نکاتی در مورد بازاریابی تلفنی راهی موثر برای غلبه بر دنیای بازاریابی
  • 28 بهمن 1397
  • بدون دیدگاه
  • علی اشکی

نکاتی در مورد بازاریابی تلفنی راهی موثر برای غلبه بر دنیای بازاریابی

آموزش

بیشتر مردم از تلفن های همراه استفاده می کنند. بر اساس گزارشات اخیر، 87 درصد از کاربران گوشی های هوشمند به اینترنت دسترسی دارند و دو سوم از این کاربران روزانه از تلفن همراه استفاده می کنند. امروزه کسب و کار ها نیز با استفاده از این ابزار هوشمند اطلاعات کسب و کار خود را به راحتی در دسترس مشتریان قرار می دهند و می توانند با آنها ارتباط برقرار کنند.

نکاتی در مورد بازاریابی تلفنی

امروزه بازاریابی موبایل بسیار کاربردی شده است و به دنیای بازاریابی غلبه پیدا کرده است و از زمانی که آیفون در سال 2007 وارد بازار تلفن همراه شد، استفاده از دستگاه های هوشمند به یک ضرورت بدل شدند. همچنین با گسترش دستگاه های تلفن همراه، بازاریابی تلفنی نیز بسیار مهمتر ازقبل مورد توجه قرار گرفته است و این روند در آینده نیز افزایش می یابد به طوری که در سال 2014، تعداد دستگاه های تلفن همراه به بیش از 7،7 میلیارد رسیده است.

به همین دلایل داشتن بازاریابی تلفنی جزء ضروریات هر کسب و کاری شده است و باید در اولویت استراتژی های بازاریابی فعلی قرار گیرند.

شبکه های اجتماعی نیز روز به روز روندهای بازاریابی خود را با تکنولوژی تلفن های همراه مطابقت دادند به عنوان مثال Instagram به تازگی دکمه Call-to-action “Shop Now” را در حمایت از پست های محبوب، راه اندازی کرد و همچنین Pinterest گزینه ی “پین های قابل خرید” را به سایت خود اضافه کرد.

برخی از حقایق تلفن همراه

  • تحقیقات IDC نشان می دهد که 79 درصد از کاربران گوشی های هوشمند، تلفن خود را در هر ساعت از روز در بیداری و خواب در کنار خود قرار می دهند.
  • افراد به طور متوسط 195 دقیقه در روز را صرف تلفن هراه خود می کنند.

با دانستن این حقایق ساده، می توانید برند خود را در نظر کاربران گوشی های هوشمند محبوب کنید زیرا که بیشتر افراد 7 الی 24 ساعته از دستگاه های تلفن همراه استفاده می کنند، بنابراین ضروری است که کسب و کار خودتان را با گوشی های هوشمند هماهنگ کنید.

در ادامه این مطلب راه های بازاریابی از طریق دستگاه های تلفن همراه که باعث تعامل بیشتر کسب و کار شما با مشتریان می شود را معرفی می کنیم.

1. ایمیل های خود را به موبایل انتقال دهید

شما می توانید در مورد کسب و کار خود از بازاریابی ایمیل در دستگاه های تلفن همراه استفاده کنید، به این ترتیب که پیام موضوع ایمیل را کوتاه در نظر بگیرید و نام تجاری خود را در آخر متن دعوت نامه ی ایمیل ذکر کنید.

همچنین صفحه ایمیلی که می خواهید برای مشتریان بفرستید را ساده طراحی کنید و لینک آن را در سایت شرکت یا صفحه شبکه های اجتماعی خود قرار دهید، بنابراین خواننده به طور مختصر و مفید می تواند اطلاعات بیشتری در مورد کسب و کار شما کسب کند.

طبق گفته HubSpot، موسس یک شرکت بازاریابی اینترنتی در کمبریج ماساچوست، چهل درصد از مشتریان از طریق گوشی های هوشمند جذب شده اند. بنابراین اگر شما سایت خود را برای کاربران تلفن همراه بهینه سازی نکنید، فرصت های فروش بیش تری را از دست خواهید داد. همچنین باید اطلاعاتی در مورد ساعت ها و مکان هایی که افراد و مشتریان از تلفن های همراه خود استفاده می کنند، داشته باشید. تا به راحتی بتوانید به آنها دسترسی داشته باشید.

2. از طریق پیام متنی و کد QR ثبت نام کنید

مشتریانی که از طریق موبایل وارد وب سایت شما می شوند، به صورت جداگانه لیستی از آن ها تهیه کنید و از طریق پیام متنی یا اسکن یک کد QR  (اگر ارائه دهنده خدمات ایمیل شما این ویژگی را ارائه می دهد)، آنها را راهنمایی به استفاده از محصولات و خدمات خود کنید.

3. به موقعت مکانی مشتریان توجه کنید

اگر کسب و کار فروشگاهی یا خدماتی دارید یا رویدادی را میزبانی می کنید، باید اطلاعاتی در مورد مشتریان معمولی خود داشته باشید اینکه چقدر و در چه زمانی از سایت شما بازدید می کنند. همچنین باید مشتریان خود را تشویق کنید که نظرات و پیشنهادهای خود را در مورد کسب و کار شما با دیگران به اشتراک بگذارند. به همین منظور می توانید پیشنهادات ویژه و منحصر به فردی به آنها بدهید.

4. تشویق برای نظر دادن افراد

با گذاشتن آیتم هایی مانند آیا از خدمات ما راضی هستید یا چگونه ما را ارزیابی می کنید از مشتریان خود بخواهید تا تجربیات و نظرات خود را در مورد وب سایت شما در صفحات اجتماعی به اشتراک بگذارند. همچنین حتما از توییتر برای توسعه و رشد کسب و کار خود استفاده کنید زیرا توییتر مکانی مطمئن برای بررسی و رتبه بندی کسب و کارها است.

فن آوری های تلفن همراه در حال رشد هستند، به این ترتیب کسب و کارها و مشتریان بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی یکدیگر نمی توانند با هم ارتباط برقرار کنند. به یاد داشته باشید تمام این ابزارها و برنامه ها نقش عمده ای در بازاریابی کسب و کار شما دارند و نباید آن ها را نادیده بگیرید. باید بدانید که چه کسی و از کجا جزء مشتریان شما شده است بنابراین استراتژی های موبایل به شما اجازه می دهد تا بازاریابی خود را به بهترین نحو اجرا کنید.

 در ماه آوریل سال 2015، گوگل موتورهای جستجوی خود را طوری تنظیم کرد که وب سایت هایی که برای گوشی های هوشمند بهینه شده بودند رتبه بگیرند. در ابتدا به نظر می رسید که این عمل تاثیر کمی در دنیای بازاریابی دارد اما به زودی منجر به پیشی گرفتن وب سایت های بزرگ با سود آوری بالا شد.

گوگل با به روز رسانی Google Mobilegeddon به طور فعال وب سایت هایی را که برای بازاریابی تلفن همراه مناسب نیستند مجازات می کند. در اصل باعث تضعیف نام تجاری شما میشود. البته این مجازات ها در طول زمان سخت تر نیز می شوند.

منبع : entrepreneur.com

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
1 رای, 5,00 از 5
Loading...
علی اشکی

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

2842 442121
پکیج برنامه نویس واقعی