درخواست پیش فاکتور

آموزش HTML5 – جلسه هفتم

  • ۱۷ بهمن ۱۳۹۳
  • بدون دیدگاه
  • میلاد شاهی
آموزش HTML5 – جلسه هفتم
آموزش HTML5 - جلسه هفتم

آموزش HTML5 – جلسه هفتم

با عرض سلام خدمت شما کاربران

امروز و در این ساعت از آی وحید در خدمت شما هستیم با جلسه هفتم آموزش HTML5 که بیشتر به مبحث تگ های متن ها خواهیم پرداخت. خب سریع میریم سراغ آموزش و با نام و یاد خداوند منان شروع به کار میکینم.

در زبان برنامه نویسی HTML برای نمایش متن به کاربر از تگ <p> استفاده می شود. برای روشن تر شدن موضوع به مثال زیر توجه کنید:

توجه داشته باشید که مرورگرها به صورت پیش فرض فاصله ای قبل و بعد محتوای تگ <p> نمایش می دهند.

شما نمی توایند مطمئن باشید که متن شما چگونه به کاربر نمایش داده می شود. نمایشگر های بزرگ یا کوچک و هم چنین پنجره های مرورگرها و اندازه آنها نتایج گوناگونی را رخ خواهند زد.

معمولا مرورگرها فاصله های اضافی را به طور خودکار حذف میکنند. تمامی فاصله ها و خطوط تنها و تنها یک خط نمایش داده می شوند. به مثال زیر توجه کنید:

 هیچ گاه تگ پایانی را فراموش نکنید!

معمولا مرورگرها حتی اگز شما تگ پایانی را نیز فراموش کنید خاصیت ها و محتوای تگ رو به راحتی نمایش خواهند داد. اینم مثال:

مثال بالا معمولا بر روی تمامی مرورگرها به طور صحیح نمایش داده میشه. توجه داشته باشید فراموش کردن تگ پایانی میتونه به بروز خطا و ارور و یا نمایش تمامی محتوا و تگ به کاربر بشه پس حتما به این نکته توجه داشته باشید.

تگ <br>

در HTML برای شروع متن و به قول خودمون برای از سر خط شروع کردن از تگ <br> استفاده میشه که تگ پایانی نداره و در HTML جزو تگ های استثنا هست.معمولا از این تگ برای شروع از سر خط استفاده می شود بدون اینکه پاراگراف تازه ای شروع بشه. مثال:

 تگ <pre>

تگ <pre> تگی هست که در واقع از اون بیشتر برای نمایش کدهای زبان های برنامه نویسی استفاده میشه اما کار اصلی این تگ این هست که محتوای متنی تگ رو با فرمت و قالب بندی خاص و از پیش تعیین شده با خطوط و فاصله های معین انجام بدیم.

هر خط در داخل تگ <pre> در یک خط با فاصله و از سر خط نمایش داده میشود یعنی هر خط به صورت خودکار در خط خودش نمایش داده میشه. برای روشن تر شدن موضوع به مثال زیر توجه کنید:

خب برای این جلسه کافی هست. امیدوارم مفید واقع شده باشه. فقط حتما تمرین کنید تا یادتون نره.

در پناه حق – آی وحید

امتیاز شما به این مقاله ؟
خیلی بدبدمعمولیخوبخیلی عالی امتیاز شما به مقاله !؟

دکتر رنک فروشگاه قالب وردپرس تمی لول رنگ - پالت رنگ های مورد تایید آی وحید درگاه پرداخت واسط jibme