اگر از هر شخصی که طراح و برنامه نویس هست و با وردپرس کار میکنه بپرسید دغدغه امروزش چی هست بدون شک یکی از آنها زمان انتشار وردپرس 5 است . ما در مطلب امروز یعنی چه خبر از وردپرس 5 سعی میکنیم درباره این موضوع بیشتر بحث کنیم و زمان رسمی انتشار نسخه 5 وردپرس را به شما اعلام کنیم . اگر شما هم پیگیر این موضوع هستید تا پایان مطلب همراه ما باشید .

چه خبر از وردپرس 5 ؟

خیلی افراد هستند که منتظر انتشار نسخه رسمی وردپرس 5 هستند . ما در یکی از مطالب قبلی درباره زمان انتشار نسخه 5 وردپرس برای شما زمان بندی اعلام کردیم . طبق این مقاله زمان انتشار نسخه جدید به صورت زیر میباشد :

  • Beta 1: October 19, 2018
  • RC 1: October 30, 2018
  • Release: November 19, 2018

شاید خیلی از شما دوستان نزدیک دو هفته پیش منتظر بودید تا در وردپرستان پیغام بروز رسانی به نسخه 5 را مشاهده کنید . البته کمی با بدشانسی مواجه شدید و چیزی ندیدید ! برای کسانی که منتظر پیغام بروز رسانی بودند و آن را مشاهده نکردند باید یک نکته را باز کنیم . نسخه های بتا در بروز رسانی وردپرس قرار نمیگیرند . طبق برنامه زمانبندی 19 اکتوبر نسخه بتا 1 وردپرس 5 منتشر شد . نسخه بتا 2 روز گذشته یعنی 30 اکتوبر منتشر شده که در پایین همین مطلب لینک دانلود آن وجود دارد . البته اگر نتوانستید آن را نصب و فعال کنید احتمالا باید افزونه Beta Tester وردپرس را نصب کنید . این افزونه به شما این امکان را میدهد که نسخه های بتا را قبل از انتشار رسمی بر روی سایت خود داشته باشید . برای راحتی شما لینک به صفحه افزونه Beta Tester نیز در پایان همین مطلب کنار دانلود نسخه بتا وردپرس 5 وجود دارد .

 

نسخه بتا2 نسبت به بتا 1 تغییراتی داشته است که در زیر گفته شده است :

  • ویرایشگر بلاک برای گوتنبرگ به آخرین نسخه به روز رسانی شده است .
  • جعبه های متا هم مشکلاتی را داشت که رفع شد .
  • قالب 2019 بهبود یافته است .
  • Rest API نیز بهبود های عملکردی داشته است .
  • امکان ثبت و بارگزاری فایل های ترجمه جاوا اسکریپت به این نسخه نیز اضافه شده است .

حال کمتر از 3 هفته تا انتشار نسخه 5 وردپرس میباشد . امیدواریم نسخه جدید بهبودهای عملکردی از لحاظ ویژگی ، سرعت ، قدرت و امنیت داشته باشد تا همگی ما از آن لذت ببریم . خوشحال میشویم نظر خود را درباره این مطلب و نسخه جدید منتشر شده برای ما بنویسید .