نقش لینک ها در ترافیک سایت و تاثیر آنها در الگوریتم موتورهای جستجو
  • 29 دی 1397
  • بدون دیدگاه
  • علی اشکی

نقش لینک ها در ترافیک سایت و تاثیر آنها در الگوریتم موتورهای جستجو

آموزش

اغلب صاحبان وب سایت ها بر روی کلمات کلیدی و دیگر عوامل بهینه سازی موتورهای جستجو تمرکز می کنند اما اهمیت لینک ها را نادیده می گیرند. لینک ها تا 80 درصد در الگوریتم های رتبه بندی موتورهای جستجو در نظر گرفته می شوند. همچنین قرار دادن لینک وب سایت شما در سایت های دیگر باعث بهبود رتبه بندی سایت شما می شود. در ادامه شما را با اصول لینک ها و این که چطور می توانید از آن ها استفاده کنید آشنا می کنیم.

 نقش لینک ها در ترافیک سایت – لینک ها چه مفهومی دارند؟ 

لینک، به معنی اتصالی بین دو صفحه وب است. حال ممکن است پیوندهای داخلی بین صفحات مختلف در یک سایت باشد یا پیوندهای خارجی که از سایت های دیگر به این سایت ارجاع می شوند پیوندهایی که از یک سایت دیگر به سایت شما ارجاع می کنند بک لینک نامیده می شوند زیرا به صفحات شما اشاره می کنند.

چرا باید لینک بسازیم؟ 

از دیدگاه بهینه سازی موتورهای جستجو، لینک ها محبوبیت سایت شما را نشان می دهند هر بار که سایتی به صفحات شما لینک می دهد، ارزش خواندن محتوای شما بالاتر می رود. هنگامی که موتور های جستجو لینک شما را در تعداد زیادی از سایت ها می بینند نتیجه می گیرند که سایت شما اطلاعاتی با کیفیت ارائه می دهد و با رتبه بندی های بالا به شما پاداش می دهند.

البته بک لینک ها ویژگی هایی در الگوریتم های رتبه بندی وجود دارند. برای مثال، بک لینک از یک سایت رتبه بالا، بسیار بهتر از سایت رتبه پایین است.

اما از آنجا که موتورهای جستجو نمی توانند به صورت دستی کیفیت هر سایت را ارزیابی کنند، به همین دلیل به تعداد لینک های سایت شما و کیفیت نسبی آن ها برای تعیین ارزش کلی سایت شما استفاده می کنند.

نقش لینک ها در ترافیک سایت

 چگونه می توان در سایت ایجاد لینک کنیم. 

اگر شما محتوای جذابی را منتشر می کنید، احتمالا به آن محتوا لینک داخلی میدهید اما این به اندازه کافی در نتایج جستجو رقابتی نیست. به همین دلیل باید بک لینک ها و لینک های خارجی را در نظر بگیرید.

معیارهای زیر را برای ساخت لینک به خاطر داشته باشید:

  1. لینک ها باید از سایت های مربوطه که محتوای با کیفیتی را منتشر می کنند، به وجود آیند.
  2. نباید لینک های پولی بخرید. این یک استراتژی “کلاه سیاه” است که گوگل آن را در نظر نمی گیرد.
  3. لینک ها باید در طول زمان ساخته شوند. اگر آنها خیلی سریع ایجاد شوند، توسط موتورهای جستجو مجازات می شوید.

برای پیدا کردن سایتهایی که لینکهای بالقوه را هدف قرار می دهند، ابتدا باید ببینید که آن وب سایت ها به رقبای شما پیوند می دهند یا خیر. شما می توانید URL های رقبای خود را در سایت هایی مانند MajesticSEO یا Open Site Explorer جستجو کنید. وقتی بفهمید چه سایت هایی به سایت های رقبای شما پیوند داده اند، می توانید از این سایت ها برای لینک مطالب خود نیز استفاده کنید.

سایر امکانات لینک دهی عبارتند از:

ارسال پست مهمان : به این معنی که برای سایت های دیگر به عنوان مهمان پست قرار دهید. این کار می تواند به شما کمک کند تا لینک ها ی خود را افزایش دهید.

استفاده ازمطبوعات : اگر شما محتوایی ارزشمند دارید بهتر است آن را به اشتراک بگذارید، می توانید در مطبوعات آن را به اشتراک بگذارید.

شبکه های اجتماعی : با مشارکت فعال در شبکه های اجتماعی می توانید می توانید لینک های ارزشمندی را دریافت کنید.

اگر چه هر یک از این استراتژی های گفته شده به افزایش و بهبود رتبه سایت شما در موتورهای جستجو کمک میکند، اما باید تکنیکی را در ایجاد لینک ها انتخاب کنید که  بیشترین تأثیر را داشته اند.

امروزه وب ها از تریلیون ها لینک تشکیل شده اند. زیرا که لینک ها عامل اساسی رتبه بندی در موتورهای جستجوی و ترافیک وب سایت شما هستند. در ادامه راهکاره هایی وجود دارد که به وسیله آن می توانید برای سایت خود بک لینک دریافت کنید.

یک وبلاگ ایجاد کنید

ایجاد محتوا به طور پیوسته نه تنها لینک های داخلی شما را افزایش می دهد، بلکه به شما این امکان را می دهد که لینک های طبیعی ایجاد کنید، زیرا جذب لینک خارجی برای محتوا، بسیار ارزشمند است. به این منظور با ایجاد وبلاگ می توانید لینک های طبیعی برای وب سایت خود ایجاد کنید.

استفاده از لینک های داخلی

صفحات مرتبط به هم در وب سایت تان را به یکدیگر لینک دهید و به این ترتیب لینک های داخلی خود را افزایش دهید. لینک های داخلی برای ایجاد لینک بسیار مناسب هستند اما اکثرا افراد آن را نادیده می گیرند اما با این کار می توانید افرادی که از یک صفحه ی شما بازدید می کنند را به صفحات دیگر نیز هدایت کنید.

از افراد مختلف کمک بگیرید

از دوستان، خویشاوندان، کارکنان، همکاران، شرکای تجاری، مشتریان یا هر کس دیگری که دارای وب سایت یا وبلاگ است، بخواهید به سایت شما لینک بدهند

تحقیق رقبای خود

لینک های رقبای خود را بررسی کنید تا با وب سایت ها و فرصت های جدیدی برای ساخت لینک آشنا شوید.

فهرست راهنماهای خاص

در مقایسه با دایرکتوری های عمومی وب، دایرکتوری های خاص فقط سایت هایی را می پذیرند که معیارهای خاصی داشته باشند. به عنوان مثال، یک دایرکتوری فقط ممکن است سایت هایی در مورد هنر و صنایع دستی را قبول کند. البته برخی از این فهرست ها رایگان و برخی پولی هستند. به عنوان مثال سایت Business.com، فهرستی از وب سایت های کسب و کار را با هزینه 299 دلار در سال معرفی می کند.

دایرکتوری پرداخت شده

برخی از دایرکتوری ها قبل از پذیرفتن لینک ها در لیست های خود، پول دریافت می کنند. برای مثال Dir.Yahoo.com یک پوشه پرداخت دارد تا بتوانید لینک وب سایت خود را در آن درج کنید. در حالی که برخی از این دایرکتوری ها ارزش قانونی دارند و برخی دیگر کمتر و یا اصلا ندارند بنابراین باید دقت کنید ارزش پول و وقت خود را از دست ندهید.

منبع: entrepreneur.com

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
4 رای, 3,75 از 5
Loading...
علی اشکی

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

2842 442121
پکیج برنامه نویس واقعی