آموزش بهینه سازی Robots.txt برای سئو

یکی از فایل های تاثیر گذار در مبحث سئو فایل  Robots.txt است . این فایل میتواند دسترسی موتور های جستجوگر را به سایت شما مشخص کند . ما در این سری آموزش به شما طریقه ی آموزش بهینه سازی Robots.txt برای سئو را خواهیم گفت تا بتوانید یکی از رموز تاثیر گذار در سئو سایت خود بشناسید .

اخیرا کاربران زیادی از ما پرسیده اند که فایل robots.txt چه تاثیری در سایت دارد ، اصلا آیا موثر است ؟ برای طراحان وب سایت این مهمه که بدونند فایل robots.txt نقش مهمی در بهبود سئوی سایت دارد . معمولا این فایل به موتورهای جستجو اجازه میده که چه آدرس هایی قابلیت عمومی شدن رو دارند و کدام بخش از سایت میتواند ایندکس شود .

آموزش بهینه سازی Robots.txt برای سئو
آموزش بهینه سازی Robots.txt برای سئو

واقعا من نیاز به robots.txt دارم ؟

در غیاب این فایل موتورهای جستجوگر بررسی خودشان رو نسبت به سایت شما متوقف نمیکنند ، اما با این حال به شما حتما توصیه میشه که این فایل رو توی هاستتون بسازید .اگر شما میخواهید تا xml سایتتون رو ثبت کنید اینجا جایی هست که موتور جستجو اون رو بررسی میکنند و در غیر اینصورت اونها فایل رو از وبمستر گوگل دریافت میکنند .

فایل robots.txt کجاست ؟ چطور میشه یک فایل robots.txt ساخت ؟

این فایل معمولا توی روت سایتتون پیدا میشه . شما برای ساختن فایل هم میتونید از برنامه های اف تی پی و یا کنترل پنل هاستتون استفاده کنید .

فایل مانند بقیه فایل های نوشتاری است و شما به راحتی میتوانید آن را با یک برنامه نوت پد باز کرده و ویرایش کنید .

توی قسمت بعدی آموزش توضیحات خیلی کامل تر درباره ی robots.txt خواهیم داد و کدهایی که معمولا توی اون موجود هست رو بررسی خواهیم کرد . همینطور روش بهینه سازی اون رو .:)

خیلی ازتون ممنونم که توی این قسمت از آموزش بهینه سازی Robots.txt برای سئو هم همراه من بودید . منتظر قسمت بعدی آموزش باشید .