با سلام خدمت شما کاربران گرامی ، امروز قسمت دوم از مطلب ترفندهای افزایش ترافیک سایت را برای شما عزیزان آماده کرده ایم . در قسمت اول راه های افزایش ترافیک در مورد یکسری راهکارهای عملی برای افزایش ترافیک صحبت کرده بودیم . در این مطلب سعی میکنیم درباره سایر راه ها صحبت کنیم .

ترفندهای افزایش ترافیک سایت – قسمت دوم

افزایش ترافیک سایت

6- اصول سئو را یاد بگیرید و در سایت خود اعمال کنید

سئو اصل بسیار مهمی در افزایش ترافیک سایتتان میباشد . سعی کنید اصول اولیه آن را یاد بگیرید و در سایت خود اعمال کنید . بهتر است بدانید مطالبتان چگونه و با چه روشی نوشته شوند تا بهترین بازدهی را داشته باشد . در سایت آی وحید سعی ما بر این است که اصول و ترفندهای سئو را به کاربران نیز آموزش دهیم . مطالبی که دارای اصول نگارشی مناسب ، اطلاعات جامع و دقیق و در کنار آن قالب دارای قابلیت سئو پسند بودن باشد ترافیک سایت را به خودی خود افزایش میدهد . اگر سایت شما از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده میکند پس این خبر خوب را میتوانیم به شما بدهیم که افزونه های زیادی در زمینه سئو برای وردپرس وجود دارد و البته بهترین و پیشنهاد ما افزونه yoast میباشد . این افزونه به شما پیشنهاداتی در هنگام نوشتن مطالب خود ارائه میدهد که میتوانید آنها را تا حد امکان انجام داده و ایرادات خود را تصحیح کنید .

7- یادگیری نوشتن عنوان عالی برای مطلب

زمانی که کاربر یک مطلب در گوگل و یا سایر موتور های جستجو را بررسی میکند اولین و مهمترین چیزی که آن را بررسی میکند عنوان مطلب میباشد . اگر مطالب شما عنوان جذاب و زیبا داشته باشد کاربر را جذب میکند اما باید یک نکته را رعایت کنید و آن هم صداقت در انتخاب عنوان است . اگر مطلب شما درباره یک موضوع خاص است نباید درباره موضوعی دیگر عنوان بنویسید . این کارها تنها باعت افزایش نرخ فرار از سایت شما میشود . پس سعی کنید درباره مطالب خود عنوان جذاب و البته واقعی بنویسید .

8- لینک دهی داخلی را اساس کار خود قرار دهید

لینک دهی بحث بسیار مهمی است . شما میتوانید بک لینک خریداری کرده و ترافیک خود را افزایش دهید . علاوه بر آن شما این قابلیت را دارید که از لینکینگ داخلی بهره ببرید . در هر مطلب خود سعی کنید به یکی یا دوتا از مطالب خود لینک دهید . اینگونه کاربر ترغیب میشود تا لینک سایر مطالبتان را مشاهده کند . همین کار خودش باعث افزایش ترافیک سایت و سایت گردی کاربر پیش شما خواهد شد .

9- شروع به تولید بک لینک کنید

در مورد قبلی درباره لینک دهی داخلی و بک لینک صحبت کردیم . همانطور که گفتیم بک لینک یکی از موارد دریافت ترافیک میباشد . گرفتن بک لینک گاهی اوقات میتواند سخت و هزینه بر باشد . شما میتوانید به روش های مختلف این کار را انجام دهید :

  • ابتدا میتوانید با مدیران سایت های مختلف و با دادن لینک از مطالب خوب خود و البته مرتبط با محتوای سایت مبدا از آنها درخواست بک لینک کنید ( هیچگاهی سعی نکنید به صورت زیر آبی رفتن عمل کنید ! )
  • میتوانید در سایت هایی که امکان نوشتن پست مهمان را ارائه میدهند مطالب خود را ارسال و در نهایت لینکی از سایت خود را در پایان مطلب ارسال کنید .
  • راحت ترین راه بک لینک قرار دادن آدرس سایتتان در شبکه های اجتماعی میباشد !

10 – افزودن محتواهای تصویری ، نمودار ، جداول ، اینفوگرافیک و … برای جذاب کردن مطلب

یکی از مواردی که در قسمت قبل درباره آن صجبت کردیم قابل خواندن کردن مطلب بود که میگفت مطلب شما باید از لحاظ ظاهری نیز مناسب باشد . شما این کار را میتوانید از طریق قرار دادن تصاویر یا اینفوگرافیک و امثال اینها در مطلب خود انجام دهید . مطلب باید از یکنواختی در بیاید و همگی اینها برای رفاه حال کاربر میباشد . استفاده از عناصر تصویری علاوه بر جذاب کردن نوشته شما باعث میشود کاربر بداند دقیقا بر روی چه قسمتی میخواهد تمرکز کند . این مورد در آموزش ها بسیار به آنها کمک خواهد کرد . البته باید توجه کنید که تصاویر شما حتما از لحاظ حجمی بهینه سازی شده باشند تا در هنگام بارگذاری صفحات مشکلی متوجه کاربرانتان نشود .

11- استفاده از ویدیو در مقالات

سعی کنید در مقالات خود از ویدیو نیز استفاده کنید . برخی کاربران حوصله خواندن مقالات ندارند اما ویدیو را بهتر میبینند . البته نباید ویدیو ها را درون خود وردپرس آپلود کنید . باید از سرویس های ویدیو نظیر آپارات یا سایر سرویس دهنده ها استفاده کنید تا مشکلی از لحاظ کمبود فضا و ترافیک برای هاستتان پیش نیاید . برای آموزش های آی وحید نیز ما همین تصمیم را گرفته بودیم که به صورت ویدیویی آموزش هایی را ارائه دهیم اما به دلیل برخی مسائل هنوز این گونه آموزش ها ارائه نشده است .

امیدوارم از این قسمت از مطلب ترفندهای افزایش ترافیک سایت استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشویم نظرات خودتان را با ما در میان بگذارید .