درگاه واسط پی پکس به فروش میرسد

021-22262621

آموزش کامل وردپرس – ارسال پست استاندارد – قسمت پنجم(پایانی)

  • ۲ تیر ۱۳۹۴
  • 1,437 نفر
  • ۳ دیدگاه
  • آی وحید
 
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

باسلام . با قسمت پنجم آموزش کامل وردپرس که قسمت پایانی آموزش های می باشد در خدمت شما هستیم . در قسمت گذشته ما به آموزش ایجاد صفحات ، ایجاد فرم تماس و استفاده از ابزارک ها پرداختیم . در این قسمت که مهم ترین قسمت آموزش های می باشد ، به آموزش ارسال پست صحیح و تکمیل بخش سئو می پردازیم . این بخش از آن جهت مهم است که اگر به خوبی تکمیل شود باعث پیشرفت صحیح سایت وردپرسی شما خواهد شد ولی اگر به صورت غیر استاندارد تکمیل و منتشر شود ، نه تنها باعث پیشرفت شما نخواهد شد ، بلکه اتفاقاتی مانند اسپم شناخته شدن سایت شما و پنالتی شدن توسط گوگل و سایر موتور های جستجو خواهد شد . در ادامه با ما همراه باشید :

آموزش کامل وردپرس - قسمت پنجم

آموزش کامل وردپرس – قسمت پنجم

آموزش ارسال پست استاندارد و سئو در وردپرس :

همانطور که خدممتون عرض کردم این بخش مهم ترین بخش برای یک سایت به شمار می آید . ابتدا لازم است شما  وارد پیشخوان وردپرس خود شوید و پس از آن به بخش نوشته ها >> افزودن نوشته بروید تا محیطی برای ایجاد یک نوشته جدید مشاهده کنید .

ایجاد نوشته استاندارد در وردپرس

ایجاد نوشته استاندارد در وردپرس

پس از ورود به محیط ایجاد نوشته جدید ، شما بخش هایی را مشاهده می کنید که نیاز است آن ها را به طور صحیح و کامل ، تکمیل کنید .

عنوان نوشته : این قسمت ، نام نوشته شما را از شما درخواست می کند . برای مثال اگر موضوع شما درباره نرم افزار کامپیوتر باشد ، عبارت < دانلود نرم افزار کامپیوتر > را باید وارد کنید .
محتوای نوشته : در این بخش توضیحی درباره نوشته ایجاد شده باید بنویسید . در تکمیل این بخش خیلی دقت کنید . در واقع تمامی تنظیمات سئو برای این بخش انجام می شود ، یعنی اگر این بخش را با کلمات مناسب تکمیل کردید ، مطلب شما استاندارد و موجب پیشرفت شما خواهد شد ! اما اگر به طور ناصحیح تکمیل کردید ، اگر در پسرفت شما تاثیری نداشته باشد ، در پیشرفت تاثیری نخواهد داشت !!! پس در پر کردن این بخش کامل کنید . دقت کنید که مطالب کپی توسط گوگل و سایر موتور های جستجو اسپم شناخته می شوند . پس جدا از کپی مطالب سایر سایت ها ، خودداری کنید . پس از تکمیل این بخش شما نیاز دارید بخش های دیگر را نیز تکمیل کنید .

ارسال پست صحیح در وردپرس

ارسال پست صحیح در وردپرس

در این بخش شما تنظیماتی را مشاهده می کنید که می توانید نوع پاراگراف ها ، فونت ، سایز نوشته ها و … را تغییر دهید .

دسته بندی مطالب هنگام افزودن نوشته در وردپرس :

در بخش بعدی شما باید دسته ها را تکمیل کنید . برای ایجاد دسته از بخش نوشته ها >> دسته ها می توانید دسته مورد نظر خود را اضافه کنید . از بخش دسته شما باید نوع دسته بندی مطلب را انتخاب کنید . دسته بندی ها به شما این امکان را می دهند که مطالب خود را دسته بندی و مرتب کنید تا اگر آن را نیاز داشتید در دسته خاص مطالب دنبال آن بگردید و اتلاف وقت صرفه جویی کنید .

در بخش بعدی یعنی برچسب ها ، شما باید برچسب هایی مرتبط با موضوع ایجاد کنید . برای مثال بنده برای مطلب نرم افزار خود این برچسب ها را انتخاب می کنم :

دانلود,نرم افزار,موبایل,کامپیوتر

تصویر شاخص مطالب وردپرس :

پس از تکمیل بخش برچسب ها باید تصویر شاخصی برای مطالب خود قرار دهید . البته ناگفته نماند همه ی قالب های وردپرس از شاخص پشتیبانی نمی کنند و در صورتی که پیروی نکنند این قسمت در هنگام ارسال پست نمایش داده نخواهد شد !

دسته بندی,برچسب ها و تصویر شاخص در وردپرس

دسته بندی,برچسب ها و تصویر شاخص در وردپرس

در بخش بعدی شما باید تنظیمات سئو را به طور کامل تکمیل کنید تا مطلب شما مفید واقع گردد . در بخش سئو مطلب شما بخش هایی را مشاهده می کنید که باید تکمیل گردد .

پیش نمایش کوچک در تنظیمات سئو نوشته :

این بخش درواقع عنوان مطالب شما را فراخوانی می کند که می توانید آن را تغییر دهید . این بخش نمایش نحوه ایندکس مطالب در موتور های جستجو را نمایش می دهند .

کلیدواژه کانونی در تنظیمات سئو نوشته :

این بخش در همان طور که از نامش پیداست کانونی ترین کلید واژه شماست !!! مثلا اگر شما در پست یک پست ، مطلب دانلود ارسال می کنید و در این مطلب عبارت های : دانلود نرم افزار ، دانلود بازی ، دانلود آهنگ ، دانلود والپیپر و … وجود دارد ، کلید واژه شما کلمه دانلود است و باید در بخش کلید واژه کانونی قرار دهید .

عنوان سئو در تنظیمات سئو نوشته :

همانگونه که در بالا توضیح داده شد ، اگر میخواهید عنوانی که در موتور های جستجو ایندکس می شوند با نام عنوان مطالب در سایت متفاوت باشند لازم است این بخش را تکمیل کنید . این بخش و نحوه ایندکس مطلب در پیش نمایش کوچک شما نمایان خواهد شد .

توضیحات متا در تنظیمات سئو نوشته :

زمانی که شما موضوعی را در گوگل جستجو می کنید ، زیر عنوان متنی حدود ۲ خط مشاهده می کنید که بخشی از مطلب را نمایش می دهد .  شما نیز نیاز دارید این بخش را کامل کنید تا جستجوکننده هنگام جستجوی مطلب شما ، توضیح کوتاهی درباره موضوع را بخواند و تصمیم بگیرد که با سایت شما وارد شود یا خیر ! پس در تکمیل این بخش دقت کنید .

کلمات کلیدی متا :

این بخش در واقع کار برچسب ها را برای مطالب انجام می دهند . شما می توانید برچسب ها را کپی کرده و در این قسمت درج کنید . البته دقت کنید کلمات باید با نشانه ی ( , ) از هم جدا شوند .

اگر مطالب بالا را به درستی انجام دهید مطالب شما در گوگل رتبه خوبی دریافت می کنند .

در بخش بعدی یعنی بخش انتشار شما باید تاریخ و زمان انتشار مطالب ، خصوصی یا عمومی بودن مطالب و نوع مطلب ( پیشنویس ، منتشر شده ، برای بازبینی ) را مشخص کنید .

تمکیل صحیح بخش تنظیمات سئو در وردپرس

تمکیل صحیح بخش تنظیمات سئو در وردپرس

وضعیت بخش انتشار ارسال مطلب در وردپرس :

در این بخش شما نوع پست را مشخص می کنید . اگر میخواهید این مطلب را پس از بازبینی مجدد انتشار دهید ، بر روی گزینه پیش نویس و بازبینی قرار دهید و اگر می خواهید مطلب شما منتشر شود بر روی کلید انتشار کلیک کنید .

وضعیت انتشار ارسال مطلب در وردپرس :

– خصوصی :

اگر مطلب شما خصوصی است و فقط خودتان باید آن را مشاهده کنید ، بر روی این گزینه قرار دهید .

– عمومی :

اگر می خواهید مطلب شما را همه ی کاربران و بازدیدکنندگان مشاهده کنند بر روی این بخش قرار دهید .

– رمز دار :

اگر دوست دارید افراد خاصی مطلب شما را مشاهده کنند ، برای مطلب خود رمزی مشخص نموده تا هر بازدیدکننده با استفاده از این رمز ، امکان مشاهده مطلب شما را داشته باشد .

انتشار مطلب در وردپرس :

اگر دوست دارید مطلب شما در همان لحظه در سایت منتشر شود ، گزینه انتشار را بزنید تا مطلب انتشار یافته را ببینید . اما اگر دوست دارید زمان انتشار مطلب را تغییر دهید ، لازم است تاریخ و ساعت را مشخص کرده و سپس بر روی زمان بندی کلیک کنید تا در زمان مشخص شده ، مطلب شما در سایت منتشر شود . این بخش کاربرد زیادی دارد . مثلا شما ده مطلب آماده دارید که دوست ندارید همه ی ده مطلب همزمان در سایت منتشر شود ، با زمان بندی مطالب می توانید آنها را طی چند روز در سایت به صورت خودکار منتشر کنید .

بخش انتشار مطلب در افزودن نوشته

بخش انتشار مطلب در افزودن نوشته

بخش پنجم یعنی بخش پایانی آموزش کامل وردپرس نیز به پایان رسید . امیدوارم از همه قسمت های این آموزش بهره کافی برده باشید و اکنون خودتان بتوانید سایتی پر محتوا را راه اندازی کنید . منتظر نظرات خوب شما درباره این قسمت از آموزش کامل وردپرس نیز هستیم . بنده خیلی دوست دارم از کیفیت آموزش ها مطلع شوم ، لطفا ۳۰ثانیه از وقت گران بهایتان را صرف ارسال نظرات خود درباره این پنج قسمت آموزش کنید . منتظر آموزش های بعدی ما باشید .

موفق باشید…

 

مقالات مرتبط :

آموزش کامل وردپرس – نصب وردپرس – قسمت اول

آموزش کامل وردپرس – نصب قالب و افزونه – قسمت دوم

آموزش کامل وردپرس – سئو کلی – قسمت سوم

آموزش کامل وردپرس – صفحات و فرم تماس – قسمت چهارم

آموزش کامل وردپرس – ارسال پست استاندارد – قسمت پنجم(پایانی)

 
توصیه نویسنده به شما :
Mehran ۲/۱۱/۱۳۹۴ پاسخ دهید

کلمات کلیدی متا و برچسب ها یکی باشن مشکل ایجاد نمیکنه ؟
http://xmedical.co/

محمد ۵/۰۴/۱۳۹۵ پاسخ دهید

سلام ممنون از این شما و این سایت، میخاستم بدونم ویرایش قالب هم میدید؟

تارنما سازان وب پارس درگاه پرداخت واسط پی پکس لول رنگ - پالت رنگ های مورد تایید آی وحید تاتسی | tutsi فروشگاه قالب اختصاصی تمی

سفارش طراحی سایت سفارش طراحی سایت
FB google plus

xchpd ,f shdj

xvhpd shdj

طراحی وب سایت

طراحی سایت

طراحی وب سایت حرفه ایی

طراحی سایت حرفه ایی

طراحی سایت تهران

طراحی سایت اصفهان