HTML5 چیست؟
HTML5 چیست؟

HTML5 چیست؟ | کدنویسی HTML5

تو پست های قبلی بیشتر به آموزش کدنویسی و طراحی سایت HTML5 پرداختیم. حالا براتون از خود HTML5 میگیم. نسخه پنجم HTML جهت تولید محتوای وب است که قابلیت های بسیاری را در خود دارد و از مهمترین آن‎ها می‎توان به ایجاد انیمیشن و پشتیبانی از فناوری‌ های جدید چند ‎رسانه‌ای نام برد. برای ادامه مطلب با ما همراه باشید…

بزرگترین مزیت HTML٥ که بار بزرگی را از دوش توسعه‎ دهندگان وب و بهینه ‎سازان وب برداشته است این است که جستجوگر‎ها بویژه گوگل از متن‎ های داخلی انیمیشن‎ ها پشتیبانی می‎کنند و این به معنی استفاده همزمان از نوشته و تصاویر متحرک همراه با صدا و موسیقی است.

اچ تی ام ال ٥ تقریباً با مقوله بروزرسانی استانداردهای کدنویسی وب که به منظور فعال سازی وب سایت های گرافیکی غنی که با سطوح بالای تعامل صورت می‌پذیرد در ارتباط است. به عنوان مثال، HTML٥ این امکان را به توسعه دهندگان وب می‌دهد تا به کد نویسی مستقیم ویدیو در سایت‌ ها بپردازند، عناصر “کشیدنی و رها کردنی” را در صفحه بگنجانند و گرافیک و تصاویری در وب سایت منتشر کنند که به اعمال کاربر پاسخ می‌ دهند.

همچنین در این نسخهٔ جدید روش‌های جدید معرفی شده است تا هماهنگی رایانه‌ها با این نوع HTML کامل‌تر باشد. در این نوع کدنویسی به طراح وب این امکان داده می‌ شود تا بدون نصب پلاگین های اضافی یا استفاده از Flash ، به سایت خود عناصر زیادی را اضافه کنند. یه تصویر هم از میزان فعالیت توسعه ‎دهندگان HTML٥ در جهان آماده کردیم:

میزان فعالیت توسعه ‎دهندگان HTML٥ در جهان:

اما این همه که میگن HTML5 چیست؟ و خیلی ها هم مثل ما پیشتر رفتن و آموزش میدن اصلا HTML5 چیست؟

 • کد های تمیز  و ساختار یافته جهت بارگذاری سریعتر صفحه
  تعامل بهتر کاربر و کاربرد پذیری
  استفاده از تگ‎های نشانه ‎گذاری برای دسته بندی مطالب سایت
  امکان طراحی اشیا و اشکال به صورت ٢ بعدی و غیر منظم با استفاده از تگ
  امکان پخش فایل های صوتی و تصویری بدون نیاز به نرم افزارهای جانبی با استفاده از تگ‎ها
  اضافه شدن کنترل های جدید فرم همانند Email، Calendar، Date  و Time
  امکان ذخیره اطلاعات بر روی مرورگر کاربر
  طراحی مناسب سایت برای نسخه موبایل

خب اینم از HTML5 چیست؟ این ساعت از وبلاگی آی وحید. امیدوارم براتون مفید واقع شده باشه – در پناه حق!