10 نکته مهم برای انتخاب شرکت طراحی سایت

امروزه در دنیا و به خصوص کشور ما ایران، موضوع کارآفرینی اینترنتی بسیار داغ و پرطرفدار است و افراد خیلی زیادی به دنبال این هستند که کسب و کار اینترنتی برای خودشان راه اندازی کنند.

اما در مسیر راه اندازی کسب و کار اینترنتی، مراحل دشواری نیز وجود دارد که اگر با اطلاعات کافی در این مراحل قدم بگذارید، احتمالا با مشکلات خیلی کمی روبرو خواهید شد. یکی از این مراحل طراحی سایت است.

افراد خیلی زیادی هستند که از بدقولی و غیرحرفه ای بودن شرکت های طراحی سایت شکایت می کنند و پول و زمان زیادی را با شرکت های نابلد و غیرحرفه ای هدر می دهند.

در این مقاله قصد داریم 10 نکته مهم برای انتخاب شرکت طراحی سایت را که باید بدانید به شما بگوییم تا با هوشمندی و اطلاعات مناسب، بتوانید بهترین شرکت طراحی سایت را برای خودتان انتخاب کنید.

پس اگر قصد راه اندازی یک وبسایت را دارید، حتما این مقاله را تا انتها بخوانید.

شرکت طراحی سایت

10 نکته مهم برای انتخاب شرکت طراحی سایت

1- چک کردن سوابق و نمونه کارهای شرکت:

یکی از مهمترین نکاتی که باید برای انتخاب شرکت طراحی سایت در نظر بگیرید، این است که به سوابق و نمونه کارهای آن شرکت دقت کنید و ببینید که آیا سایت های بزرگی با آن شرکت همکاری کرده اند یا نه.

همچنین بررسی کنید که سایت های طراحی شده توسط این شرکت، از کیفیت، سرعت، زیبایی و کاربری خوب برخوردار هستند یا خیر.

این نکات شاید خیلی ساده و پیش پا افتاده باشد، اما خیلی مهم است و می تواند اعتبار این شرکت را به شما نشان دهد.

همچنین دیدن سایت های نمونه این شرکت، می تواند میزان حرفه ای بودن و تسلط شرکت موردنظر بر طراحی سایت را به شما نشان دهد.

2- طراحی سایت های واکنش گرا (ریسپانسیو):

یکی از نکات مهمی که باید در نظر بگیرید، این است که دقت کنید سایت های طراحی شده توسط شرکتی که می خواهید انتخاب کنید، کاملا واکنش گرا باشند.

واکنش گرایی یک وبسایت، به این معنی است که سایت در صفحه نمایش های مختلف تغییر کند و به اندازه همان صفحه، نمایش داده شود.

مثلا اگر شخصی با موبایل وارد وبسایت شود بتواند به راحتی و بدون هیچ مشکلی بخش های مختلف وبسایت را ببیند و نیازی به زوم کردن یا اسکرول افقی نداشته باشد.

طراحی واکنش گرا نکته ی مهمی در موفقیت وبسایت شماست، پس این موضوع را جدی بگیرید.

3- تجربه کاربری (UX):

نکته مهم دیگری که باید در انتخاب شرکت طراحی سایت در نظر بگیرید، این است که این شرکت توانایی طراحی یک تجربه کاربری خوب را داشته باشد.

منظور از تجربه کاربری، نحوه قرارگیری المان های وبسایت، رنگ های استفاده شده در وبسایت، فونت وبسایت و… است که تاثیر زیادی در زیبایی و کاربردی بودن وبسایت شما دارد.

اگر وبسایتی با تجربه کاربری نامناسب داشته باشید، خریداران و بازدیدکنندگان وبسایت شما سردرگم شده و از وبسایت شما خارج می شوند و این موضوع باعث کاهش فروش شما خواهد شد.

4- بهینه بودن وبسایت برای سئو:

داشتن وبسایتی بهینه از نظر سئو می تواند نکته ی مهمی در پیشرفت و رشد وبسایت شما باشد.

بنابراین نکته مهم دیگری که باید به آن دقت کنید، این است که شرکت طراحی سایت موردنظر شما، سایت هایی بهینه و مناسب برای سئو طراحی کند تا در هنگام سئوی وبسایت خودتان مشکلی نداشته باشید.

برای اطمینان از این موضوع، کافیست سایت های نمونه شرکت موردنظر را بررسی کنید و کلمات موردنظر آن سایت ها را در گوگل جستجو کنید تا ببینید آن سایت ها دارای رتبه ی خوبی در گوگل هستند یا خیر.

بهینه بودن سایت برای سئو فاکتور خیلی مهمی است و داشتن سایتی غیربهینه، می تواند در آینده برای شما دردسرهای زیادی را به وجود بیاورد، پس حتما این نکته را جدی بگیرید.

5- داشتن امنیت مناسب:

پنجمین نکته مهم که باید در انتخاب شرکت طراحی سایت بدانید، این است که سایت های طراحی شده توسط این شرکت، باید از امنیت لازم برخوردار باشند تا وبسایت شما دچار هک نشود و به مشکل برنخورید.

داشتن وبسایتی که مدام در معرض هک قرار داشته باشد، می تواند آرامش را از شما بگیرد و برای کسب و کار شما خطری جدی محسوب شود.

پس حتما این نکته را هم در نظر داشته باشید.

6- سرعت مناسب وبسایت:

یکی از مهمترین فاکتورها برای یک وبسایت خوب، این است که سرعت مناسبی داشته باشد.

شرکت های زیادی هستند که به خاطر نداشتن تسلط کافی به سیستم های مدیریت محتوا یا برنامه نویسی، نمی توانند کدهای وبسایت را بهینه کنند و وبسایتی با سرعت مناسب به شما تحویل بدهند.

به همین خاطر خیلی مهم است که سایت های نمونه شرکت طراحی سایت موردنظر خودتان را بررسی کنید و ببینید زمان لود شدن کامل آنها چقدر است.

این موضوع می تواند به انتخاب بهتر شما کمک کند.

برای اندازه گیری سرعت بارگذاری وبسایت، می توانید از سایت gtmetrix.com استفاده کنید و ببینید رتبه سرعت وبسایت موردنظرتان چقدر است.

7- نظرات مشتریان قبلی:

شاید بتوان گفت مهمترین فاکتور در انتخاب یک شرکت طراحی سایت مناسب، این است که مشتریان قبلی این شرکت چه نظرهایی داده اند و چقدر از کار این شرکت راضی بوده اند.

پس توصیه می کنید حتما سری به بخش نظرات مشتریان قبلی در سایت شرکت طراحی سایت موردنظرتان بزنید و نظرات مشتریان قبلی را بخوانید.

اگر شرکت موردنظرتان خیلی شناخته شده و معتبر نیست، حتی می توانید پا را فراتر بگذارید و از طریق وبسایت های طراحی شده، با مشتریان قبلی این شرکت تماس بگیرید و نظر آنها را در مورد خوش قولی، میزان تسلط، میزان کیفیت، پشتیبانی و… بپرسید تا بتوانید با خیال راحت شرکت موردنظرتان را انتخاب کنید.

دقت کنید که این موضوع خیلی مهم است و رعایت نکردن آن می تواند باعث هدر رفتن پول و زمان شما شود. پس در انجام اینکار کوتاهی نکنید.

10 نکته مهم برای انتخاب شرکت طراحی سایت

8- پشتیبانی مناسب:

پشتیبانی فاکتور خیلی مهمی است که خیلی از افراد آن را نادیده می گیرند و در هنگام انتخاب یک شرکت، فقط به قیمت های ارزان تر توجه می کنند.

منظور ما این نیست که قیمت فاکتور مهمی نیست و نباید به آن توجه کرد، اما کیفیت پشتیبانی شرکت موردنظر، می تواند حتی از قیمت ارزان هم مهمتر باشد و دردسر و اذیت شدن شما را کمتر کند.

پس این فاکتور را جدی بگیرید و ساده از کنار آن نگذرید.

9- قرارداد طراحی سایت:

شاید این موضوع خیلی پیش پا افتاده و بدیهی باشد، اما افراد خیلی زیادی هستند که به قرارداد و بندهای آن توجهی نمی کنند و این موضوع در آینده برای آنها دردسر به وجود خواهد آمد.

نکته اول این است که چه با شخص کار می کنید چه با شرکت، حتما قرارداد طراحی سایت داشته باشید تا بتوانید در آینده در صورتی که به مشکل خوردید، از طریق این قرارداد حقوق خودتان را پیگیری کنید.

 نکته دوم این است که حتما تمامی کارهایی که قرار است برای شما انجام شود در قرارداد ذکر شود و هیچ کاری را به صورت لفظی و با توافق شفاهی انجام ندهید چون شرکت موردنظر به راحتی می تواند از ارائه آن خدمات به شما امتناع کند.

نکته بعدی که وجود دارد این است که قرارداد را کامل مطالعه کنید و حتی اگر نیاز است با یک وکیل در مورد آن مشورت کنید تا به ضرر شما تمام نشود و بعدها در صورت بروز مشکل، بتوانید از آن قرارداد برای خودتان استفاده کنید.

پس قرارداد را هم کاملا جدی بگیرید و نکات گفته شده در مورد قرارداد را حتما رعایت کنید.

10- داشتن امکان مشاوره رایگان:

آخرین نکته ای که باید در مورد انتخاب شرکت طراحی سایت بدانید، این است که مشاوره رایگان داشته باشد تا بتوانید ایده و نیاز خودتان را با آنها مطرح کنید و راهنمایی لازم را در این زمینه دریافت نمایید.

نکته ی جالبی که وجود دارد این است که در هنگام دریافت مشاوره رایگان، شما می توانید از نحوه پاسخگویی، سرعت عمل در پاسخ دادن، نحوه برخورد و… تشخیص دهید که این شرکت یک شرکت حرفه ای با پشتیبانی خوب است یا نه.

معمولا شرکت های حرفه ای در هنگام مشاوره رایگان، حس خوبی به شما منتقل می کنند و با حوصله و به صورت حرفه ای پاسخ تمامی سوالات شما را می دهند، اما شرکت های غیرحرفه ای یا جواب سوالات شما را درست نمی دهند و یا برخورد مناسبی با شما نخواهند داشت و این موضوع می تواند به شما اطلاعات کافی برای تصمیم گیری را بدهد.

در این مقاله 10 نکته مهم برای انتخاب شرکت طراحی سایت را باهم بررسی کردیم و گفتیم چطور هرکدام از این نکات را ارزیابی کنید تا بتوانید بهترین شرکت طراحی سایت را انتخاب کنید.

رعایت این نکات می تواند تجربه ی خوبی در طراحی سایت برای شما خلق کند و بی توجهی به این نکات، می تواند باعث ایجاد خاطره ای بد در مورد طراحی سایت برای شما شود.

امیدواریم این نکات برای شما مفید و کاربردی باشند و بتوانید با استفاده از آنها، تجربه ی طراحی سایت خوبی داشته باشید.