با سلام خدمت تمامی کاربران عزیز آی وحید ، امروز آموزش استفاده از lazy load در وردپرس رو برای شما کاربران آماده کرده ایم که میتونید از این آموزش زیبا در سایت خودتون استفاده کنید . حتما دیدید در خیلی از سایت ها تا زمانی که شما سایت رو اسکرول نمیکنید تصویر های پایین سایت براتون باز نمیشه و همین خودش خیلی در لود سایت شما موثر است . و البته باید این مورد رو هم بگم هر چه سرعت لود سایت شما بالاتر باشه و سایتتون زودتر بالا بیاد در رتبه سئو سایت شما موثر بوده و خب سایت شما در امتیاز سئو بالاتر میره . پس با ادامه آموزش ما همراه باشید .

آموزش استفاده از lazy load در وردپرس

lazy load یا همان لود تنبل بسیار بسیار در درآمد های سایت شما نیز موثر است . بر اساس یک تحقیق خارجی مشخص شده که در صورت دیر بالا آمدن سایت شما ممکن است تا 2.5 میلیون دلار که چیزی حدود 10 میلیارد تومان میباشد از دست میدهید !

آموزش استفاده از lazy load در وردپرس
آموزش استفاده از lazy load در وردپرس

تصاویر در لود شدن سایت شما بسیار موثر میباشد . اگر شما تصاویر زیادی درون سایت خود داشته باشید قاعدتا زمان زیادی برای بارگزاری سایت شما صرف خواهد شد .

راه های متفاوتی برای حل این مشکل میباشد ، یکی از این راه ها بهینه سازی تصاویر از لحاظ حجمی میباشد ، راه دیگر استفاده از CDN در سایت شما میباشد . با انجام این موارد همچنان سایت شما زمانی را برای بارگزاری تمامی تصاویر صرف خواهد کرد و نتیجه مورد نظر شما به دست نخواهد آمد ، راهکار عملی و مفید برای رفع این مشکل البته در کنار سایر روش ها استفاده از Lazy Load یا به اصطلاح لود تنبل میباشد که به این معنی است که تا زمانی که کاربر سایت و مرورگر را اسکرول به پایین نکرده است تصاویر سایر قسمت ها لود نخواهد شد ، که این مورد به خودی خود بسیار در سرعت بارگزاری شما موثر میباشد .

آموزش استفاده از lazy load در وردپرس

آموزش نصب Lazy Load

اولین کاری که نیاز است تا شما انجام دهید این است که افزونه BJ Lazy Load را نصب و فعال کنید . پس از فعال سازی از قسمت تنظیمات گزینه BJ Lazy Load را انتخاب کنید تا به صفحه تنظیمات این افزونه منتقل شوید .

آموزش استفاده از lazy load در وردپرس
آموزش استفاده از lazy load در وردپرس

شما میتوانید انجام لود تنبل را برای هر قسمت از سایت که خواستید اعمال کنید و با فعال کردن هر قسمت از کارکرد بسیار عالی این افزونه و بالا آمدن سرعت بارگزاری سایت خود لذت ببرید .

همچنین این افزونه امکان این را دارد که شما تصویری را به عنوان تصویر قبل از لود شدن تصاویر در سایت آپلود کنید که به کاربر قبل از لود شدن کامل تصویر نمایش داده شود .

امیدواریم که از آموزش استفاده از lazy load در وردپرس استفاده و لذت کافی برده باشید .