همه شما احتمالا با افزونه yoast آشنا هستید و مطالب ما در مورد به روز رسانی ها و امکانات این افزونه قدرتمند در سئو را دنبال کرده اید . سازندگان و طراحان این افزونه این روزها ، روزهای شلوغی را پشت سر میگذارند و صبح امروز yoast 9 را نیز منتشر کردند . در صورتی که شما از استفاده کنندگان و طرافداران این افزونه هستید پیشنهاد میشود تا پایان این مطلب با ما همراه باشید ، تا از جزئیات نسخه جدید این افزونه با خبر شوید .

yoast 9 با آنالیز قوی تر آمد !

چندین سال است که افزونه yoast را میشناسیم و با آن کار کرده ایم . افزونه ای قوی که به ما این امکان را داده است که بر روی کلمه کلیدی مد نظر خودمان تمرکز کنیم و با ابزارهای خاص خود کاربران را برای نوشتن یک مطلب بهتر و سئو پسند تر راهنمایی میکرد . البته این افزونه علاوه بر نسخه رایگان آن که دارای امکانات جالب و زیادی است ، نسخه حرفه ای و تجاری برای کسب و کارهای حرفه ای تر هم دارد . امکان استفاده از چندین کلیدواژه کانونی یکی از امکانات فوق العاده نسخه حرفه ای این افزونه میباشد . حال در yoast 9 قسمت آنالیز سئو نوشته شما به همراه امکاناتی دیگر در نسخه حرفه ای و رایگان بهبود عملکرد داشته اند .

در ابتدا چیزی که گفته شده این است که نسخه حرفه ای افزونه yoast مجهز به امکان جدید به نام فرم کلمه شده است . البته این امکان در حال حاضر برای زبان انگلیسی کاربرد دارد که این امید وجود دارد که نسخه های بعدی شامل پشتیبانی از سایر زبان ها علی الخصوص زبان فارسی باشد . اگر بخواهیم توضیح بهتر بدهیم فرم کلمه شامل تمامی حالاتی میشود که از آن کلمه مد نظر ما وجود دارد . مثالی که خود yoast آورده است کلمه make میباشد که فرم های مختلف آن شامل made, makes, making میباشد که حال میتوانیم کلمات هم معنی را هم به آنها اضافه کرد زیرا yoast در نسخه حرفه ای خود کلمات هم معنی را نیز تشخیص میدهد .

همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم بهبود هایی در روند آنالیز اتفاق افتاده است . این تغییرات میتواند شامل بررسی کلمه کلیدی در نوشته ها ، تیتر های مختلف ، توضیحات متا ، متن جایگزین تصاویر و نوشته درون لینک مطلب باشد .

yoast 9 آنالیز سئو سایت
yoast 9 آنالیز سئو سایت

تابع Word نیز به کمک سایت شما آمده تا بازخورد بهتری از بررسی مطلب شما توسط موتورهای جستجو داشته باشید . در ادامه در نسخه حرفه ای نیز عملیات چک کردن کلمات هم معنی و به اصطلاح مترادف اصلاحاتی داشته تا عملکرد بهتری نسبت به نسخه های پیشین داشته باشید .

اگر شما افزونه yoast دارید و آن را بروز نکرده اید پیشنهاد میشود همین الان آن را بروز کنید و در صورتی که شما هنوز این افزونه را بر روی سایت وردپرسی خود نصب نکرده اید میتوانید با مراجعه به لینکی که در پایین نوشته مشاهده میشود افزونه yoast 9 را دانلود و نصب کنید و حتی برای راحتی کار خود آن را در قسمت افزونه ها در پیشخوان مدیریت سایت خود جستجو و سپس نصب کنید .