سلام به همه ی شما . خودم موندم چه اسمی برای این مطلب انتخاب کردم اما شاید دیگه این صریح و البته خودمونی ترین عنوانی که میشه براش گذاشت : 10 ویژگی خفن وردپرس که تا حالا نمیدونستین !! خیلی از کاربران که با وردپرس کار میکنند ممکنه از اسرار (که البته نمیشه گفت اسرار ، بهتره بگیم سوراخ سمبه) زیادی از وردپرس آگاه نباشند و گاهی همین قسمت ها و نکات مخفی از دید کاربران باعث انجام کارهای جالبی از سوی کاربران و وبمستران عزیز خواهد شد ، پس با ما همراه باشید تا 10 تا ویژگی خفن وردپرس که شاید شما هم با اونا کار نکرده باشید رو بهتون بگم

10 ویژگی خفن وردپرس که تا حالا نمیدونستین !!

خب میریم سراغ این ویژگی های جالب و مفید

1- مخفی/نمایان کردن بعضی چیزها در تنظیمات صفحه نمایش

10 ویژگی خفن وردپرس که تا حالا نمیدونستین !!
10 ویژگی خفن وردپرس که تا حالا نمیدونستین !!

شاید شما گزینه تنظیمات صفحه نمایش رو وقتی وارد قسمت افزودن نوشته و یا برگه میشید مشاهده کنید ، اما واقعا ندانید که این قسمت چکار میکنه ، حالا بهتون توضیح میدم.این قسمت به شما امکان دادن مجوز برای نمایش یا عدم نمایش بعضی آیتم ها در صفحه ی فعلی که مشاهده میکنید را میدهد .خیلی از افراد تازه کار از وجود این قسمت خبرنداشتند ، ولی این قسمت امکان مدیریت بهتر صفحاتی که داخلش هستید رو میده.

2- انتقال ، افزودن و یا حذف ابزارک ها

10 ویژگی خفن وردپرس که تا حالا نمیدونستین !!
10 ویژگی خفن وردپرس که تا حالا نمیدونستین !!

 

به صورت پیشفرض کاربران بعد از لاگین کردن به پنل مدیریت به سمت داشبورد و یا همان پیشخوان منتقل میشوند . صفحه داشبورد دارای چندین بخش میانبر از قسمت های مختلف سایت شما میباشد . مانند نوشته سریع ، فعالیت ها و یا دیدگاه ها . هر کدام از این قسمت ها درون یک جعبه میباشند که به اصطلاح ابزارک گفته میشود ، شما میتوانید آنها را به وسیله کشیدن و رها کردن ماوس تغییر مکان دهید و یا آنها را مخفی کنید ، همچنین برای حذف و یا اضافه کردن ابزارکی به این صفحه از طریق همان دکمه تنظیمات صفحه اقدام به افزودن و یا حذف ابزارگ از صفحه پیشخوان نمائید .

3- چسباندن آدرس سایت برای ایجاد لینک در ویرایشگر دیداری

وردپرس 4.5 با امکان ویرایش داخلی لینک ها از طریق ویرایشگر دیداری معرفی شد .بیشتر کاربران از این موضوع مطلع نیستند که لینک ها را بسیار راحت تر میتوانند ایجاد کنند ، آنها فقط میتوانند متنی که میخواهد به لینک تبدیل شود را انتخاب کرده و دکمه CTRL+V را برای چسباندن آدرس و ایجاد لینک فشار دهند تا لینک به صورت خودکار بر روی متن اعمال شود . ویرایشگر دیداری متن را به صورت خودکار به لینک تبدیل خواهد کرد .

pastetolink

خب قسمت اول از مطلب 10 ویژگی خفن وردپرس همینجا تمام میشه و 7 ویژگی خفن ان شاء الله در مطلب بعدی برای شما عزیزان قرار داده خواهد شد .