با سلام خدمت شما کاربران عزیز . عیدتون مبارک . امیدوارم سال خوبی را در پیش رو داشته باشید . امروز برای شما آموزش حذف نام نویسنده از مطالب وردپرس را آماده کردیم . بعضی از سایت ها هستند که نمیخواهند نام نویسنده خاصی در صفحه نوشته بلاگ خود ببینند . ممکن است سیاست کاری هر شرکت یا سایت خاصی باشد . ممکن است شما چندین نویسنده داشته باشید و نخواهید نام آنها در نوشته قرار بگیرد و تنها یک نویسنده واحد در این لیست قرار گیرد . برای انجام این کار ما دو راه را به شما پیشنهاد خواهیم داد . اگر شما نیز میخواهید این دو کار را انجام دهید ، پیشنهاد میشود تا انتها با ما همراه باشید .

آموزش حذف نام نویسنده از مطالب وردپرس

دو روشی که میخواهیم در این آموزش به شما پیشنهاد دهیم تقریبا از روش های آسان انجام این کار میباشد . یکی با دستکاری کدهای قالب و دیگری با استفاده از تغییرات موجود در پنل مدیریتی قابل انجام میباشد . سعی میکنیم تا این روش ها را تا حد امکان ساده به شما توضیح دهیم تا مشکلی برای انجام این کار نداشته باشید . البته ما در این آموزش و مقاله سعی نمیکنیم شما را قانع کنیم تا اینکه نام نویسنده های خود را از مطالب خود حذف کنید . همانطور که در سایت آی وحید نیز مشاهده میکنید ، نام نویسنده مربوط به هر مقاله در بالای آن نوشته و زیر مقاله با توضیحاتی در مورد نویسندگان وجود دارد . این مقاله صرفا برای سایت هایی است که میخواهند تنها یک نام درون مطالبشان باشد و یا اینکه اصلا مطلب بدون نام نویسنده آن نمایش داده شود .

روش اول : حذف دستی نام نویسنده ها از مطالب

برای انجام این کار باید فایل های قالب خود را تغییر دهید . هر قالب وردپرس شامل فایل های مختلفی میباشد که هر کدام از این فایل ها وظیفه رندر کردن یکی از بخش ها و صفحات سایت شما را بر عهده میگیرد . اگر بخواهیم نام فایل هایی که با نام نویسنده و مطلب شما در ارتباط میباشد را ذکر کنیم باید از فایل های single.php, content.php, archive.php, index.php نام ببریم . توجه کنید که ترجیحا قالب شما دارای child theme باشد . البته دلیل آن را در انتهای مطلب به شما خواهیم گفت که چرا میگوییم قالب بهتر است دارای child theme باشد و آن را ویرایش کنیم . البته بعضی از قالب ها دارای فایل functions.php هستند که نام نویسنده از درون تابعی که در آن مشخص شده خوانده و درون فایل های قالب فراخوانی میشود . اگر شانس به شما رو کرده و این تابع درون فایل فانکشن قرار دارد میتوانید دنبال کدی مشابه کد زیر بگردید .

function twentynineteen_posted_by() {
    printf(
      /* translators: 1: SVG icon. 2: post author, only visible to screen readers. 3: author link. */
      '<span class="byline">%1$s<span class="screen-reader-text">%2$s</span><span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%3$s">%4$s</a></span></span>',
      twentynineteen_get_icon_svg( 'person', 16 ),
      __( 'Posted by', 'twentynineteen' ),
      esc_url( get_author_posts_url( get_the_author_meta( 'ID' ) ) ),
      esc_html( get_the_author() )
    );
  }
endif;

البته لازم به ذکر است گاهی اوقات این کد ها درون فایلی به نام template-tags.php میباشد . برای اینکه نام نویسنده را حذف کنیم باید از خط 2 تا 9 را حذف کنیم . خروجی کد چیزی مشابه زیر خواهد شد .

function twentynineteen_posted_by() {
}
endif;

پس از این کار فایل خود را ذخیره و خروجی را در سایت خود مشاهده کنید . کدی که تغییر کرده مربوط به قالب 2019 بوده که پیشفرض وردپرس نسخه 5 میباشد . اگر بخواهیم خروجی را به صورت تصویر به شما نمایش دهیم چیزی مشابه تصویر زیر خواهد شد .

آموزش حذف نام نویسنده از مطالب وردپرس
آموزش حذف نام نویسنده از مطالب وردپرس

بعد از اینکار البته کار شما هنوز تمام نشده زیرا نوشته های نویسندگان در لینک مربوط به وردپرس نیز قابل مشاهده است که مشابه لینک زیر میباشد .

https://ivahid.com/author/ivahid

برای اینکه این مورد را نیز غیر فعال کنید میتوانید از افزونه yoast استفاده کنید . برای انجام این کار تنها کافیست از منو سئو ، گزینه ظاهر جستجو را انتخاب کنید . پس از آن در زبانه بایگانی گزینه بایگانی‌های نویسنده را غیر فعال کنید .

آموزش حذف نام نویسنده از مطالب وردپرس
آموزش حذف نام نویسنده از مطالب وردپرس

روش دوم : استفاده از یک نویسنده خاص برای مطالب بلاگ

این روش به نسبت روش قبلی کمی بهتر و دردسر تغییر کد های قالب را نیز برای شما نخواهد داشت . در این روش تنها کافیست یک نویسنده برای مطالب خود در نظر بگیرید . نیاز نیست که مطالب قبلی خود را حذف کنید . میتوانید مطالب منتشر شده از قبل را نیز تغییر داده و نام نویسنده جدید آن را انتخاب کنید . توجه کنید که این روش غیر قابل برگشت است و اگر این کار را انجام دادید و خواستید برگردید باید مجددا تمام تغییرات را برای هر مطلب اعمال و نویسنده آن مطالب را به آنها اختصاص دهید .

در ابتدای کار یک نویسنده را از منوی کاربران و گزینه افزودن انتخاب کنید .

حتما توجه کنید که نقش کاربر حداقل روی نویسنده قرار گیرد . پس از این کار به صفحه نوشته های خود بروید . تمامی نوشته های خود را انتخاب کنید . اگر میبینید که تعداد کمی از نوشته ها قابل انتخاب است ، از بالای صفحه گزینه تنظیمات صفحه را انتخاب و سرانجام در بخش صفحه‌بندی تعداد موارد را برای مثال بر روی 100 آیتم بگذارید . هر چه تعداد موارد بیشتر باشد ممکن است کمی بارگذاری صفحه با کندی بیشتری مواجه شود . تمامی نوشته ها را انتخاب و  نویسنده را بر روی نویسنده سفارشی خودتان قرار دهید . 

آموزش حذف نام نویسنده از مطالب وردپرس
آموزش حذف نام نویسنده از مطالب وردپرس

پس از اتمام کار حتما بر روی اعمال و بروز رسانی کلیک کنید . با این کار نوشته های مورد نظر و انتخابی شما به زیر مجموعه نویسنده انتخابی منتقل خواهند شد .

اگر بخواهید نظر ما را بدانید و اگر حتما مجبور هستید نمایش نام نویسنده ها را در سایت خود مخفی و محدود کنید کافی است از روش دوم استفاده کنید . زیرا در روش اول در صورتی که از Child theme استفاده نکرده باشید ، با به روز رسانی قالب تمام تغییرات انجام شده توسط شما به مرحله قبل باز خواهد گشت و باز هم باید تمامی کارها را از اول انجام دهید . امیدواریم که از این مطلب استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشویم که نظرات خود  را با ما در میان بگذارید .