نکات مهم در ساخت بک لینک

برای دریافت بک لینک های با کیفیت  و تاثیر گذار ، باید یکسری فاکتور را در نظر بگیرید. سن دامنه ، اعتبار صفحه ، اعتبار دامنه اصلی ، تعداد لینک های خروجی ، آی پی سایت و.. همگی تاثیر گذار هستند. به مرتبط بودن محتوای صفحه ، میزان سرعت بارگذاری ، کلمه کلیدی موجود در دامین اصلی و آپدیت بودن سایت در دریافت بک لینک توجه کنید.

در ایجاد بک لینک برای سایت تنوع را رعایت کنید. بک لینک های با کیفیت ، بی کیفیت ، فالو ، نو فالو ، تصویر ، محتوایی و…

تنوع انکر تکست ها بسیار مهم هستند. همیشه نباید انکر تکست های شما کلمه کلیدی باشد. یک مثال از انکر تکست های مختلف برای فروشگاه اینترنتی قهوه : خرید قهوه ، کلیک کنید ، فروشگاه قهوه ، انواع قهوه ، فروشگاه، وارد شوید و… یک مثال از انکر تکست های طبیعی هستند.

استفاده از کاربران برای دریافت لینک

اگر می خواهید کاربران به طور خودکار به شما لینک دهند ، می توانید این تکنیک ها را به کار بگیرید.

  • تا حد ممکن محتوا را جامع و جذاب بنویسید
  • محتوای چالشی و موضوعات بحث برانگیز تولید کنید
  • در محتوای تان از طنز استفاده کنید.
  • نوستالوژی ها در ترغیب کاربران برای لینک دهی بسیار موثر هستند.

وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسانی که در حوزه شما فعالیت میکنند را پیدا کنید. در قدم دوم با آنها ارتباط برقرار کنید و درخواست بک لینک کنید. و مداوم پیگیر باشید.

وبلاگ هایی برای دریافت بک لینک مناسب هستند که : دامین اتوریتی و پیج آتوریتی بالایی داشته باشند، محتوایی که تولید میکنند با حوزه کسب و کارتان مرتبط باشد و محتوای تان را به اشتراک بگذارند و به شما لینک بدهند.

چگونه با وبلاگ نویسان ارتباط برقرار کنیم؟

پل ارتباطی که در بخش تماس با ما وجود دارد را پیدا کنید. ایمیل ها مناسب ترین راه برای برقراری ارتباط هستند. عنوان ایمیل های ارسالی را شخصی سازی کنید. هرگز با صراحت به آن ها نگوئید به ما لینک دهید. از ایمیل های واقعی و شخصی استفاده کنید. در انتهای ایمیل از امضا استفاده کنید.

ده روش برای دریافت بک لینک طبیعی

فعالیت در انجمن ها

انجمن ها ساده ترین راه برای دریافت بک لینک های با کیفیت هستند. در انجمن ها می توانید هم بک لینک پروفایلی دریافت کنید و هم می توانید در موضوعات مرتبط با حوزه کاری تان بک لینکتان را قرار دهید. نکته ای که باید در در نظر بگیرید این است که در انجمن ها فعالیت مستمر داشته باشید. زیرا هرچقدر که سیگنال پروفایل شما بیشتر باشد ، اعتبار بک لینک هایی که دریافت می کنید بالا می رود.

استفاده از سایت ساز ها

سایت ساز های رایگان که معمولا با یک ساب دامین همراه هستند روش مناسبی برای دریافت بک لینک هستند. زیرا نیاز به هزینه ای نیست و می توانید با فعالیت و تولید محتوا در این سایت ساز ها ، بک لینک های با کیفیتی برای وبسایت تان ایجاد کنید.

مشارکت در پرسش پاسخ ها

وبسایت های پرسش و پاسخ زیادی در اینترنت وجود دارند که کاربران با ثبت نام در آنها می توانند سوالات متفاوتی را مطرح کنند و دیگر کاربران به آن پاسخ دهند. می توانید سوالاتی که مرتبط با حوزه کاری تان است را پاسخ دهید و به وبسایت تان لینک سازی کنید.

استفاده از وبسایت های آگهی

وبسایت های آگهی مانند ایسام آتوریتی بسیار بالایی دارند. در واقع با قرار دادن آگهی در این وبسایت ها با یک تیر دونشان می زنید. هم با قرار دادن آگهی بازدید کسب می کنید و هم بک لینک طبیعی دریافت می کنید.

سایت های آنالیز سئو

اگر دقت کرده باشید سایت های آنالیز سئو و سرعت سایت و ابزار های آنلاین مشابه ، در صورتی که در آن ها سایت تان را آنالیز کنید می توانید بک لینک دریافت کنید. این ابزار ها وبسایت هایی را که از آن استفاده می کنند ، در تاریخچه ثبت می شوند و به همین ترتیب بک لینک برای وبسایت تان ایجاد می شود.

ثبت سایت در دایرکتوری ها

سایت های دایرکتوری مانند سایت هایی که استارتاپ ها را معرفی میکنند هم گزینه مناسبی برای دریافت بک لینک هستند. در این وبسایت ها می توانید وبسایت تان را معرفی کنید و محصولات و خدماتی را که ارائه می دهید توضحاتی راجب آن نیز ارائه دهید و بک لینک دریافت کنید. این هم مانند وبسایت های آگهی هم فرصت کسب بازدید به وبسایت تان فراهم می شود و هم بک لینک دریافت می کنید.

استفاده از سایت های کوتاه کننده لینک

روشی که قرار است معرفی کنیم استفاده از ابزار های کوتاه کننده لینک می باشد. این وبسایت ها به دلیل پرکاربرد بودن و پربازدید بودن آتوریتی بسیار بالایی دارند. می توانید یک لینک کوتاه برای صفحات تان بسازید . البته برای ایندکس شدن این لینک ها توسط گوگل ، باید در یک جای دیگر لینک کوتاه ساخته شده را در معرض دسترسی گوگل قرار دهید.

استفاده از سایت های مصاحبه

وبسایت هایی وجود دارند که با افراد موفق در کسب و کارشان مصاحبه می کنند و متن مصاحبه را در سایت منتشر می کنند. می توانید از این وبسایت ها درخواست مصاحبه کنید و در انتهای مصاحبه وبسایت تان را نیز قرار دهید.

نتیجه گیری

در این مقاله ده فرصت برای دریافت بک لینک های طبیعی را بررسی کردیم و نکات مربوط به هر بخش را نیز ارائه دادیم. فاکتور های موثر در بک لینک ها و نکات مهم در ایجاد بک لینک های طبیعی را توضیح دادیم. موفق باشید