چگونه لینک های خارجی سایت خود را nofollow کنیم ؟

چگونه لینک های خارجی سایت خود را nofollow کنیم ؟ این سوالی است که ممکن است برای خیلی از عزیزان پیش آمده باشد ، اما ندانید چکار کنید تا این کار به درستی صورت گیرد ، ما امروز سعی داریم در این مطلب به شما طریقه ی انجام این کار را آموزش دهیم .

چرا و چه زمانی نیاز داریم تا لینک های خارجی سایت خود را Nofollow کنیم ؟

چگونه لینک های خارجی سایت خود را nofollow کنیم ؟
چگونه لینک های خارجی سایت خود را nofollow کنیم ؟

موتور های جستجو یکی از عوامل موثر در دادن رتبه از  لحاظ سئو و نشان دادن در نتایج جستجو میباشد . لینک هایی که درون سایت شما وجود دارد میتواند روی سئو تاثیر گذار باشد ، همینطور که میتونه برای سئو سایتتون خوب باشد ، میتونه رتبه ی سایتتون هم بدتر کنه . پس تجربه نشان داده که ترجیحا و باید لینک های خارجی را به صورت nofollow تعریف کنیم .

نمونه کد که لینک را به صورت nofollow در آورده است در زیر آمده است :

<a href="https://ivahid.com" rel="nofollow">Ivahid Website</a>

به صورت پیش فرض وردپرس اجازه ی این رو نمیده که لینک های شما به صورت nofollow باشند ، شما مجبورید که خودتون به صورت دستی لینک های خارجی رو nofollow کنید . تصویر زیر رو ببینید :

چگونه لینک های خارجی سایت خود را nofollow کنیم ؟
چگونه لینک های خارجی سایت خود را nofollow کنیم ؟

تغییر کلی تمام لینک های خروجی به حالت نوفالوو

اگر سایتتون دارای چند نویسنده باشد امکان اینکه یکی از نویسنده ها هم یادش بره اون تیک برای nofollow کردن لینک رو بزنه خیلی بیشتر میشه ، پس باید یه فکر اساسی کنید ، حالا بیاین ببینیم چطور میشه کاری کرد که لینک ها به صورت خودکار nofollow بشوند …

داشتم توی اینترنت یه چرخ میزدم ، رسیدم به این افزونه :  External Links

با نصب این افزونه و فعال سازی آن میتونید هر بلایی که سر لینک های سایت خودتون میخواهید در بیارید !

بعد از نصب این افزونه گزینه ای به تنظیمات شما به نام External Link اضافه خواهد شد که تمامی تنظیمات مربوط به لینک های خارجی خود را میتوانید در آن انجام دهید .

 External Links

اولین گزینه از تنظیمات ، nofollow را به صورت عمومی اعمال میکند ، شما اگر دسترسی به فایل های قالبتون دارید میتونید بگذارید گزینه تیک نخورده باقی بمونه ، این افزونه همچنین امکان مدیریت کردن نحوه ی باز کردن لینک توی یک صفحه ی جدید یا صفحه ی مادر نیز داره و شما میتونید به دلخواه خودتون اون رو تغییر بدید .

شما همچنین دامنه هایی رو میتونید بزارید تا از این تنظیمات افزونه مستثنا باشند ، فقط یادتون باشه دامنه ها را بدون www و یا http  وارد کنید .

نکته ی مهم دیگر این است که باید توجه کنید تنظیمات لینک های خارجی شما با حذف کردن یا غیر فعال سازی افزونه از بین میرود . پس اگر وقتی افزونه ی خودتون رو حذف کردید مواظب تنظیمات لینک های آن باشید .

امیدوارم که از آموزش : چگونه لینک های خارجی سایت خود را nofollow کنیم ؟ ” لذت کافی رو برده باشید ، اگر جایی سوال داشتید و یا به مشکل برخوردید حتما در قسمت نظرات بگذارید تا بهتون پاسخ بدم .