جلوگیری از اشتباهات رایج در کدنویسی افزونه های وردپرس

جلوگیری از اشتباهات رایج در کدنویسی افزونه های وردپرس

جلوگیری از اشتباهات رایج در کدنویسی افزونه های وردپرس برای توسعه دهندگان

آموزش

سلام خدمت دوستان عزیز . امروز مطلب مفیدی برای طراحان و توسعه دهندگان وردپرسی مبنی بر جلوگیری از اشتباهات رایج در کدنویسی افزونه های وردپرس داریم . اشتباهاتی که ممکن است بسیاری از توسعه دهندگان یا به اصطلاح Developer های عزیز مرتکب آن شوند . با ما تا انتهای مطلب همراه باشید .

جلوگیری از اشتباهات رایج در کدنویسی افزونه های وردپرس

در اینجا سعی میشود به صورت عمومی و کلی مشکلات رایج توضیح داده شود .

  • اولین اشتباه توجه نکردن به سازگاری آن میباشد . شما قبل از اینکه بخواهید کد نویسی خود را آغاز کنید ، باید مشخص کنید که برای چه نسخه ای از PHP میخواهید کد نویسی را انجام دهید . بیشتر نسخه های پی اچ پی با بعضی از کاربران سازگاری دارد ، اما نه همگی آنها . باید قبل از شروع کار بررسی انجام داده و ببینید کاربران مورد نظر شما از چه نسخه PHP بیشتر استفاده میکنند و سپس بر اساس همان افزونه خود را بنویسید . پی اچ پی 7 آخرین نسخه از پی اچ پی هست اما تنها 30% از کاربران از این نسخه استفاده میکنند . پس اگر نسخه 5 را نادیده بگیرید حدود 70% از کاربران خود را از دست خواهید داد . در سایت وردپرس به راحتی میتوانید آمار استفاده از نسخه های مختلف و پی اچ پی مختلف را مشاهده کنید .
جلوگیری از اشتباهات رایج در کد نویسی افزونه های وردپرس

جلوگیری از اشتباهات رایج در کد نویسی افزونه های وردپرس

 

  • دومین اشتباه رایج ، انتخاب نام اشتباه برای توابع میباشد . یک نام تابع عمومی ، نامی بد برای تابع به حساب می آید . نام تابع باید آن را توصیف کند . همچنین از سایر توابع دیگر متمایز باشد . به عنوان مثال اگر نام تابع شما update باشد نامی بد انتخاب کرده اید . زیرا ممکن است با سایر توابع مشابه باشد و باعث بروز اختلال گردد . معمولا دلیل اینکه نام بد برای تابع انتخاب میشود این است که شخص کدنویس سعی میکند نامی کوتاه برای تابع خود انتخاب کند .

 

  • سومین اشتباه پیشوند برای تابع میباشد . همانگونه که مستحضرید سایر کد نویس ها میتوانند تابعی هم نام با تابع شما بنویسند . پس زمانی که افزونه ای فعال شود توابع مربوط به آن افزونه بارگزاری خواهند شد . همان طور که خودتان نیز میدانید این مشابه و یکسان بودن نام ها ممکن است باعث بروز مشکل در سایت شما شود . برای جلوگیری از این مشکل تنها کافیست یک پیشوند برای آن انتخاب کنید .

 

  • اشتباه چهارم دارا نبودن تابع uninstall میباشد . دارا بودن تابع uninstall در افزونه ها چیزی مهم است اما باید تحت استاندارد وردپرس باشد . استفاده از تابع uninstall دو راه دارد . اول استفاده از هوک uninstall  و دوم استفاده ساده از فایل uninstall .

 

  • اشتباه پنجم نگهداری حالت دیباگ به صورت خاموش است . وقتی روی یک پلاگین کار میکنید و میخواهید آن را خطا یابی کنید باید حالت دیباگ ( خطایابی ) وردپرس را فعال کنید . این کار کمک زیادی به شما در مشاهده خطاها و فهمیدن اینکه کدام تابع منقضی شده است .

 

  • اشتباه ششم فراموشی استفاده از nonces میباشد . این پارامتر برای امنیت سایت در آدرس و فرم هایتان استفاده میشود . یک nonce به لینک های خود با استفاده از فیلد مخفی اضافه کنید . چون هر کاربر یک nonce مربوط به خود دارد و سیستم متوجه میشود که کدام کاربر درخواست دسترسی داده است .

 

  • اشتباه هفتم عدم دریافت بازخورد از کاربر است . وقتی یک افزونه امکان ثبت نظر کاربر را ندارد یعنی عمر آن خیلی کوتاه است . افزونه شما باید بروز رسانی شود و از نظرات کاربران در آن استفاده شود . پس سعی کنید همیشه از نظرات کاربران خود باخبر شوید تا همیشه بهترین پلاگین ها را پیاده سازی کنید .

 

  • اشتباه هشتم پیروی نکردن از کدهای استاندارد وردپرس میباشد . وردپرس در سایت خودش منبعی از اطلاعات برای توسعه دهندگان عزیز دارد . فقط کافیست به بخش codex سایت وردپرس سر بزنید . یا از لینک WordPress PHP Coding standards کمک بگیرید . اگر کدهای شما استاندارد باشد بهتر و راحت تر توسط دیگران فهمیده خواهد شد .

 

امیدوارم که از مطلب جلوگیری از اشتباهات رایج در کدنویسی افزونه های وردپرس استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشویم که نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

پسورد فایل ivahid.com
امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
1 رای, 1,00 از 5
Loading...

از سال 88 کار در زمینه ی سایت را شروع کرده و در زمینه های مربوط به هاستینگ ، سامانه های پیام کوتاه فعالیت دارم . فعالیت اخیر رسمی بنده پشتیبانی سیستم فروشگاهی مجنتو در ایران در تیم پرشین مجنتو و قرار دادن مطالب آموزشی در سایت آی وحید میباشد.

مشاهده مقاله من : درگاه های واسط پرداخت و مزایا نسبت به PSP

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز