باسلام . با آموزش جدید و کاربردی در آی وحید در خدمتتون هستیم . حتما تا به حال موصوعی به عنوان ایندکس زیر یک دقیقه شنیده اید ! شاید از خودتان سوال کنید مگه میشه ( مگه داریم 😀 ) ؟ ما در این آموزش به شما نحوه ایندکس سریع مطالب را ارائه خواهیم داد . توسط ابزار fetch as بخش وبمستر گوگل می توانید این کار را انجام دهید .  در ادامه آموزش با ما همراه باشید .

ایندکس مطالب در کمتر از یک دقیقه توسط google web maser tools :

برای این کار به بخش گوگل وبمستر به آدرس https://www.google.com/webmasters مراجعه کنید .

ایندکس مطالب در گوگل وبمستر تولز
ایندکس مطالب در گوگل وبمستر تولز

پس از ورود به این بخش ، وارد سایت مورد نظر خود که قبلا آن را ثبت کرده اید ، شوید . پس از ورود به این بخش شما نوار ابزاری را در سایدبار سمت چپ خود مشاهده خواهید کرد ! در این نوار ابزار بخش های مختلفی را مشاهده می کنید . در بخش Crawl گزینه ای به نام Fetch as google وجود دارد که باید به این بخش وارد شوید .

google fetch as گوگل وبمستر تولز
google fetch as گوگل وبمستر تولز

لینکی را که در این بخش وارد آن شدید ، باکسی در آن مشاهده می کنید که باید آدرس خود را در آن وارد کنید . دقت داشته باشید که آدرس را که وارد می کنید باید ادامه دامنه شما باشد . برای مثلا دامنه اصلی سایت بنده domain.com می باشد و صفحه که می خواهم ایندکس شود domain.com/fa.html می باشد که باید درون باکس فقط عبارت fa.html وارد شود . در ادامه آموزش با ما همراه باشید .

ایندکس مطالب سایت در کمتر از یک دقیقه توسط google fetch as
ایندکس مطالب سایت در کمتر از یک دقیقه توسط google fetch as

پس از درح آدرس خود بر روی گزینه fetch کلیک کنید تا وارد محیطی جدید مانند تصویر شوید .

انتخاب متد ایندکس در گوگل وبمستر تولز
انتخاب نحوه ایندکس در گوگل وبمستر تولز

Crawl only this url :

اگر این گزینه را انتخاب کنید فقط آدرس مطلب ایندکس خواهد شد و لینک هایی که درون مطلب به آن داده اید ، مورد توجه قرار نخواهند گرفت .

Crawl this url and its direct links :

اگر این گزینه را انتخاب کنید علاوه بر ایندکس آدرس اصلی مطلب شما ، لینک های داخلی یا به عبارت دیگر کلماتی هایی که داخل مطلب آنها را لینک دار کرده اید نیز ایندکس خواهند شد . دقت کنید که فقط لینک هایی که به سایت شما ارجاع داده می شوند ایندکس خواهند شد . برای مثال برچسب ها ، دسته بندی و … نیز ایندکس می شوند .

پس از انتخاب یکی از دو گزینه بالا ، به محیط جدید منتلمی شوید که اگر همه چیز درست باشد ، محیطی مانند محیطی زیر ر مشاهده خواهید کرد .

ثبت مطالب سایت در گوگل وبمستر در کمتر از یک دقیقه
ثبت مطالب سایت در گوگل وبمستر در کمتر از یک دقیقه

اگر با کلمه Complete مواجه شدید ، مطلب مورد نظر شما به خوبی ایندکس شده است .

اکنون کافی است عنوان مطلب خود را در گوگل سرچ کنید تا نتیجه کار خود را ببینید .

امیدواریم این آموزش نیز مورد توجه شما کاربران گرامی بلاگ آی وحید قرار گرفته باشد .

موفق باشید …