اصول سئو 2018 چیست؟

سئو، یکی از مهمترین موضوعات در کسب و کارهای اینترنتی است که رعایت درست آن باعث موفقیت وبسایت در جذب مخاطب و افزایش فروش می شود. با رعایت نکات مهم سئو، وبسایت به صفحه اول گوگل می آید و احتمال کلیک روی آن و بازدید مخاطبان بیشتر می شود. هرسال اصول سئو نسبت به سال گذشته تغییر می کند، مثلا اصول سئو در سال 2018 با اصول سئو در سال 2016 و 2017 فرق دارد.

تعیین قوانین و اصول سئو بر عهده شرکت گوگل است. گوگل با تغییرات و وضع قوانین جدید، امکان رقابت سالم میان وبسایت ها را فراهم کرده است. برای موفقیت در بهینه سازی سایت و بهبود رتبه سایت باید با اصول مهم سئو آشنا شوید و این قوانین را دنبال کنید. در این مطلب شما اصول سئو 2018 را می خوانید. با اجرای نکات گفته شده در این مطلب می توانید رتبه سایت خود را ارتقا دهید و از رقیبانتان جلو بزنید.

heo Human Eye Optimization چیست

اصول سئو 2018

تا این زمان سئو (SEO) روی بهینه سازی برای موتورهای جستجو (search engine optimization) استوار بوده است، اما به تدریج سئو با (HEO) جایگزین می شود. به این معنا که سئو بیشتر روی جنبه انسانی (Human Eye Optimization) تاکید می کند و وبسایت شما به جای موتورهای جستجو، باید برای انسان ها بهینه و لذت بخش باشد.

  • یکی از موضوعاتی که برای بهینه سازی سایت خود باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید کیفیت محتوا است. شما باید تمرکز خود را روی تولید محتوای با کیفیت و مرتبط بگذارید و مقالاتی تولید کنید که واقعا خواندنی و مفید باشند. اگر می خواهید که محتوای سایت شما از نظر گوگل تایید شود، باید از یک متاتگ برای توصیف محتوای صفحه خود استفاده کنید. همچنین برای تولید محتوای مناسب به این توجه داشته باشید که باید در 100 کلمه اول مقاله موضوع صفحه و محتوا را مشخص کنید. مزیت این کار در این است که موتور جستجوی گوگل مطمئن می شود که موضوع مقاله با محتوا آن هماهنگ است و مقاله کاربردی و اصولی نوشته شده است. وقتی محتوایی می نویسید، بسیار مهم است که هیچگونه غلط املایی یا غلط دستوری نداشته باشید، وجود غلط های نگارشی در محتوا رتبه سایت شما را خراب می کند؛ زیرا مخاطبان با دیدن این خطاها به علم شما شک می کنند و به سرعت از سایت شما خارج می شوند.

 

  • اگر می خواهید از نظر گوگل تایید شوید، حتما باید وبسایت خود را به صورت واکنش گرا طراحی کنید. در سال 2018 حتی باید پای خود را فراتر از طراحی واکنش گرا بگذارید و وبسایت خود را برای تلفن های همراه بهینه کنید.

 

  • شرکت گوگل برای بهبود تجربه کاربر اهمیت زیادی قائل است و قوانین سئو را به گونه ای تعیین می کند که در راستای بهبود UX یا تجربه کاربری باشد. اگر می خواهید UX سایت خود را بهینه سازی کنید، باید محتوایی تولید کنید که از نظر بصری جذاب باشد. توجه کنید که قالب و صفحه آرایی سایت شما با محتوای آن متناسب باشد، برای پاراگراف ها از تیتر مناسب و جذاب استفاده کنید تا راحت تر بتوان متن را مرور کرد. انتخاب فونت مناسب و فاصله بین کلمات را در نوشته خود رعایت کنید تا متن شما خواناتر و روان تر باشد. در پایان مخاطب را تشویق کنید که به صفحات دیگر برود، ایمیلش را در اختیار شما بگذارد و خلاصه اقدامی انجام دهد تا درگیر سایت شما شود. ظاهر شدن پاپ آپ های مزاحم و پیچیده بودن بخش های سایت، باعث لطمه خوردن به سئوی سایت شما می شود.

 

اصول سئو 2018

 

  • یکی از موثرترین راهکارها در اصول سئو 2018 درج ویدئو در سایت است. ویدئو مارکتینگ روز به روز پررونق تر می شود، در نتیجه کسی که از ویدئوهای باکیفیت و جذاب در وبسایت خود استفاده می کند، می تواند رتبه وبسایت خود را بهبود دهد و خیلی سریع بازدیدکنندگان زیادی را به سمت خود جذب کند. قراردادن ویدئو در میان پاراگراف های یک مقاله، آمار بازدید آن مطلب را چندین برابر افزایش می دهد.

 

  • لینک دهی اصولی از دیگر موضوعاتی است که سئوی 2018 روی آن تاکید می کند. با ساختن محتواهای منحصر به فرد و ساختن لینک های درست، می توانید مخاطب را ترغیب کنید به صفحات دیگر سایت شما برود و اطلاعات بیشتری درباره آن موضوع کسب کند. برای لینک های خروجی، توجه داشته باشید که باید خواننده ها را به صفحات با کیفیت بالا هدایت کنید.

 

  • برای بهینه سازی سایت خود با اصول سئوی جدید، به امکان جستجوی صوتی توجه کنید. در زمانی که می خواهید برای حضور در نتایج جستجوی صوتی محتوا تولید کنید، کلمات را با صدای بلند و به صورت کاملا مشخص و واضح بخوانید. برای این کار باید کلمات را با تلفظ صحیح ادا کنید تا موتورهای جستجو بتوانند آن کلمات را به آسانی تشخیص دهند.

 

  • یکی دیگر از نکات مهم در اصول سئوی سال 2018، اهمیت دادن به موضوع AMP است. AMP یکی از پروژه های مهم گوگل است که کوتاه شده عبارت Accelerated Mobile Pages است. AMP از جدیدترین فاکتورهای سئو به شمار می‌رود. تکنولوژی AMP باعث می شود که صفحات در گوشی های هوشمند سریع تر لود شوند. هم چنین به کمک این تکنولوژی، داده های یک وب سایت بهینه سازی می شوند و از این طریق مدت زمان بارگذاری صفحات را کاهش می دهد. با رشد استفاده از گوشی های هوشمند، گوگل روی تکنولوژی AMP سرمایه گذاری زیادی کرد. برای اجرای این تکنولوژی، باید محتوا، تصاویر و چند رسانه ای های خود را بهینه کنید تا سرعت سایت شما را کاهش ندهد. با کمک AMP، کدهای زائد و المانهای غیرضروری حذف شود و وب سایت در گوشی های هوشمند زیباتر و بهتر دیده شود. این قابلیت باعث می شود که کاربران به سرعت و به راحتی بتوانند از طریق موبایل وارد سایتها شوند و به اطلاعات موردنظر خود دست پیدا کنند.

 

seo 2018

 

  • اگر صاحب فروشگاه اینترنتی هستید، از گوگل ادورز برای تبلیغات استفاده کنید تا بتوانید در زمان کوتاهی مشتریان زیادی را به سمت خود جذب کنید و فروش بیشتری داشته باشید.

 

  • روی کلمات کلیدی گوناگون تمرکز کنید. در سالهای اخیر، تمرکز فقط روی یک کلمه کلیدی بود و تمام مطالب و بخش های سایت برای همان کلمه کلیدی سئو می شد. اما اصول سئو 2018 می گوید که باید کلمات کلیدی مختلف را انتخاب کرده و از آنها استفاده کنید. کلمات انتخاب شده باید با موضوع اصلی متناسب باشند. هم چنین می توانید برای هر یک از کلمات مرتبط، مقاله جداگانه ای بسازید و عناوین را به یکدیگر لینک کنید.

 

  • یکی دیگر از اصول سئوی 2018، استفاده از ابزارها و امکاناتی مانند Schema یا میکرودیتا است. Schema به موتورهای جستجو مانند گوگل کمک می کند که نوع محتوای سایت شما را شناسایی می کند. سیستم Schema باعث نشانه گذاری محتوا می شود تا بهتر شناسایی شود و در لیست نتایج گوگل ظاهر شود. با کمک Schema می توانید به کاربران بفهمانید که کدام صفحه از سایت شما برای معرفی و فروش طراحی شده است. با این کار، وب سایت شما در نتایج جستجوی گوگل بهتر نمایش داده می شود. استفاده از Schema در سئوی سایت شما تاثیر زیادی می گذارد. اگر سایت شما وردپرسی است، می توانید از افزونه Schema استفاده کنید.

در این نوشته با اصول سئو 2018 آشنا شدید. با استفاده از این نکات، می توانید رتبه سایت خود را بهبود دهید و در نتایج اول گوگل ظاهر شوید.