استاندارد های بهینه سازی سایت چیست ؟

پیشگفتار : با سلام و عرض ادب، در این پست قصد دارم به شما آموزش بدهم چگونه رتبه سایت خود را افزایش دهید (آموزش سئو سایت) و بازدید کنندگان بیشتری داشته باشید.

برای اینکه وب سایت شما رتبه مطلوبی پیدا کند و تعداد بازدید کننده مورد نظر خود را پیدا کنید نیازمند به یک سری اصول و استاندارد ها برای کد نویسی صفحات وب ( طراحی سایت بهینه و استاندارد ) و ارسال مطالب خود نیاز دارید که به این مجموعه قوانین در زبان فارسی ” بهینه سازی وب سایت ” میگویند.

مواردی که در سئو قالب سایت (طراحی سایت بهینه و استاندارد) تاثیر زیادی دارد :

توضیح مختصر : مواردی که نام میبرم جلوی همان مورد توضیحاتی دارد که متد صحیح استفاده از تگ ها برای طراحی سایت بهینه و استاندارد میباشد.

 1. نام سایت ( لاتین : username.com )
  هر چه تعداد کاراکتر (حروف) های نام دامنه شما کمتر باشد ارزش بیشتری دارد.
 2. عنوان سایت
  بهترین تعداد نام گذاری 60 کاراکتر است و حداکثر نیز تا 70 کاراکتر میتوانید وارد کنید که بهتر است در 60 کاراکتر از بهترین عنوان با استفاده از بکار بردن کلمات کلیدی مربوط به سایت خود عنوان را انتخاب کنید.
 3. متا توضیحات سایت ( لاتین : Description )
  بهترین تعداد کاراکتر برای انتخاب توضیحات سایت 150 کاراکتر میباشد که میتوان گفت این یک بخش مهم است که باید آن را با کلمات کلیدی مهم خود بسازید.
 4. کلمات کلیدی ( لاتین: keywords )
  کلمات کلیدی باید به نحوی تعیین گردد که متناسب با عنوان و موضوع فعالیت شما باشد و تعداد آن کم نباشد! (مثلا : 5 کلمه کلیدی کم است)
 5. تگ عنوان ( لاتین: Headings )
  برای عنوان های خود حتمأ از تگ های h1 تا h6 استفاده کنید { در صورت لزوم }، حواستون باشه که در یک صفحه تنها فقط یک عنوان با تگ h1 باید وجود داشته باشد و بیشتره آن باعث سئو منفی میشود و زحمت های شما را خراب میکند چون تگ h1 در دسته عنوان سر قرار میگیرد و در هر صفحه یکبار بیشتر نباید استفاده شود و تگ h2 بهتر است دوبار بیشتر استفاده نشود و تگ های بعدی نیز به ترتیب استفاده شود.
 6. وضعیت عکس ها ( لاتین : image alt tag )
  توجه کنید در صفحات سایت خود هر تصویری (عکس) قرار دادید از تگ alt استفاده کنید اینکار در سئو مثبت سایت ( طراحی سایت بهینه و استاندارد ) شما تاثیر بسیار زیادی دارد و کاره این تگ این است که توضیح مختصری از عکس به کاربر میده که شما حتمأ باید از آن استفاده کنید.
 7. پیوند و لینک به شما ( لاتین : Backlink )
  بکلینک چیست ؟ همان پیوند یا لینک است که از سایت دیگری میگیرید در اصل به زبان ساده تر میشه گفت وقتی سایت دیگه ای لینک شما را در سایتش قرار بده بکلینک شما میشه اون سایت! نکته مهم در این بخش این است که بکلینک شما باید از یک سایت قدرتمند با رتبه گوگل (پیج رنک – Page Rank) و الکسا ( لاتین : Alexa ) بالا باشد که در رتبه شما نیز تاثیر مثبت داشته باشد.
 8. زمان بارگزاری صفحه (لاتین : Load Page )
  برای اینکه بتوانید باید حجم سایت شما تا آنجایی که میشود کم کنید و سعی کنید اگر مطلبتان حجیم شد مطالب را در پست های بعدی و به صفحات بعدی واگذار کنید.
 9. ویرایشگر ( لاتین : Encoding)
  نسبت به نیاز خود از Encoding مناسب استفاده کنید (مثال : برای زبان فارسی Utf-8 مناسب است )
 10. نقشه سایت ( لاتین : Site Map )
  هر سایت باید یک نقشه سایت داشته باشد.
 11. موارد حرفه ای تر را در مطلب بعدی منتشر خواهم کرد.
 • اکنون اگر تا مرحله 10 را انجام دادید میتوانید سایت خود را در یکی از سایت های بررسی سئو مشاهده کنید و رتبه خود را مشاهده و لذت ببرید.
 • آیا این مطلب برای طراحی سایت بهینه و استاندارد  به شما کمک کرد ؟ لطفأ ما در ارسال نظرات خود مطلع کنید.

یک ابزار کاربردی برای شما وب مستران عزیز، برای مشاهده این ابزار که برای بررسی تگ ها و تنظیم آن و طراحی سایت بهینه و استاندارد به شما کمک میکند اینجا کلیک کنید.