yoast 8.2 و باز هم گوتنبرگ !

yoast 8.2 و باز هم گوتنبرگ !

افزونه ها

yoast 8.2 منتشر شد و تغییراتی در این افزونه که عمدتا مربوط به گوتنبرگ میباشد ایجاد شد . وردپرس در نسخه 5 خود قرار است ویرایشگر گوتنبرگ را جایگزین ویرایشگر کلاسیک خود کند و اکثر سازندگان افزونه ها در حال آماده سازی افزونه خود برای استفاده از این ویرایشگر میباشند . در همین بین افزونه سئو پر طرفدار yoast نیز شدیدا در حال سازگاری افزونه خود برای گوتنبرگ میباشد . جدیدا نسخه 8.2 این افزونه منتشر شده و تغییراتی در این افزونه اعمال شده است .

yoast 8.2 و باز هم گوتنبرگ !

اگر شما وردپرس کار هستید خیلی بعید است اسم گوتنبرگ را نشنیده باشید . در ادامه ما به ویژگی ها و تغییرات جدید در نسخه 8.2 yoast میپردازیم .

 • افزودن داده ساختاری به صورت خودکار در گوتنبرگ

ساختار داده مهمترین و اما سخت ترین قسمت درون سازی برای گوتنبرگ میباشد . با افزودن ساختار های مربوط به اسکیما (Schema.org) شما به موتورهای جستجو اعلام میکنید در صفحه خود دقیقا چه چیزی قرار دارد . اکثر کاربران از طراحان و توسعه دهندگان درخواست میکنند تا با افزودن کد نویسی به صورت دستی این ساختار را به سایتشان اضافه کند . در نسخه جدید افزونه yoast با استفاده از بلاک محتوا ساختار داده را به صورت خودکار برای شما ایجاد میکند . این دو محتوای بلاک به نام های How-To و FAQ است . اگر شما صفحه سئوالات متداول در سایت خود دارید میتوانید آن را در گوتنبرگ ایجاد کنید . yoast به صورت خودکار آن سئوالات را با استفاده از بلاک های محتوا به اسکیما اضافه میکند .

 

ساختار داده How-To یکی از ویژگی های جدید اسکیما  (Schema) میباشد . شما با استفاده از این ساختار داده میتوانید به راحتی مقالاتی که به صورت آموزش و یا سئوالی است را به سایت خود اضافه کنید . برای انجام این کار از طریق yoast 8.2 وارد سایت خود شوید .

 • ساختار داده خود را برای How-To انتخاب کنید .
 • توضیحات خود را برای این قسمت بنویسید .
 • زمانی که برای انجام How-To نیاز است را بنویسید .
 • عنوان اولین قسمت را وارد کنید .
 • متن توضیح و پشتیبانی برای گام اول را وارد کنید .
 • اگر لازم بود تصویری از طریق افزودن تصویر اضافه کنید .
 • اگر میخواهید گام جدیدی اضافه کنید بر روی افزودن گام Add Step کلیک کنید .
 • از گزینه افزودن گام Insert Step برای افزودن گام بین گام های موجود استفاده کنید .
 • کارتان تمام شده ؟ آن را ذخیره کنید !

 

yoast 8.2 و باز هم گوتنبرگ !

yoast 8.2 و باز هم گوتنبرگ !

 

تصویر بالا ساختار داده ایجاد شده به صورت آزمایشی برای آموزش نصب افزونه yoast premium میباشد . به غیر از این ساختار ، تغییرات برای Local Seo و FAQ نیز امکان تنظیم وجود دارد . در این نسخه برخی از مشکلات گزارش شده در نسخه های قبلی نیز رفع شده است . امیدواریم که از این آموزش استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشویم که نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

پسورد فایل ivahid.com
امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
1 رای, 2,00 از 5
Loading...

از سال 88 کار در زمینه ی سایت را شروع کرده و در زمینه های مربوط به هاستینگ ، سامانه های پیام کوتاه فعالیت دارم . فعالیت اخیر رسمی بنده پشتیبانی سیستم فروشگاهی مجنتو در ایران در تیم پرشین مجنتو و قرار دادن مطالب آموزشی در سایت آی وحید میباشد.

مشاهده مقاله من : درگاه های واسط پرداخت و مزایا نسبت به PSP

دیدگاه شما عزیزان

 • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

2842 442121