با سلام خدمت شما کاربران گرامی . امروز در مورد روش های بهبود جستجو وردپرس مقاله آموزشی برایتان آماده کردیم . جستجو در تمامی سایت ها و نه تنها وردپرس بخش اصلی و اساسی به منظور برقراری ارتباط با کاربر میباشد . کاربر با جستجو در بین مقالات سایت شما میتواند بهترین نتیجه خود را پیدا کند و همین امر باعث افزایش ماندگاری کاربر در سایت شما خواهد شد . نرخ فرار کاهش می یابد و چه بسا که دوستان خود را برای بازدید سایت شما و خواندن مقالات موجود در آن به سایتتان دعوت کند .

بهبود جستجو وردپرس توسط افزونه Search & Filter

همانگونه که گفته شد جستجو رکن مهم سایت شما میباشد . ما میخواهیم امروز دو راه به شما پیشنهاد دهیم تا با استفاده از آنها بتوانید بخش کاربردی جستجو سایت خود را قوی تر کنید . هر کدام از این دو راه یک افزونه خاص برای خود دارند . احتمالا شما به سایت های فروشگاهی سر زده اید . زمانی که میخواهید محصولی را جستجو کنید در کنار فیلد نام عبارت جستجو ، گزینه ای به صورت لیست کشویی برای انتخاب نوع دسته بندی محصول را نیز مشاهده میکنید . روش اول ما با استفاده از افزونه ای برای انجام این کار جلو میرود . برای اینکه به این هدف برسید کافی است افزونه Search & Filter را نصب و فعال کنید . این افزونه فیلتری در کنار نام عبارت جستجو قرار خواهد داد که امکان دریافت جواب بهتر از جستجو خواهید داشت . اگر بخواهید کادر جستجو را در سایت خود قرار دهید میتوانید از ابزارک زیر نیز استفاده کنید .

[searchandfilter fields="search,category,post_tag"]

برای انجام تنظیمات و مشاهده آن میتوانید پس از نصب افزونه از نوار کناری مدیریت وردپرس به دنبال گزینه  Search & Filter بگردید .

روش های بهبود جستجو وردپرس
روش های بهبود جستجو وردپرس

این صفحه در مورد کارهایی که میتوانید با کمک افزونه انجام دهید بیشتر به شما خواهد گفت . شما میتوانید نتایج جستجو را به دسته بندی های خاصی محدود کنید .

به عنوان مثال اگر بخواهید نتایج جستجو را به دسته movie محدود کنید میتوانید از این کد کوتاه استفاده کنید :

[searchandfilter fields="search,movie"]

اگر هم نخواستید میتوانید دسته بندی های بلاگ خود را برای انتخاب کاربر قرار دهید تا کاربر بتواند آنها را فیلتر کند .

روش های بهبود جستجو وردپرس
روش های بهبود جستجو وردپرس

همچنین میتوانید علاوه بر دسته بندی ها برچسب ها را نیز به این فیلتربندی اضافه کنید . این کار با کد زیر قابل انجام است :

[searchandfilter fields="category,post_tag" submit_label="Filter" headings="Categories,Tags"]

خروجی نیز چیزی مشابه تصویر زیر خواهد شد :

بهبود جستجو وردپرس توسط افزونه Search Exclude

اما روش دوم بهینه سازی توسط افزونه ای به نام Search Exclude انجام خواهد شد . این افزونه کمکی که به شما میکند در استثنا قائل شدن برخی صفحات انتخابی برای نتایج جستجو است . به عنوان مثال شما دلیلی نمیبینید تا صفحه درباره ما یا تماس با ما جزو نتایج جستجوی کاربر باشد . پس بهتر است این صفحه در نتایج جستجو نباشد . زیرا بازخورد بهتری برای کاربر خواهد داشت .

پس از فعال سازی افزونه گزینه ای در پایین تمامی صفحات به نام همین افزونه اضافه خواهد شد که میتوانید برگه های مورد نظر خود را از نتایج جستجو حذف کنید .

روش های بهبود جستجو وردپرس
روش های بهبود جستجو وردپرس

علاوه بر این از منو تنظیمات گزینه Search Exclude در دسترس خواهد بود تا شما بتوانید صفحه هایی که در این افزونه آنها را انتخاب کرده اید مدیریت کنید .

امیدوارم که از این آموزش استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید .