این روزها اینستاگرام به یکی از مهمترین بخش های زندگی ما تبدیل شده است و خیلی ها از اینستاگرام برای رشد کسب و کار و فروش خودشان استفاده می کنند.

ثبت لوکیشن اختصاصی در اینستاگرام مسئله ای است که خیلی ها درگیر آن شده اند. گاهی اوقات ممکن است شما در مکانی باشید و بخواهید آن مکان را به عنوان لوکیشن انتخاب کنید؛ اما نمی توانید آنجا را در اینستاگرام پیدا کنید.

اینجاست که ثبت لوکیشن اختصاصی در اینستاگرام به وسط می آید و به شما کمک می کند که بتوانید لوکیشن دلخواه خودتان را وارد کنید.

همانطور که می دانید اینستاگرام توسط شرکت فیسبوک خریداری شده است و با اتصال این دو شبکه اجتماعی به هم، امکانات خیلی زیادی دارید که می توانید از آنها استفاده کنید و ثبت لوکیشن اختصاصی در اینستاگرام هم جزو یکی از این امکانات است.

اگر می خواهید لوکیشن اختصاصی خودتان را به پیج اینستاگرام تان اضافه کنید و در مورد نحوه ثبت لوکیشن اختصاصی در اینستاگرام به مشکل خورده اید، با آی وحید در این مقاله همراه باشید.

چرا ثبت لوکیشن در اینستاگرام مهم است؟

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که اصلا ثبت لوکیشن در اینستاگرام چه اهمیتی دارد؟

خب باید بگوییم که این امکان برای کسب و کارهای محلی می تواند کمک کننده باشد و باعث افزایش مشتری آنها شود. به این خاطر که وقتی شما در شهر خودتان فعالیت می کنید و پستی را با لوکیشن شهر خودتان منتشر می کنید، اینستاگرام آن را به افراد دیگری که در شهر شما به دنبال پست های مختلف هستند نشان می دهد و همین موضوع شانس شما را برای دیده شدن بیشتر و جذب مشتری بیشتر افزایش می دهد.

پس اگر یک کسب و کار محلی هستید و در منطقه یا شهر خاصی فعالیت می کنید، باید بگوییم که حتما از ثبت لوکیشن اختصاصی در اینستاگرام استفاده کنید تا نتایج بهتری را دریافت کنید.

اضافه کردن موقعیت مکانی دلخواه به اینستاگرام

در ادامه با آی وحید همراه باشید تا قدم به قدم در مورد ثبت لوکیشن اختصاصی در اینستاگرام به شما توضیح بدهیم.

1. اتصال پیج اینستاگرام به فیسبوک

در اولین مرحله، شما باید اکانت بیزینسی اینستاگرام خودتان را، به فیسبوک متصل کنید تا بتوانید لوکیشن اختصاصی خودتان را ثبت کنید.

برای این کار، مراحل زیر را انجام دهید : (برای این کار نیاز است که آی پی خودتان را عوض کنید چون فیسبوک در ایران فیلتر است)

 • وارد پیج اینستاگرام خودتان شوید
 • به قسمت پروفایل بروید
 • سه خط بالا را بزنید و وارد Setting اینستاگرام شوید
 • وارد بخش Accounts Center شوید
 • روی Logging in Across Accounts کلیک کنید
 • گزینه Add Accounts را بزنید
 • وارد اکانت فیسبوک خودتان شوید یا اگر اکانتی ندارید یک اکانت فیسبوک بسازید

در این مرحله شما می توانید پیج اینستاگرام خودتان را به اکانت فیسبوک تان متصل کنید.

البته همانطور که گفتیم اگر اکانت فیسبوک ندارید، می توانید در طی این مراحل یک اکانت فیسبوک مخصوص پیج اینستاگرام خودتان بسازید.

2. ثبت لوکیشن اختصاصی در فیسبوک

در این مرحله شما باید وارد اکانت فیسبوک خودتان شوید و اقدام به ثبت لوکیشن اختصاصی خودتان کنید.

برای این کار کافیست مراحل زیر را قدم به قدم انجام دهید : ( دقت کنید که لوکیشن لپ تاپ یا موبایل شما خاموش باشد تا بتوانید بدون مشکل این کار را انجام دهید )

 • وارد اکانت فیسبوک خودتان شوید
 • به بخش ایجاد پست بروید
 • روی گزینه Check in کلیک کنید
 • نام لوکیشن اختصاصی یا کسب و کار خودتان را تایپ کنید
 • اگر لوکیشنی با آن نام انتخاب شد و خواستید می توانید از آن استفاده کنید
 • اگر لوکیشن های پیدا شده را دوست نداشتید، کافیست به نام دلخواه خودتان چیزی اضافه کنید، مثلا اگر می خواستید اسم لوکیشن شما ivahid باشد و این اسم قبلا ثبت شده است، می توانید به آخر آن ivahid official را اضافه کنید.
 • اگر گزینه ای با نام دلخواه شما پیدا نشد، روی Add کلیک کنید
 • لوکیشن شما اضافه شد!

با انجام مراحلی که در بالا گفته شد، شما می توانید به راحتی لوکیشن اختصاصی خودتان را در فیسبوک ثبت کنید.

حالا وقت آن رسیده است که از لوکیشن اختصاصی خودتان در اینستاگرام استفاده کنید.

پس مراحل بعدی را انجام دهید.

3. ثبت لوکیشن اختصاصی در اینستاگرام

خب حالا شما لوکیشن اختصاصی خودتان را ساخته اید و می توانید از آن در پست های پیج خودتان استفاده کنید.

برای این کار کافیست مراحل زیر را قدم به قدم انجام دهید تا بتوانید لوکیشن خودتان را در پست قرار دهید :

 • وارد پیج اینستاگرام خودتان شوید
 • روی گزینه قرار دادن پست کلیک کنید
 • مراحل پست گذاری را انجام دهید و در مرحله انتشار بمانید
 • روی گزینه Add Location کلیک کنید
 • نام لوکیشن موردنظر خودتان را بزنید تا به پست اضافه کنید
 • پست خودتان را منتشر کنید

از این به بعد شما می توانید به راحتی لوکیشن دلخواه خودتان را به پست های اینستاگرام اضافه کنید.

رفع مشکلات احتمالی در ثبت لوکیشن اختصاصی در اینستاگرام

گاهی اوقات ممکن است برای انتخاب لوکیشن اختصاصی خودتان در اینستاگرام، با خطاهایی مواجه شوید که از روش های زیر می توانید برای حل آنها استفاده کنید.

1. راه حل اول : گاهی اوقات ممکن است اینستاگرام یا فیسبوک به شما اجازه ندهند که لوکیشن هایی خیلی دورتر از خودتان را انتخاب کنید. برای این کار کافیست چند لوکیشن نزدیک تر را انتخاب کنید و بعد از آن مجددا اسم لوکیشن خودتان را بزنید تا آن را انتخاب کنید. معمولا با چند مرتبه انجام این کار مشکل حل می شود، اما اگر حل نشد به سراغ مرحله بعدی بروید.

2. راه حل دوم : گاهی اوقات ممکن است شما نامی را برای لوکیشن خودتان انتخاب کرده باشید که از نظر اینستاگرام و فیسبوک جزو نام های اسپم باشد. در گذشته افراد زیادی در فیسبوک لوکیشن هایی را با نام Just For Fun و نام های این چنینی ثبت می کردند و همین موضوع باعث شده است که آنها کمی حساس شوند. به همین خاطر بهتر است نام هایی را انتخاب کنید که معنی مناسبی داشته باشند.

3. راه حل سوم : گاهی اوقات ممکن است نمایش لوکیشن اختصاصی شما از فیسبوک در اینستاگرام، کمی طول بکشد. به همین خاطر بهتر است که چندین بار لوکیشن خودتان را جستجو کنید تا بتوانید آن را پیدا کنید. اگر به نتیجه ای نرسیدید چند ساعت بعد تست کنید و اگر باز هم پیدا نشد، مجددا مراحل ثبت لوکیشن در فیسبوک را انجام دهید. با انجام این مرحله احتمالا نتیجه قطعی خواهید گرفت.

4. راه حل چهارم : اگر تمام مراحل بالا را انجام دادید و نتیجه نگرفتید، یک پست با لوکیشن اختصاصی خودتان در فیسبوک منتشر کنید. این کار باعث می شود که فیسبوک لوکیشن شما را به رسمیت بشناسد و پس از آن احتمالا می توانید در اینستاگرام هم از لوکیشن خودتان استفاده کنید و این مشکل حل خواهد شد.

جمع بندی

در این مقاله در مورد نحوه ثبت لوکیشن اختصاصی در اینستاگرام صحبت کردیم و قدم به قدم به شما آموزش دادیم که لوکیشن دلخواه خودتان را در اینستاگرام ثبت کنید.

امیدواریم این مقاله کمک کرده باشید نحوه ثبت لوکیشن اختصاصی در اینستاگرام را یاد گرفته باشید و با این کار بتوانید متفاوت تر باشید و برندینگ قوی تری را برای خودتان ایجاد کنید.