کرد. امتیازی که از این معیار به دست می‌آید، از بررسی حدود 40 پارامتر حاصل می‌شود که تاثیر بسزایی را روی رتبه سایت می‌گذارد. پس نمی‌توان تنها به بررسی یک عامل تاثیر چندانی روی این معیار گذاشت.

منظور از پیج آتوریتی خوب چه اعدادی است؟

1- اگر سایت شما پیج آتوریتی بالای 60 داشته باشد، سایت شما در بهترین جایگاه قراردارد، البته سایت‌های بسیارزیادی در تلاش اند که به این امتیاز برسند.

2- آن دسته از سایت‌هایی که اعداد بین 50 تا 60 دارند نیز سایت‌های قابل اعتمادی هستند که می‌توان آن‌ها را جز سایت‌های موفق دسته بندی کرد.

3- سایت‌هایی که اعداد بین 40 تا 50 دارند، نیز امتیاز خوبی دراین زمینه دارند و می‌توان گفت در حرفه خود رتبه خوبی دارند.

4- سایت‌هایی که اعداد بین 30 تا 40 دارند نیز جز پیج اتوریتی ضعیف محسوب نمی‌شوند و مسلما می‌توانند دراین زمینه پیشرفت کنند.

5- سایت‌هایی که اعداد آن ها بین 20 تا 30 است، معمولا سایت‌های نوپایی هستند که نباید به سادگی به آن ‌ها اعتماد کنید. اگر می‌خواهید خدماتی از این گونه سایت‌ها بگیرید، تنها به اطلاعاتی که خود سایت دراین زمینه منتشرکرده است، اکتفا نکنید.

6- آن دسته از سایت‌هایی که امتیاز پیج آتوریتی آن بین10 تا 20 است، سایت‌های تازه تاسیسی هستند که هنوز نتوانسته‌اند به جایگاه درست خود برسند.

می‌توانید برای تعیین میزان اعتبارسایت از این معیار استفاده کنید،اما باید بدانید که این معیار دقیق نیست و نتایج حاصل از آن تنها از راه مقایسه بدست می آید.

نمره مربوط به پیج آتوریتی چگونه ارزیابی می‌شود؟

همان طور که قبلا گفتیم امتیاز مربوط به پیج آتوریتی بین 1 تا100 است. این نمره طی محاسبات لگاریتمی صورت می‌گیرد به همین دلیل نیز برای این که به نمره‌های بالاتری برسیم باید سخت تلاش کنید. البته سایت موز برای این که قدرت سایت را موردبررسی قراردهد، هرچندوقت یکبار الگوریتم‌های مربوط به خود را تغییر می‌دهد. به همین دلیل نیز ممکن است نمره‌های متفاوتی را طی گذشت زمان مشاهده کنید.

پیچ آتوریتی معیار خوبی برای سنجش میزان موفقیت سایت است که در سال‌های اخیر توانسته است جایگزین الگوریتم‌های رنک سایت شود. این معیار البته نمی‌تواند به صورت دقیق میزان موفقیت هرسایت را معین کند، زیرا برای تعیین امتیاز بین سایت‌های مختلف مقایسه صورت می‌دهد.

دامین آتوریتی چطور محاسبه می‌شود؟

برای محاسبه این امتیاز از نوعی فرمول لگاریتمی استفاده می‌شود که خروجی آن عددی بین یک تا صد است. عوامل بسیارزیادی روی امتیاز دامین آتوریتی تاثیرگذارند که البته هنوز همه آن‌ها شناخته شده نیستند. لگاریتمی بودن این محاسبه سبب می‌شود تا راحت‌تر بتوانید امتیازات پایین خود را به سمت بالا سوق دهید.

توجه کنید سایت‌های بسیارمشهورو بزرگی هم چون گوگل دامین آتوریتی آن‌ها صد است و اما سایت‌های کوچکی هم وجوددارند که به تازگی راه‌اندازی شده‌اند، دامین آتوریتی این سایت‌ها درابتدا یک است.

با کمک این امتیاز به راحتی می‌توانید سایت خود را با سایر سایت‌های مشابه مقایسه کنید، حتی می‌توانید با کمک این عدد رتبه تقریبی سایت را نیز تخمین زد. از این امتیاز برای تخمین رتبه سایت استفاده فراوانی می‌شود زیرا خروجی دقیقی دارد که می‌تواند دراین کار به شما کمک کند.

چطور دامین آتوریتی را افزایش دهیم؟

برای این که بتوانید رتبه بهتری را درموتورهای جستجو کسب کنید، یکی از راه‌ها بهبود دامنه است. درادامه به بررسی مواردی پرداختیم که با توجه به آن‌ها می توانید دامین آتوریتی بسیاربالایی را کسب کنید، با ما همراه باشید.

دامین آتوریتی

اعتباردامنه خود را به صورت بلندمدت تمدیدکنید

برای این که بتوانید یک سایت خوب با دامین آتوریتی بالا داشته باشید ، استفاده ازدامنه بلندمدت می‌تواند کارشما را بسیارراحت کند. زمانی که شما سایت خود را برای طولانی مدت تمدید می‌کنید، کاربران و موتورهای جستجو درک می‌کنند که می‌توانند به سایت شما اعتماد کنند.

پس قبل از تمام شدن دامنه آن را برای حدود چهارسال تمدید کنید، البته مسلما برای این کار باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید و اما در بلندمدت مزایای این کار را درک خواهیدکرد.

استفاده از لینک‌های خارجی با کیفیت بالا

استفاده از لینک‌های خارجی مسلما عاملی تاثیرگذار در سئوی سایت است، به همین دلیل نیز باید در انتخاب آن‌ها دقت لازم را داشته باشید. لینک‌های خارجی که در سایت خود استفاده می‌کنید، را باید از سایت‌های معتبری بگیرید. این موضوع روی اعتبار سایت شما تاثیرگذاراست.

متنوع ساختن مشخصات پیوند

شما می‌توانید به جای استفاده از لینک‌های متنوع از سایت‌های مختلف، در سایت خود از پیوندهای معتبری استفاده کنید. منظور از تنوع پیوندهای ارائه شده این است که پسوندهای دامنه مذکور متفاوت باشد. البته باید به اعتبار سایت و هماهنگی آن با سایت خودتان نیز دقت کافی داشته باشید.

استفاده از لینک‌های داخلی

بهره‌گیری از لینک‌های داخلی  از جمله راه‌های افزایش میزان دامین آتوریتی است. این لینک‌ها مربوط به سایت خودتان است به همین دلیل نیز می‌توانید به راحتی آن‌ها را کنترل کنید. پس زمانی که یک پست جدید انتشار می‌دهید می‌توانید از پست‌های قدیمی‌تر خود استفاده کنید و مطلب جدید را به آن پیوند دهید.

بک لینک‌های بد را حذف کنید

روی بک لینک‌های سایت خود دقت و نظارت کافی داشته باشید. برای این کار می‌توانید سرویس درنظربگیرید که بتوانید از طریق ایمیل روی بک لینک نظارت کنید. هرزمان که متوجه حضور لینک‌های بد در سایت خود شدید، می‌توانید آن را حذف کنید و یا به کمک ابزارهای مرتبط آن را نادیده بگیرید.

سایت خود را معتبر کنید

توجه کنید کیفیت کارو محتوایی که درون سایت خود قرارمی‌دهید مسلما از حجم آن اهمیت بیشتری دارد. پس سعی کنید مطالب کمتر و اما باکیفیت بیشتری را درسایت خود انتشاردهید. محتوای باکیفیت می‌تواند سبب افزایش اعتبارسایت شما شود.

افزایش سرعت بارگذاری سایت

از جمله عواملی که سبب بالارفتن نرخ کلیک در سایت شما و درنهایت نیز بهبود رتبه سایت شما می‌شود، می‌توان به سرعت بارگذاری آن اشاره‌کرد. سایت‌های دراین زمینه وجوددارند که شما می‌توانید با کمک آن‌ها رتبه سایت خود را بهبود بخشید. توجه کنید یک سایت معتبر باید بتواند در حدود سه ثانیه لودشود.

برای این که سایت وردپرسی شما اعتبارخوبی داشته باشد باید موارد زیر را رعایت کنید:

  1. تصاویری که درسایت قرارمی‌دهید را بهینه‌سازی و فشرده کنید.
  2. ازشبکه توزیع محتوا استفاده کنید.
  3. از بهترین شرکت‌های طراحی سایت وردپرسی کمک بگیرید.

بازاریابی رسانه اجتماعی

انتشارسایت در رسانه اجتماعی سبب بهبود رتبه سایت درموتورهای جستجو می‌شود. مطمئن شوید که نام دامنه شما در شبکه‌های اجتماعی بزرگی وجوددارد. هم چنین سعی کنید از کاربران خود بخواهید مطالب شما را در شبکه‌های اجتماعی انتشاردهند. این موضوع روی رتبه سایت شما اثربسیارزیادی می‌گذارد زیرا بازدید سایت شما را بالا می‌برد.

چرا دامین آتوریتی دائما درحال تغییراست؟

نمی‌توان به صورت دقیق عامل دامین آتوریتی را شناسایی کرد و اما درصورت این که نمره امتیاز شما دراین باره کاهش و یا افزایش پیداکند، مسلما یکی از عوامل زیر دراین مورد دخیل خواهدبود:

  1. بک لینک‌های سایت شما به صورت ناگهانی و اتفاقی بسیارزیاد بوده‌است.
  2. سایت‌هایی که از آن‌ها بک لینک گرفته‌اید ارتباطی با سایت شما ندارند.
  3. سایت‌هایی که آتوریتی زیادی دارند، لینک‌های آنان نیز روبه افزایش است. این مسئله می‌تواند روی میزان دامین آتوریتی تاثیرگذار باشد.

عوامل مثبت و منفی بسیارزیادی روی دامین آتوریتی تاثیر می‌گذارد، البته درصورت این که سئوسایت شما بهبود پیداکند به معنای افزایش دامین آتوریتی نخواهدبود. این مسئله نمی‌تواند به صورت فراگیر صدق کند.

جمع بندی

پیچ آتوریتی و دامین آتوریتی  معیار خوبی برای سنجش میزان موفقیت سایت است که در سال‌های اخیر توانسته است جایگزین الگوریتم‌های رنک سایت شود. این معیار البته نمی‌تواند به صورت دقیق میزان موفقیت هرسایت را معین کند، زیرا برای تعیین امتیاز بین سایت‌های مختلف مقایسه صورت می‌دهد. دراین مطلب به بررسی این معیار و عوامل تاثیرگذار برآن پرداختیم و شما نیز با مطالعه این مقاله می‌توانید اطلاعات خوبی را دراین زمینه کسب کنید و اعتبارسایت خود را بالاببرید.