درخواست پیش فاکتور

۵ ویژگی جذاب گوتنبرگ

  • ۲ دی ۱۳۹۷
  • بدون دیدگاه
  • مجید عابد
۵ ویژگی جذاب گوتنبرگ

صحبت ها در مورد گوتنبرگ در این چند ماهه زیاد انجام شده و همگی شما با آن آشنایی دارید . امروز میخواهیم ۵ ویژگی جذاب گوتنبرگ را برای شما عزیزان بازگو کنیم . ممکن است در حین بازدید از امکانات ویرایشگر جدید وردپرس با آن رو به رو شده باشید و حتی آن را دیده باشید . اما برخی ممکن است زیاد توجهی به آن نکرده باشند .

۵ ویژگی جذاب گوتنبرگ

صحبت را کوتاه میکنیم و سریع سر اصل قضیه میرویم . گوتنبرگ هنوز هم برای کاربران وردپرس کار جذاب است . امکاناتی که در آن وجود دارد باعث راحت تر کردن کار افراد حرفه ای و توسعه دهنده وردپرس میباشد . سعی میکنیم در این مطلب به ۵ ویژگی جذاب گوتنبرگ بپردازیم .

 

۱. بلاک دکمه گوتنبرگ

یکی از قابلیت و ویژگی های جذابی که در گوتنبرگ وجود دارد به شما این امکان را میدهد تا دکمه ایجاد کنید . این دکمه ها میتوانند برای اهداف گوناگون از جمله ثبت نام در خبرنامه و … استفاده شود . برای اضافه کردن دکمه فقط کافیست بر روی آیکون + کلیک کرده و در نهایت گزینه دکمه را انتخاب کنید تا بتوانید یک دکمه در نوشته خود ایجاد کنید .

5 ویژگی جذاب گوتنبرگ

 

شما میتوانید برای دکمه متن و همچنین لینکی تعریف کنید . همچنین میتوانید با استفاده از نوار ابزار این بلاک شکل ظاهری دکمه را تغییر دهید .

 

۲. ویژگی بیشتر برای بلاک ها گوتنبرگ

این قابلیت به شما کمک میکند که مشخص کنید چه میزان از محتوا در بار اول میخواهد برای کاربران نمایش داده شود . شما همچنین میتوانید محتوای خود را در نوشته صفحه بندی کنید و به فرض یک نوشته ۴ یا ۵ صفحه ای درون یک نوشته خود ایجاد کنید . در زیر تصویر مربوط به این ویژگی را برای شما قرار داده ایم که هم به صورت گزینه بیشتر و هم به صورت صفحه بندی این قابلیت زیبا به شما داده میشود .

 

5 ویژگی جذاب گوتنبرگ

۵ ویژگی جذاب گوتنبرگ

 

۳. جاسازی در بلاک گوتنبرگ

امکان قرار دادن ویدیوهای سایت های خدماتی مانند یوتیوب و … و حتی لینک هایی که این قابلیت را داشته باشند در وردپرس قبل از نسخه ۵ و ویرایشگر کلاسیک آن نیز وجود دارد اما امکان تعریف یک بلاک مخصوص به جاسازی محتواهای خاص و حتی معین و برنامه ریزی شده ممکن است بسیار جذاب تر از حالت معمول باشد . شما میتوانید از این بلاک کمک بگیرید و حتی با کپی کردن لینک مربوط به سایت ها و ویدیوهای خود عملیات جاسازی یا به اصطلاح Embed کردن را انجام دهید .

 

5 ویژگی جذاب گوتنبرگ

 

۴. ابزارک ها به عنوان بلاک گوتنبرگ

ابزارک ها از قدیم الایام با وردپرس و سایت های وردپرسی همراه بوده اند . ابزارک هایی که بسته به نوع قالب و مکان آن در سایت شما قرار میگرفتند . گاها دیده میشد که قالبی از ابزارک پشتیبانی نمیکرد . شما در نسخه ۵ و ویرایشگر جدید وردپرس به نام گوتنبرگ این قابلیت را خواهید داشت تا از ابزارک ها به عنوان یک بلاک استفاده کنید . به عنوان مثال شما میتوانید آخرین نوشته های سایت خود را که به صورت ابزارک میباشد درون نوشته های خود قرار دهید و حتی تنظیمات آن را انجام دهید . با این کار دست شما در سفارشی سازی هر ابزارک در هر نوشته بازخواهد بود .

 

 

۵. بلاک های قالب بندی گوتنبرگ

اگر از سایت هایی باشید که داخل نوشته ها کد ، جدول و سایر محتواهای این چنینی دارند این قابلیت برای شما جذاب تر از سایرین خواهد بود . شما میتوانید انواع کدهای مختلف را در این بلاک استفاده و یا جدول رسم کنید .

 

 

 

قابلیت جذاب در گوتنبرگ زیاد است و ممکن است شما موارد مختلفی را به عنوان آیتم جذاب خود در نظر گرفته باشید . ما در سایت آی وحید این ۵ مورد را برای شما عزیزان انتخاب کردیم . شما هم میتوانید نظرات خود را در مورد ویژگی های جذاب گوتنبرگ برای ما بنویسید . خوشحال میشویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

امتیاز شما به این مقاله ؟
خیلی بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
4 رای : 1٫50 از 5

دکتر رنک فروشگاه قالب وردپرس تمی لول رنگ - پالت رنگ های مورد تایید آی وحید درگاه پرداخت واسط jibme