چندی پیش در خبری اعلام کردیم که توضیحات متا کوتاه تر خواهد شد . همین خبر باعث شد تا سازندگان افزونه سئوی وردپرس نسخه جدید افزونه خود یعنی yoast 7.6 ارائه کنند . در این نسخه اصلاحاتی انجام شده که سعی میکنیم در این مطلب از بلاگ آی وحید به آن اشاره کنیم .

yoast 7.6 – اصلاحات گوگل تاثیر گذار بر نسخه جدید افزونه

سعی میکنیم تغییرات این نسخه را در این قسمت برای شما توضیح دهیم :

  • Snippet ها کاراکترهای کوتاه تری را نمایش خواهد داد .

ما قبلا توضیح داده بودیم که گوگل طی خبری اعلام کرده که توضیحات متا کوتاه تر خواهد شد و تعداد این کاراکتر به گذشته برگشته است یعنی یک سال و نیم قبل . به همین دلیل در نسخه yoast 7.6 این مقدار دوباره کمتر شده است اما باید توجه کنید که این محدودیت سخت گیرانه برای کاربران به حساب نمی آید و شما میتوانید همانند قبل توضیحات خود را قرار دهید ولی خب باید رعایت کنید زیرا گوگل ممکن است مقداری از نوشته شما را کوتاه تر کند (حذف کند ) .

به نظر میرسد که گوگل هم دوست دارد متن طولانی تری نمایش دهد اما ما به این نتیجه رسیده ایم که متن توضیحات متا کوتاه تر خواهد شد .

 

به غیر از بحث کوتاه تر شدن طول توضیحات متا تغییرات دیگری در نسخه جدید نیز داشته ایم که تعدادی از آن مربوط به بروز رسانی زبان های خارجی در این افزونه بوده است که زیاد به آنها نمیپردازیم .

علاوه بر این موارد در نسخه حرفه ای Yoast قسمت مربوط به دستورات متنی که بیشتر مربوط به توسعه دهندگان میباشد را بهبود بخشیده است . WP-CLI یا محیط رابط دستوری امکانی است که به توسعه دهندگان وردپرسی اجازه میدهد تا امکان دسترسی به اکثر قسمت های سایت و هسته وردپرس داشته باشند . یکی از امکانات این محیط برای مدیریت ریدایرکت ها میباشد که در این نسخه استفاده از آن برای توسعه دهندگان فراهم آمده است .

 

مشکلات جزیی در این نسخه نیز حل شده است که اکثرا ایرادات ریز و کوچک بوده که کاربران در بین مدت زمان ارائه نسخه قدیم و جدید افزونه آنها را گزارش داده بودند . همچنین شما میتوانید مشکلات افزونه yoast خود را در وبسایت آی وحید اطلاع داده تا به گوش برنامه نویسان این افزونه رسانده شود تا سریعتر این مشکلات نیز رفع شوند .