آموزش سفارشی سازی پست های جاسازی شده وردپرس

آموزش سفارشی سازی پست های جاسازی شده وردپرس

آموزش

احتمالا شما از این ویژگی جاسازی در وردپرس با خبر هستید . جاسازی یا همان embed در اصطلاح به معنی قرار دادن فایل ، لینک و کلا محتوایی جدا از سایت اصلی تان در درون سایتتان میباشد . اگر بخواهیم بهتر برای شما مثال بزنیم میتوانید یک ویدیو از آپارات در نظر بگیرید که از آن خوشتان آمده ولی نمیخواهید در سایتتان آن را آپلود کنید . کد قرار دادن در html را با استفاده از ابزار موجود در سایت آپارات دریافت میکنید و آن را در سایت خود قرار میدهید . اگر داخل کدها را بخوانید واژه ای به نام embed می یابید . به این عملیات جاساز کردن میگویند . حالا امروز میخواهیم آموزش سفارشی سازی پست های جاسازی شده وردپرس را برای شما توضیح دهیم . امیدواریم که با ما تا انتها همراه باشید .

آموزش سفارشی سازی پست های جاسازی شده وردپرس

وردپرس به صورت پیشفرض امکانی برای جاساز کردن ویدیو های یوتیوب دارد . مثلا شما لینک ویدیو یوتیوب را در قسمت نوشته خود قرار دهید میبینید که شکل ویدیو نمایان خواهد شد . اما برای سایت های ایرانی مثل آپارات باید از کد مخصوصی که آپارات در اختیارتان قرار میدهد استفاده کنید . به صورت معمول این جاسازی ها بدون هیچگونه جلوه ظاهری و گرافیکی انجام میشود و احتمالا اکثر شما نیز به این مورد توجهی نکرده اید که میشود ظاهر آن را زیبا تر کرد یا خیر . امروز سعی کردیم این آموزش را در اختیار شما قرار دهیم تا برای سایت خود استفاده کنید . همانطور که میدانید در پوشه قالب وردپرس ( البته تمامی قالب ها ) فایل های پی اچ پی با نام single,post,404,header,footer  و … قرار دارد . برای سفارشی سازی این گونه نوشته ها باید فایل های جدیدی ایجاد کنید . تعداد این فایل ها 5 عدد است و نام آنها به شرح زیر میباشد :

  • embed.php
  • embed-404.php
  • embed-content.php
  • header-embed.php
  • footer-embed.php

ممکن است بپرسید این فایل ها را از کجا پیدا کنیم . برای پیدا کردن فایل ها میتوانید به مسیر /wp-includes/theme-compat/ مراجعه و سپس آنها را درون پوشه قالب خود کپی کنید .

اگر بخواهیم مسیر این فایل ها را ببینیم مانند تصویر زیر است :

 

آموزش سفارشی سازی پست های جاسازی شده وردپرس

آموزش سفارشی سازی پست های جاسازی شده وردپرس

 

همانطور که گفتیم فایل ها باید در پوشه قالب شما باشد . اولین کار ویرایش فایل embed-content.php است . این فایل رو میتونیم به عنوان منبع اصلی قسمت های نمایش دهنده محتوای جاسازی شده بدانیم . مثلا به فرض میخواهیم عنوان محتوای جاسازی شده در بالای آن محتوا نمایش داده شود که به سایت مبدا نیز لینک پیدا کند . برای این کار کدی مشابه تصویر زیر استفاده شده است :

 

 

برای اینکه حاشیه ای برای محتوای خود قرار دهیم از کد زیر میتوان استفاده کرد (خط حدود 13) :

<div <?php post_class( 'wp-embed' ); ?> style="border: 2px dashed #336699;”>

همچنین لازم به ذکر است این کار برای زمانی که کسی مطلب شما را درون سایت خود جاسازی میکند نیز کاربرد دارد . برای سفارشی سازی بیشتر میتوانید از فایل های زیر استفاده کنید :

  • embed.php
  • embed-404.php
  • header-embed.php
  • footer-embed.php

امیدوارم که از این آموزش استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشوم که نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

پسورد فایل ivahid.com
امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
(اولین رای را شما ثبت کنید)
Loading...

از سال 88 کار در زمینه ی سایت را شروع کرده و در زمینه های مربوط به هاستینگ ، سامانه های پیام کوتاه فعالیت دارم . فعالیت اخیر رسمی بنده پشتیبانی سیستم فروشگاهی مجنتو در ایران در تیم پرشین مجنتو و قرار دادن مطالب آموزشی در سایت آی وحید میباشد.

مشاهده مقاله من : درگاه های واسط پرداخت و مزایا نسبت به PSP

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

021 2842 4421