درخواست پیش فاکتور

آموزش حذف صحیح افزونه از سایت وردپرسی – قسمت دوم

  • ۱ خرداد ۱۳۹۵
  • ۴ دیدگاه
  • مجید عابد
آموزش حذف صحیح افزونه از سایت وردپرسی – قسمت دوم

امروز با قسمت دوم آموزش حذف صحیح افزونه از سایت وردپرسی در خدمت شما هستیم ، در قسمت قبلی از آموزش حذف صحیح افزونه از سایت وردپرسی ما درباره ی اهمیت حذف افزونه ها از وب سایت به صورت “صحیح” برای شما کاربران عزیز توضیحات رو دادیم و مراحل عملی را به این قسمت واگذار کردیم که اکنون میخواهیم آموزش آن را نیز به شما بدهیم .

آموزش حذف صحیح افزونه از سایت وردپرسی

تفاوت بین غیر فعال کردن افزونه و حذف آن چیست ؟

افزونه ای که غیر فعال شده باشد کارایی در سایت به صورت ظاهری ندارد ولی باز فایل های این افزونه باقی میماند و میتواند باعث بروز مشکلات آتی در سایت شما شود ، اما حذف کردن تمامی فایل ها و حتی اطلاعات درون دیتابیس را نیز پاک میکند ، در این قسمت از آموزش حذف صحیح افزونه از سایت وردپرسی میخواهیم با تصویر برای شما طریقه حذف کامل یک افزونه را از وب سایت شما به شما آموزش دهیم : در ابتدا عذر میخواهم اگر تصاویر داشبورد به صورت انگلیسی است اما به شما توضیحات کامل رو خواهیم داد . در قسمت افزونه ها شما میتوانید لیست کلی از افزونه های فعال و یا غیر فعال خود را مشاهده کنید .

آموزش حذف صحیح افزونه از سایت وردپرسی

در بالای این لیست میتوانید روی افزونه ها فیلتر خاصی اعمال کنید ( به عنوان مثال تنها افزونه های غیر فعال را مشاهده کنید ) بر روی دکمه غیر فعال در این صفحه کلیک کنید تا لیست افزونه هایی که در سایت شما فعال نیستند اما پوشه های آنها موجود است را مشاهده کنید .

آموزش حذف صحیح افزونه از سایت وردپرسی

آموزش حذف صحیح افزونه از سایت وردپرسی

افزونه هایی که غیر فعال باشد در زیر آنها گزینه حذف (Delete) فعال میشود ، اگر افزونه فعالی دارید و میخواهید آن را حذف کنید لازم است تا ابتدا آنرا غیرفعال کنید . با کلیک بر روی گزینه حذف شما به صفحه حذف افزونه منتقل خواهید شد و از شما میپرسد که میخواهید پرونده های افزونه را پاک کنید ، با کلیک بر روی گزینه ( بله ، فایل ها را پاک کن ) میتوانید فایل های افزونه خود را از پوشه های درون افزونه های مجنتو حذف کنید .

اگر افزونه ی شما از کد کوتاه (Shortcode) استفاده میکند  میتوانید با قرار دادن کد زیر در فایل functions.php درون پوشه ی قالب خود آن کد کوتاه را غیر فعال کنید :

فقط باید به جای pluginshortcodeکد کوتاه مربوط به افزونه خود را قرار دهید .

حذف اطلاعات افزونه از دیتابیس

با حذف افزونه جدول های درون دیتابیس مربوط به سایتتان حذف نمیشوند و شما باید به صورت دستی آنها را حذف کنید ، برای اینکار از طریق کنترل پنل هاست خود گزینه Phpmyadmin را انتخاب میکنیم تا به قسمت مدیریت دیتابیس های خود منتقل شوید :

آموزش حذف صحیح افزونه از سایت وردپرسی - قسمت دوم

آموزش حذف صحیح افزونه از سایت وردپرسی – قسمت دوم

درون دیتابیس سایت وردپرسی شما نام جدول مربوط به افزونه مورد نظر خود را پیدا کنید ، به عنوان مثال ما میخواهیم یک افزونه سئو را حذف کنیم ، جدول های آن را پیدا میکنیم و انتخاب میکنیم سپس بر روی دکمه Drop کلیک میکنیم :

آموزش حذف صحیح افزونه از سایت وردپرسی - قسمت دوم

آموزش حذف صحیح افزونه از سایت وردپرسی – قسمت دوم

بعد از این کار پیغامی برای تائید حذف نمایش داده میشود که شما میتوانید با کلیک کردن بر روی دکمه Yes آن را تائید و جدول های اضافی را از دیتابیس خود حذف کنید .

آموزش حذف صحیح افزونه از سایت وردپرسی - قسمت دوم

آموزش حذف صحیح افزونه از سایت وردپرسی – قسمت دوم

با این کار افزونه شما به صورت کامل و صحیح از سایتتان حذف خواهد شد و در همین جا قسمت دوم از مطلب آموزش حذف صحیح افزونه از سایت وردپرسی به پایان میرسد . امیدواریم که از این آموزش لذت و استفاده ی کافی را برده باشید .

امتیاز شما به این مقاله ؟
خیلی بدبدمعمولیخوبخیلی عالی امتیاز شما به مقاله !؟

تشکر ساده و روان توضیح دادید
خسته نباشید

پرهام۳۰/۱۱/۱۳۹۵پاسخ دهید

سلام من بعد از حذف افزونه و پاک کردن جداولش از دیتابیس فایل sql دیتابیس ام رو دانلود کردم و با به ادیتور باز کردم و وقتی توش نام افزونه پاک شده رو سرچ میکنم اسمش رو توی دیتابیس پیدا میکند. چرا بعد از پاک کردن جدولش باز تو خود جدول های وردپرس هم اسم افزونه ای که پاک کردم هست.؟
چند بار هم با افزونه optimizer دیتابیس رو بهینه سازی کردم ولی بازم اسم افزونه ای که پاک کرده بودم توی جداول اصلی وردپرس هست‌؟
ممنون از سایت خوبتون

با سلام و تشکر از آموزش حاضر ، به ویژه توضیح و ارائه طریق برای غیرفعال کردن شورتکد افزونه محذوف که در کمتر آموزشی به آن پرداخته می شود.
بسیار بجا بود که در سطر نخست مطلب در عبارت: «در قسمت قبلی از آموزش حذف صحیح افزونه از سایت وردپرسی» لینک قسمت اول مقاله را نیز قرار می دادید.

دکتر رنک فروشگاه قالب وردپرس تمی لول رنگ - پالت رنگ های مورد تایید آی وحید درگاه پرداخت واسط jibme