سه روز پیش وردپرس نسخه 4.9.8 ارائه شد . در وردپرس 4.9.8 تغییراتی حاصل شد که میتوان در چشم ترین تغییر را درخواست وردپرس برای نصب افزونه گاتنبرگ (Gutenberg) دانست . در این مقاله سعی کردیم به بررسی نسخه جدید وردپرس بپردازیم و در این آخرین نسخه ها از ورژن 4 شما را برای وردپرس 5 آماده کنیم .

2 آگوست تاریخ انتشار وردپرس جدید پس از بررسی های مختلف بود . در این نسخه 46 مشکل رفع شده و بهینه سازی هایی انجام شده که شامل بروز رسانی قالب 2017 نیز میباشد . در ادامه به تغییرات این نسخه خواهیم پرداخت .

گاتنبرگ را امتحان کنید ! – به صورت علنی 

همانطور که گفتیم پس از نصب نسخه 4.9.8 شما در داشبورد خود با کادر بزرگی مواجه خواهید شد که از شما میخواهد Gutenberg ، ویرایشگر جدید وردپرس را امتحان کنید . این ویرایشگر در نسخه 5 وردپرس به صورت علنی فعال خواهد شد .

وردپرس 4.9.8
وردپرس 4.9.8

در نسخه 4.9.8 به کاربران در موارد زیر اطلاعیه و درخواست نصب گاتنبرگ نشان داده خواهد شد .

  • اگر gutenberg نصب یا فعال نباشد در سایت های تکی به مدیر و در وردپرس های چند سایته به کاربران سوپر مدیر نمایش داده خواهد شد .
  • اگر gutenberg نصب و فعال باشد این پیغام برای مشارکت کنندگان و بالاتر نمایش داده خواهد شد .
  • اگر ویرایشگر کلاسیک نصب و فعال باشد این پیغام برای تمامی کاربران مخفی خواهد شد .

بهبود و رفع مشکلات ایمنی 

این نسخه جدید شامل 18 مشکل در داده های شخصی از نسخه 4.9.6 میباشد که شامل موارد زیر است :

  • نوع درخواست تائید در خط موضوع برای تائید ایمیل ها
  • بهبود عملکرد نام سایت در ایمیل های ارسالی تائیدی در وردپرس های چند سایته
  • صفحه بندی برای نمایش درخواست ها برای مدیریت که در این نسخه تنظیم شده است
  • افزایش پوشش تست هسته توابع کاربردی

برای بروز رسانی وردپرس به نسخه جدید شما میتوانید از قسمت بروز رسانی ها اقدام به نصب وردپرس نسخه جدید کنید تا مشکلات موجود در نسخه های قبلی برای شما رفع شود . امیدوارم از بررسی وردپرس 4.9.8 لذت کافی برده باشید . اگر سئوال و یا مشکلی دارید میتوانید در بخش نظرات مطرح کنید تا با همکاری دوستان مشکلات شما رفع شود . 🙂