آموزش کامل وردپرس – سئو کلی – قسمت سوم

  • ۱ تیر ۱۳۹۴
  • 1,334 نفر
  • بدون دیدگاه
  • آی وحید
 
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

سلام . با قسمت سوم از آموزش کامل وردپرس در خدمتتون هستیم . در قسمت گذشته آموزش های : نصب قالب ، افزونه و همچنین پیوند های یکتا ارائه دادیم . در این قسمت قصد داریم آموزش سئوی وردپرس و نیز کمی درباره رسانه وردپرسی ارائه بدهیم . امیدوارم این قسمت نیز مانند قسمت های پیشین مورد توجه شما کاربران گرامی قرار گیرد و از نظرات شما راجع به آموزش کامل وردپرس مطلع شویم . در ادامه با ما همراه باشید :

آموزش کامل وردپرس - قسمت سوم

آموزش کامل وردپرس – قسمت سوم

۱. معرفی افزونه WordPress SEO by Yoast :

برای سئوی سایت وردپرسی ، افزونه های زیادی وجود دارند که شما می توانید هر یک از آنها را برای سئو سایت خود انتخاب کنید . بدون شک WordPress SEO by Yoast یکی از قوی ترین افزونه ها برای سئو وردپرس می باشد . این افزونه با ارائه تنظیمات کامل در پنل وردپرس و همچنین در هنگام ارسال پست ، به شما در زمینه ارسال پست هایی با سئوی بالا را ارئه می کنید . خب در ادامه به آموزش تنظیمات این افزونه خواهیم پرداخت .

۲. آموزش سئوی سایت وردپرسی با افزونه WordPress SEO by Yoast :

ابتدا شما نیاز دارید که این افزونه را بر روی وردپرس خود نصب نمایید . در بخش دوم آموزش ، به آموزش نصب افزونه پرداختیم . پیشنهاد می کنیم به بخش دوم آموزش ها نیز سری بزنید . برای نصب کافیست از بخش افزودن افزونه ، نام افزونه را جستجو کنید و بر روی گزینه نصب کلیک کنید .

سئوی وردپرس با افزونه - wordpress seo by yoast

پس از نصب و فعال سازی افزونه شما پیغامی بر تور آموزش افزونه مشاهده می کنید که به صورت انگلیسی می باشد . بعد از نصب ، پنل تنظیمات این افزونه به سایدبار وردپرس شما اضافه می شود . در این منو ، بخش های مختلف وجود دارد که به بررسی آنها خواهیم پرداخت .

آموزش کامل وردپرس – قسمت سوم

الف – تنظیمات کلی :

این بخش مربوط به تنظیمات کلی این افزونه می باشد که در آن چهار بخش شامل : تنظیمات ، پشتیبانی ، ابزار وبمستر و امنیت وجود دارد که از بین آنها کافیست ابزار وبمستر را تنظیم کنید . در بخش ابزار وبمستر از شما کد ثبت سایت شما در موتور های جستجو را تقاضا می کند که می توانید با کلیک بر روی هر یک از آن ها ، این کد را بدست آورید .

پس از کامل شدن بخش ابزار وبمستر ، به بخش بعدی مراجعه کنید .

ب – عنوان ها و متاها :

به طور کلی می توان گفت این بخش یکی از مهم ترین بخش های این افزونه می باشد که باید تکمیل و تنظیم شود . در این بخش ، تب های متفاوتی ظاهر می شود .

– اجبار به بازنویسی عنوان‌ها

با فعال کردن این گزینه ، عنوان مطالب خود را بهبود می بخشد . پس این گزینه را فعال کنید .

– جداکننده‌ی عنوان

این بخش به سلیقه شما بستگی دارد . مثلا ما خط فاصله ( – ) را انتخاب کرده ایم !

– خانه

این بخش مربوط به تنظیمات اصلی سایت می باشد . در بخش عنوان قالب شما باید عنوان  و متاهای سایت خود را درج کنید . برای مثال اگر سایت شما درباره دانلود است : <<دانلود , دانلود نرم افزار , دانلود یازی ,دانلود فیلم و سریال>> را بنویسید . بهتر است این قسمت از ۷۰ کلمه بیشتر نشود . در بخش توضیحات ، توضیحی درباره سایت خود بنویسید . برای مثال : <<در این سایت می توانید جدیدترین نرم افزار ها و بازی ها را دانلود کنید >> .

– گونه‌های فرسته

این بخش نحوه نمایش مطالب شما در موتور های جستجو را نشان می دهد که باید توسط شورت کد ها تکمیل گردد . بطور مثال برای عنوان قالب این بخش : عنوان قالب: %%title%% | %%sitename%% مناسب است . این کد ابتدا عنوان مطلب و پس از آن عنوان سایت شما را نشان می دهد .

بقیه بخش ها نیز به همین صورت تکمیل می شوند .

در صورتی که نیاز ندارید جعبه اطلاعات ( نام نویسنده و … ) در موتور های جستجو ایندکس شوند می توانید را در حالت مخفی قرار دهید . اگر می خواهید تاریخ ارسال پست در موتور های جستجو نمایان شوند گزینه تاریخ در پیش‌نمایش ریز را فعال کنید .

اگر نمی خواهید بخش هایی از سایت شما ( برگه ها – رسانه ها ) مورد ایندکس موتور های جستجو قرار گیرند روبات متا را بر روی حالت noindex, follow قرار دهید .

در بخش بایگانی شما کافیست Use meta keywords tag را فعال کنید و بقیه در حالت غیر فعال قرار گیرند .

ج – اجتماعی :

بخش اجتماعی نیز مانند سایر بخش ، اهمیت زیادی دارد و باعث ایجاد یک بک لینکینگ قوی برای سایت شما خواهد شد . بک لینک ها باعث می شوند که سایت شما در موتور های جستجو محبوب تر و مطالب شما رتبه برتری کسب نمایند . البته باید دقت کنید که همه ی بک لینک ها منتاسب نیستند و برخی تاثیر منفی خواهند داشت . در این بخش شما باید یوزر نیم های صفحات سایت خود در شبکه ها اجتماعی را مشخص کنید که کاملا مشخص است . مثلا آدرس صفحه فیسبوک شما اگر به صورت www.facebook.com/mysite.info باشد به یاید آدرس کامل را بنویسید . در تب بعدی یعنی فیسبوک شما اطلاعات صفحه خود را نیز باید وارد کنید که این اطلاعات شامل آدرس ، عنوان ، عکس و… می شوند . در بخش گوگل پلاس نیز کافی است آدرس صفحه خود در گوگل پلاس را درج کنید . پیشنهاد می شود برای کسب رتبه بهتر و رنک بالاتر ، برای سایت خود در سه شبکه اجتماعی گوگل ، توییتر و فیسبوک صفحه ای ایجاد کنید و این صفحات را بروز نگه دارید .

د – نقشه های xml سایت :

همان طور که می دانید ، موتور هاتی جستجو ایندکس های خود را از روی نقشه سایت انجام می دهند . یعنی اطلاعات را از نقشه xml فراخوانی کرده و در دایرکتری خود ثبت می نمایند . برای تهیه نقشه های xml راه های زیادی وجود دارد . مثلا یکی از افزونه های معروف سایت مپ googlesitemap می باشد . اما افزونه wordpress seo by yoast نیز این کار را انجام می دهد . در بخش سایت مپ های این افزونه و تنظیمات کلی ، گزینه ای به نام  XML Sitemap  مشاهده می کنید که اگر بر روی آن کلیک کنید سایت مپ سایت شما به صورت خودکار تهیه می شود . گزینه Max entries per sitemap نشان دهنده حداکثر لینک ها در هر صفحه می باشد که به صورت پیشفرض بر روی ۱۰۰۰ وجود دارد . اگر دوست ندارید نام نویسنده در نقشه های xml که در نهایت به ایندکس در موتور های جستجو منجر می شوند جلوگیری کنید ، گزینه

– گونه های فرستنده :

این بخش از شما می خواهد مشخص کنید چه بخش هایی از سایت شما مورد توجه موتور های جستجو قرار گیرند ! مثلا اگر نمی خواهید عکس های مطالب ، دانلود و … ایندکس شوند کافیست بر روی رسانه ها کلیک کنید . برگه ها و پست ها نیز به همین صورت هستند ، اگر نمی خواهید ایندکس شوند تیک آنها را بزنید !

– دسته‌ها ، برچسب‌ها ، ساختار :

اگر دوست دارید این موارد مورد توجه گوگل قرار بگیرند کافی است بر روی آنها کلیک کنید که این امر باعث بهبود بازدید سایت شما می شود . بهتر است گزینه ساختار را تیک بزنید ، چون تاثیری در سئوی سایت شما نخواهند داشت .

ه – پیشرفته :

در این بخش نیز ، مواردی را مشاهده خواهید کرد که به ترتیب به آنها خواهیم پرداخت .

:

این بخش نحوه نمایش آدرس مطالب شما در گوگل را نمایش می دهند . تیک این گزینه را بزنید تا فعال شود تا به سئوی سایت شما بهبود ببخشد  .

در بخش پیوند های یکتا گزینه را فعال کنید . از این پس با ارسال مطالب بهینه و استاندارد که مهم ترین آنها محتوای مطالب می باشد ، منتظر پیشرفت سایت خود شوید .

در این قسمت مختصری در باره سئو سایت وردپرسی شما آموزش هایی ارائه دادیم و نیز در این قسمت آموزش هایی درباره رسانه ها ارائه خواهیم داد . در ادامه آموزش با ما همراه باشید .

۳. رسانه در وردپرس :

بخش رسانه دقیقا همان فایل هایی است که شما در وردپرس آپلود می کنید که می توانید عکس ، فیلم و … باشد . در بخش رسانه ها ، شما دو گزینه کتاب خانه و افزودن را مشاهده می کنید که به توضیح آنها می پردازیم .

 – افزودن رسانه :

این بخش برای اضافه کردن و آپلود کردن فایل های شما در وردپرس می باشد . با کلیک بر روی افزودن می توانید با انتخاب فایل خود از سیستم ، آن را آپلود کنید .

 – کتابخانه رسانه :

تمامی فایل هایی که شما از طریق وردپرس آپلود می کنید به بخش کتابخانه رسانه منتقل می شوند و با وردپرس به کتابخانه ( رسانه>>کتابخانه ) می توانید تمامی فایل های خود را مشاهده کنید .

در هنگام آپلود و ویرایش رسانه شما چند بخش ( نام ، توضیحات و … ) مشاهده می کنید که تکمیل این موارد در هنگام جستجوی کاربران در موتور های جستجو باعث جذب بازدید در سایت می شود .

امیدواریم از این قسمت نیز مانند قسمت های پیشین لذت برده باشید . منتظر نظرات خوب شما راجع به قسمت دوم آموزش کامل وردپرس هستیم .

موفق باشید …

 

مقالات مرتبط :

آموزش کامل وردپرس – نصب وردپرس – قسمت اول

آموزش کامل وردپرس – نصب قالب و افزونه – قسمت دوم

آموزش کامل وردپرس – سئو کلی – قسمت سوم

آموزش کامل وردپرس – صفحات و فرم تماس – قسمت چهارم

آموزش کامل وردپرس – ارسال پست استاندارد – قسمت پنجم(پایانی)

 
توصیه نویسنده به شما :

تارنما سازان وب پارس درگاه پرداخت واسط پی پکس لول رنگ - پالت رنگ های مورد تایید آی وحید تاتسی | tutsi فروشگاه قالب اختصاصی تمی

سفارش طراحی سایت سفارش طراحی سایت
FB google plus

xchpd ,f shdj

xvhpd shdj

طراحی وب سایت

طراحی سایت

طراحی وب سایت حرفه ایی

طراحی سایت حرفه ایی

طراحی سایت تهران

طراحی سایت اصفهان