شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چرا گوگل محتوای من را درست ایندکس نمیکند ، ما سعی میکنیم این بحث را امروز بررسی کنیم . برای این حالت چندین جواب وجود دارد . اگر این سوال یا مشکل برای شما به وجود آمده پیشنهاد میکنیم تا پایان با ما همراه باشید .

چرا گوگل محتوای من را درست ایندکس نمیکند ؟

بیایید کمی این بحث را بازتر کنیم . قبل از اینکه گوگل به سایت شما رتبه ای بدهد باید ابتدا به محتوای سایت شما دسترسی داشته باشد و بتواند آن ها را بررسی کند . صفحاتی که قابل نمایش باشند با متاتگ مربوط به ایندکس توسط گوگل بررسی و در نتایج سایت شما در گوگل و سایر موتورهای جستجو نمایش داده خواهند شد . حالا اگر یک مرحله در میان این کار اشتباه انجام شود صفحات شما ایندکس نخواهد شد . برای ایندکس شدن یک صفحه ابتدا گوگل باید آن را پیدا کند . این بدین معنی است که باید شخصی به آن لینک داده باشد . این کار میتواند با تعریف در سایت مپ نیز انجام شود . بر اساس کیفیت مطلب و مکانی که لینک در آن قرار داده شده است ممکن است زمان کمی طول بکشد تا مطالب شما توسط گوگل بررسی شود . این مورد به این معنی میباشد که گوگل نمیتواند صفحات مخفی را بررسی کند . صفحه مخفی در منظور ما صفحاتی هستند که دارای رمز هستند یا توسط فایل robots.txt برای بعضی کشورهای خاص مسدود شده اند .

 

ارزیابی

زمانی که گوگل صفحه شما را پیدا کرد ، محتوای موجود در صفحه (از جمله کدهای HTML درون آن ) را بررسی کرده تا کیفیت محتوای شما را ارزیابی کند . چندین مورد در این حین وجود دارد که باعث میشود مطلب شما برای ایندکس شدن توسط گوگل انتخاب نشود :

  • زمانی که مشخص شود کیفیت محتوای شما پایین است . برای مثال اگر تعداد کلمات بسیار کم باشد ، یا محتوای شما به صورت کامل از صفحه دیگری کپی گرفته شده باشد . صفحات اسپم گونه نادیده گرفته خواهند شد .
  • زمانی که دستورالعملهای ایندکس خاصی شناسایی شود . ( مانند تگ های متاتگ روبوت یا تگ های canonical که به صفحه دیگری اشاره میکنند .) گوگل در این حالت بر اساس دستورالعمل عمل کرده و صفحه شما ایندکس نخواهد شد .
  • زمانی که نمیتواند محتوای صفحه شما را ببیند . بعضی سایت ها هستند که به دلیل عدم استفاده صحیح از کدهای سایت یا جاوا اسکریپت باعث میشوند تا گوگل نتواند محتوای آن را مشاهده کند .
  • زمانی که کدهای جاوا اسکریپت سنگین پردازش میکند . اگر کدهای جاوا اسکریپت شما سنگین باشد و گوگل بر اساس زمان بندی خودش نتواند محتوای سایت شما را بخواند در این حالت صفحه مورد نظر از سایت شما ایندکس نخواهد شد .

برای بررسی اینکه صفحه ای از سایت شما در گوگل ایندکس شده است میتوانید از دستور زیر استفاده کنید :

site:https://www.example.com/example-page/

فقط کافیست به جای آدرس تستی بالا آدرس سایت خود را قرار دهید . در صورتی که صفحه شما درون نتایج بود یعنی صفحه به درستی ایندکس شده است . امیدواریم که از مطلب چرا گوگل محتوای من را درست ایندکس نمیکند استفاده کافی برده باشید . منبع این مطلب سایت yoast میباشد . خوشحال میشویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید .