بهینه سازی تصاویر شبکه های اجتماعی – قسمت دوم

بهینه سازی تصاویر شبکه های اجتماعی – قسمت دوم

آموزش

در قسمت اول از مطلب بهینه سازی تصاویر شبکه های اجتماعی سعی کردیم مقدمه ای از مطلب و فرآیند کلی را طرح کنیم و درباره پروتکل OpenGraph توضیح دهیم . پروتکل OpenGraph پروتکلی است که اکثر شبکه های مجازی مانند فیسبوک ، توئیتر ، واتسآپ و … و حتی سایت هایی که با افزونه سئو Yoast راه اندازی شده اند دارای این ویژگی هستند . البته شما میتوانید با ویرایش قالب خود این امکان نیز را به وجود آورید تا از پروتکل نامبرده در سایت خود استفاده کنید . برای خواندن مطلب با ما همراه باشید .

بهینه سازی تصاویر شبکه های اجتماعی – قسمت دوم

خیلی سخت است که شما تصاویر مختلف برای شبکه های اجتماعی مختلف آماده و قرار دهید . تصاویر استفاده شده فیسبوک برای سایر سیستم ها نیز مورد استفاده قرار میگیرد . این یک محدودیت هست که پروتکل چگونه کار میکند . همین حالت برای عنوان و توضیحات مطلب نیز به کار میرود .

افزونه سئو Yoast به صورت خودکار سعی میکند تا بهترین تصویری رو برای هر پلتفورمی که میخواهید مطلبتون رو داخلش قرار بدید انتخاب کند .

اندازه تصاویر و برش دادن تصاویر برای پلتفورم های مختلف عملا راه حل مناسبی نمیباشد .

برای گرفتن بهترین نتیجه شما باید به صورت دستی تگ op:image را برای هر نوشته انتخاب کنید (از طریق افزونه Yoast ) . شما باید مطمئن بشید که تصویر شما بین اندازه های 1200x800px و 2000x1600px میباشد و سایز حجمی آن کمتر از 2 مگابایت میباشد .

بهینه سازی تصاویر شبکه های اجتماعی

بهینه سازی تصاویر شبکه های اجتماعی

خیلی ساده نیست که یک تصویر خوب انتخاب کنید 

حتی از طریق تگ های opengraph که به صورت استاندارد باز در شبکه های اجتماعی ( فیسبوک ، توئیتر ، واتسآپ و … ) استفاده میشود Open Graph از تگ های متفاوتی استفاده میکند . حتی این مورد برای نسخه های مختلف OpenGraph نیز وجود دارد . به مانند تمام پروژه های باز Open Graph نیز تغییر میکند و بهبود داده میشود . ویژگی ها و پشتیبانی می آید و میرود . مستندات همیشه به روز نمیباشد . در هدست های جدید گوشی های هوشمند امروزی حتی برای پیامک های شما تگ Open Graph برای خواندن اطلاعات لینک سایت نوشته شده در پیامک استفاده میشود . بعضی مواقع ممکن است تگ ها با هم اختلال به وجود بیاورند ، به عنوان مثال تگ های og:image و twitter:image هر دو میتواند برای توئیتر استفاده شود و استفاده از هر دو برای شبکه اجتماعی در یک صفحه ممکن است باعث ایجاد اختلال شود .

این منطق که در پشت پرده کدام شبکه اجتماعی از کدام تصویر استفاده میکند ، یک سناریو خیلی دقیق ، تمیز و پیچیده است ! بنابراین در اکثر مواقع og:image برای تمام شبکه های اجتماعی استفاده نمیشود .

 

امیدواریم که از این قسمت مطلب بهینه سازی تصاویر شبکه های اجتماعی نیز استفاده کافی برده باشید .

پسورد فایل ivahid.com
امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
(اولین رای را شما ثبت کنید)
Loading...

از سال 88 کار در زمینه ی سایت را شروع کرده و در زمینه های مربوط به هاستینگ ، سامانه های پیام کوتاه فعالیت دارم . فعالیت اخیر رسمی بنده پشتیبانی سیستم فروشگاهی مجنتو در ایران در تیم پرشین مجنتو و قرار دادن مطالب آموزشی در سایت آی وحید میباشد.

مشاهده مقاله من : درگاه های واسط پرداخت و مزایا نسبت به PSP

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

021 2842 4421