با سلام خدمت تمامی عزیزان آی وحید

در قسمت قبل درباره ی نسخه 4.3 وردپرس صحبت کردیم ، قبل از اینکه بریم درباره ی ادامه ی توضیحات قبلی صحبت کنیم باید خدمتتون عرض کنم که نسخه امنیتی جدید وردپرس که 4.3.1 باشه دیروز 15 سپتامبر منتشر شده که در پایان همین مطلب خدمتتون توضیح میدیم که چه امکاناتی داره و چه قسمتی داخلش به روز شده . حالا بریم سراغ ادامه ی مطلب قبلی

بررسی کلی وردپرس نسخه 4.3 -قسمت دوم

  • رمزهای عبور بهتر
بررسی کلی وردپرس نسخه 4.3 -قسمت دوم
بررسی کلی وردپرس نسخه 4.3 -قسمت دوم

سایت وردپرسی خود را با پیشنهادات بهتر نسبت به قبل وردپرس 4.3 از لحاظ ایمنی ، مطمئن نگه دارید . وردپرس به شما اجازه میدهد تنظیمات رمز عبور را بررسی و مدیریت کنید . در نسخه ی جدید رمز های عبور تولیدی قوی تر ، طولانی تر و به صورت تصادفی میباشد .

  • خاموش کردن نظرات در مطالب

Comments-Turned-off-for-Pages

در نسخه جدید وردپرس تمامی مطالب به صورت پیش فرض در قسمت دیدگاه ها بسته شده است ، شما میتوانید آنها را ویرایش کنید و فعال یا غیر فعال کنید .

  • اضافه شدن آیکون سفارشی سازی در نوار ابزار بالای سایت
بررسی کلی وردپرس نسخه 4.3 -قسمت دوم
بررسی کلی وردپرس نسخه 4.3 -قسمت دوم

وقتی شما به عنوان مدیر دارید از سایت خودتون دیدن میکنید نوار ابزاری بالای سایت مشاهده میشود . در نسخه های قبلی گزینه سفارشی سازی مشاهده نمیشد اما اکنون میتوانید به راحتی و با استفاده از این گزینه سایت خود را سفارشی کنید .

  • بهبود نمایش لیست

بررسی کلی وردپرس نسخه 4.3 -قسمت دوم

به راحتی گزینه های اضافی لیست خود را مخفی و یا نمایان کنید . با استفاده از آیکن جهتی رو به بالا و پایین این کار راحت انجام میشود.

  • افزوده شدن یک فایل جدید به فایل های قالب

در نسخه ی 4.3 وردپرس فایل جدیدی به نام Singular.php به لیست فایل های درون قالب وردپرس افزوده شده است  . این فایل به عنوان قالب برای هر نوشته و یا صفحه ای میتواند استفاده شود . مثل اینکه این فایل از تابعی به نام is_singular نیز برای شناساندن قالب صفحه یا مطلب استفاده میشود ..

آماده سازی وردپرس برای نسخه پی اچ پی 7

با توجه به تغییر ساختار پی اچ پی در نسخه اخیر و همچنین نسخه ی 4 خود وردپرس ، سازندگان تصمیم گرفتند وردپرس را برای نسخه 7 که اواخر امسال آماده میشود بهینه سازی کنند.

و اما میرسیم سر همون قسمتی که در ابتدا گفتیم یعنی انتشار نسخه 4.3.1 شامل بسته امنیتی وردپرس

در این نسخه  دو مشکل امنیتی سیستم وردپرس ترمیم شده است به عنوان مثال یکی از باگ ها این بود که یوزر بدون هیچ دسترسی میتوانست پست خصوصی ارسال کند .در این نسخه همچنین 26 باگ دیگر نیز رفع شده است و به شما پیشنهاد میشود همین امروز سایت وردپرسی خود را به نسخه آخر که 4.3.1 میباشد ارتقاء دهید.