نکاتی مفید برای یادگیری طراحی سایت که شاید تا به حال نمی دانستید
  • 16 دی 1397
  • بدون دیدگاه
  • علی اشکی

نکاتی مفید برای یادگیری طراحی سایت که شاید تا به حال نمی دانستید

آموزش طراحی سایت

نکاتی مفید برای یادگیری طراحی سایت

 بسیاری از سایت ها ترافیک و بازدید بالایی دارند اما دارای فروش مطلبوبی نیستند. ولی مشکل از کجاست؟ سایت هایی که روی طراحی سایت زمان و هزینه کافی نمی گذارند با رشد و پیشرفت آن دچار این قبیل مشکلات می شوند. بنابراین باید در همان ابتدای سایت طراحی آن را نیز جدی بگیرید زیرا که طراحی درست و اصولی سایت باعث افزایش سرعت سایت و در نتیجه افزایش بازدید کنندگان بیشتر می شود. طراحی وب سایت تاثیر مهمی بر خریداران و اولویت های آنها می گذارد. در حالت کلی ارزیابی محصول توسط کاربران 90 ثانیه، زمان می برد اما کاربران در وب سایت هایی وفادار می مانند که سرعت سایت  کمتر از هشت ثانیه باشد. همانطوری که می دانید 94 درصد از سرعت سایت مربوط به طراحی آن است علاوه بر این، حدود 75 درصد از کاربران اعتبار نام تجاری وب سایت شان را براساس طراحی آن قضاوت می کنند. با روی کار آمدن سایت هایی مشابه با خدمات و محصولات اغلب بازدیدکنندگان یا مشتریان در صدد مقایسه سایت شما با سایت های رقیب بر می آیند اینجاست که باید وارد فضای رقابتی شوید و تنها چیزی که می تواند شما را در عرصه رقابت پا برجا کند داشتن طراحی متفاوت و متمایز است. در ادامه شما را با نکات ارزیابی طراحی سایت و تغییراتی که به وجود می آورد آشنا می کنیم.

قدرت رنگ در طراحی سایت

شرکت بزرگ پوشاک Ript برای اولین بار تصمیم گرفت طراحی سایت خود را از رنگ سبز به قرمز تغییر دهد این شرکت با انجام این کار توانست 21 درصد بیشتر بازدید کننده جذب کند سپس این شرکت تصمیم گرفت سایت خود را از رنگ سبز به زرد تغییر دهد اما تنها توانست 6/3 درصد بازدیدکننده جذب کند. این نشان می دهد که رنگ جز ارکان اصلی و مهم در جذب مخاطب است. همانطور که می دانید قرمز و سبز رنگ هایی هستند که اغلب افراد آنها را دوست دارند. علاوه بر این شما باید نوع مخاطبان خود را نیز درنظر بگیرید اگر مخاطبانتان زنان باشند باید از رنگ های آبی، بنفش و سبز در طراحی سایت خود استفاده کنید اما اگر مخاطبان شما مردان باشند باید از رنگ های آبی، سبز و سیاه در طراحی سایت تان استفاده کنید. با این حال، این موارد ترجیحات عمومی هستند که باید آنها را رعایت کنید.

بارگذاری ویدئو

معمولا استفاده از فیلم ها برای معرفی محصولاتی که می خواهید ارائه دهید اثر گذاری بیشتری روی فروش دارد و فروش شما را بیشتر می کند. البته این مقدار متفاوت است مثلا برخی از شرکت ها تا میزان 144 درصد فروش شان افزایش یافته است. همچنینکسب و کارهای (B2B) و یا شرکت های مبتنی بر خدمات هم می توانند از ویدیو برای معرفی و بررسی خدمات و  محصولاتشان با خریداران استفاده کنند.

سهولت استفاده از اطلاعات

مهمترین اطلاعات باید در بالای سایت قرار بگیرند تا افرادی که وارد سایت می شوند مجبور نباشند زمان زیادی را صرف پیدا کردن مطالب جدید سایت کنند. آیتم های ساده ای در بالای منو سایت ایجاد کنید تا کاربران به طور مستقیم بتوانند به مطالب و موضوعات جدید و جذاب شما دسترسی پیدا کنند.

مزیت رقابتی  UVP

unique value proposition- UVP چیست؟ مزیت رقابتی یا UVP یعنی خریداران شما را از بین سایت های مشابه دیگر انتخاب کردند که این عامل نیز بستگی به خدمات متمایز و متنوع شما دارد. اینکه چقدر به مشتریان خود احترام می گذارید یا چقدر در زمان آنها صرفه جویی می کنید. البته مواردی مانند تخفیف ها یا خدمات پس از فروش نیز بسیار مهم هستند.

نمادهای اعتماد الکترونیک

داشتن نماد اعتماد الکترونیکی و آرم های پرداختی مانند زرین پال یا  PayPal دو نمونه از نشانه های اعتماد در طراحی سایت هستند. همچنین داشتن نشان های دیگری که مرتبط با حرفه و صنعت شما است نیز بسیار مهم است. با داشتن این نمادها می توانید مشتریان وفادار بیشتری را جذب کنید و همینطور اعتماد افراد تازه واردی که برای اولین بار وارد سایت شما می شوند را می توانید به خود جلب کنید. هدف شما از طراحی سایت باید احساس راحتی مشتریانتان باشد.

پیشنهادات رایگان

اگر شما مقالات یا آیتم های دیگری در مورد اطلاعات وب سایت تان ارائه می دهید، باید این کار را به صورت رایگان انجام دهید. همچنین به صورت رایگان باید در وب سایت خود توضیح دهید که چگونه می توانید نیازهای مشتریان و مسائل آنها را حل کنید.

فرم های کوتاه

مشتریان بالقوه دوست ندارند فقط به خاطر دانلود رایگان محصولات، تمام اطلاعاتشان را در اختیار شما قرار دهند. اطلاعاتی مانند شهر، استان، نام خانوادگی، نام پدر و اطلاعات مهم دیگر. بنابراین فرم اطلاعات را باید کوتاه کنید و فقط بسنده به مواردی مانند: نام، آدرس ایمیل و کد پستی کنید. در بعضی موارد هم می توانید کد امنیتی در پایین فرم را غیر فعال کنید تا تفاوت میزان پاسخ های واقعی را از اسپم مشاهده کنید.

چت مجازی

کاربران بیشتر از هر زمان دیگری ترجیح می دهند از چت های آنلاین استفاده کنند زیرا سرعت پاسخگویی آن بیشتر است، تا اینکه بخواهند از طریق ایمیل یا فرم ارتباط با شما در ارتباط باشند حتی اگر هم نخواهند چت کنند همین که این گزینه روی سایت شما باشد باعث افزایش اعتماد کاربران به سایت شما می شود.

بیان روشن

با مشتریان خود در مورد هر چیزی که باعث نگرانی یا بی اعتمادی آنها می شود، صحبت کنید مثلا در مورد زمان بندی یا فرآیند و نتایج سفارشات تان؟ شما باید راه حل و نتایج کار مشتریان خود را به صورت واضح و روشن مطرح کنید.

آزمون  A / B

در حالی که برخی از استانداردهای طراحی وب ثابت شده هستند اما تا حدی در هر صنعت کسب و کاری متفاوت خواهند بود. بیشتر کسب و کارهای موفق، آزمون یا تست هایی را در وب سایت خود قرار می دادند و برای هر کدام از این آزمون ها جوایزی را در نظر می گرفتند که مشتری بعد از وارد کردن ایمیل خود به پاسخ آزمون دست می یافت همچنین برای جلب نظر کاربران رنگ های آبی یا سبز را روی دکمه ی آزمون به کار می بردند بنابراین با همین تغییرات کوچک که شاید به چشم کسی نیاید توانستند علاوه بر اینکه مشتریان زیادی جذب کنند فروش بیشتری نیز داشته باشند.

منبع: entrepreneur.com

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
6 رای, 3,50 از 5
Loading...
علی اشکی

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

2842 442121
پکیج برنامه نویس واقعی