سلام خدمت تمامی دوستان عزیز در سایت آی وحید ، با یکی دیگر از مطالب آموزشی در مورد طراحی وب سایت و سیستم مدیریت محتوا در خدمت شما هستیم . توی این آموزش میخواهیم یکی از مسائلی که برای یک طراح سایت و یا دارندگان سایت مورد نیاز هست را به چالش بکشیم و آن هم آموزش روش های بالا بردن سرعت سایت است که سوال امروزه ی بسیاری از عزیزان ما در زمینه ی نگهداری و مدیریت سایت است . پس با ما همراه باشید.

روش های بالا بردن سرعت سایت

همه ی شما عزیزان شاید براتون این سوال پیش اومده باشه که برای افزایش سرعت بالا اومدن وب سایت باید چکار کنیم ، توی این مطلب یه کم میخوایم اینو مورد بررسی قرار بدیم :

چطور سرعت سایت را بالا ببریم ؟

ما چند مورد و چند پیشنهاد برای این سوال داریم :

از  CDN استفاده کنید

سی دی ان یا شبکه توزیع محتوا باعث میشود مواردی مانند فایل های تصویری و جاوا اسکریپت یا سی اس اس را بسته به مکان بازدید کننده برای فرد بازدید کننده نمایش داده میشود ، با استفاده از سی دی ان میتوانید سرعت لود وب سایت خود را برای بازدیدکنندگان بالا ببرید

بهینه سازی تصاویر با استفاده از افزونه

تصاویر نقش مهمی در سرعت وب سایت شما دارند ، میتوانید با مدیریت کردن آنها سرعت سایت خودتون را بالا ببرید ، اما بعضی از آنها ممکن است سرعت سایت شما را دوبرابر کندتر کنند . افزونه هایی موجود است که میتواند سرعت سایت شما را با بهینه سازی تصاویر بیشتر کند. افزونه هایی مانند  WP Smush.it یا  EWWW Image Optimizer این کار رو انجام میدهند .

استفاده از قالب های موبایلی برای گوشی های موبایل

طراحی ریسپانسیو باعث میشود سایت شما دارای سرعت بالاتر در استفاده در گوشی های موبایل هوشمند باشد . هر چقدر فایل استایل دارای کیفیت بهتر باشد میتواند سرعت و نرخ لود را بهتر کند .

شما میتوانید نمره ی بالا آمدن سایت خود را از طریق https://developers.google.com/speed/pagespeed/ بررسی کنید و یا افزونه ی  Admin Bar Queries را بر روی سایت خود نصب کنید .

به یاد داشته باشید که یک طراحی خوب فقط از لحاظ گرافیکی نیست ، بلکه بالا بودن سرعت سایت باعث دریافت نمره ی خوب برای طراحی میباشد.

امیدوارم از این آموزش استفاده ی کامل رو برده باشید . تا مطلبی دیگر که ان شاء الله با شما باشیم خدا نگهدار