چرا باید برای کسب و کار خود تبلیغ کنید؟

در گذشته مردم فکر می کردند که هزینه های تبلیغات، نوعی پول هدر دادن است. در آن زمان، مردم تبلیغات را کاری بی معنی و بی فایده می دانستند؛ اما امروزه ثابت شده است که تبلیغات، یکی از بهترین و تضمینی ترین روشها برای جذب مشتری و افزایش فروش است.

وقتی که شما کسب و کار خود را تبلیغ می کنید، تبلیغات و نام برند شما روی ضمیر ناخودآگاه مخاطب اثر می گذارد. اگر به این روال ادامه دهید، خواهید دید که تاثیرات آرام و غیرمستقیم تبلیغات آشکار می شوند. در این زمان است که فروشگاه یا برند شما به سودآوری می رسد.

در دنیای شلوغ و پررقابت امروزی، تبلیغات یکی از عناصر اصلی برای فروش و بازاریابی است. مدیرانی که تبلیغاتشان را متوقف می کنند و به مشتری های ثابت خود بسنده می کنند، بعد از مدتی متوجه می شوند که اشتباه کرده اند و این کار به ضرر آنها تمام می شود. توقف تبلیغات باعث می شود که مخاطبان و مشتریان، به تدریج نام برند شما را فراموش کنند؛ البته حق هم دارند! زیرا فضای تبلیغاتی و رقابتی بسیار گسترده شده است و صاحبان کسب و کارهای مختلف با انواع روشهای اینترنتی و غیراینترنتی سعی می کنند که محصولات و خدمات خود را به دیگران معرفی کرده و بازاریابی کنند. در نتیجه اگر مشتریان شما با محصولات و خدمات جدید و باکیفیت مواجه شوند، به سراغ آن می روند و شما را رها می کنند.

پس اهمیت دارد که تبلیغ کنید، البته باید خوب و درست تبلیغ کنید و تبلیغات خود را در جای درستی هم منتشر کنید تا به خوبی دیده شوید و از این کار نتیجه بگیرید. اگر قصد تبلیغ و معرفی کسب و کار خود را دارید، ادامه این مطلب را بخوانید تا با انوع سبکهای تبلیغات بیشتر آشنا شوید.

روشهای تبلیغاتی موثر

انواع سبکهای تبلیغات

تبلیغاتی که شما انجام می دهید، در یکی از سبکهای زیر دسته بندی می شود:

 • تبلیغات معرفی کننده و آگاهی دهنده

در این سبک از تبلیغات، شما محصولات جدید خود را به مشتریانتان معرفی می کنید و با این کار، آنها را از وجود چنین محصولات و خدماتی مطلع خواهید کرد.

 • تبلیغات تشویق کننده

با کمک تبلیغات تشویق کننده، شما ذهن مشتری را برای خرید تحریک می کنید و او را تشویق می کنید که از محصولات و خدمات شما استفاده کند. تبلیغات تشویق کننده، باید به صورتی باشند که روی ذهن مخاطب تاثیر بگذارند و احساسی و هیجانی هم باشند.

 • تبلیغات مرور کننده و یادآوری کننده

گفتیم که مردم در اثر تعداد زیاد محصولات و رقبا، ممکن است برند شما را فراموش کنند. شما برای حفظ جایگاه خود در ذهن مشتری، باید هرازگاهی تبلیغات یادآوری کننده پخش کنید تا او برند شما و محصولات شما را فراموش نکند. با کمک تبلیغات مرور کننده، شما به مشتریان خود یادآوری می کنید که چنین برند یا محصولی دارید. تبلیغات مرور کننده، مانند نبض حیاتی کسب و کار شما هستند و شما را از خطر فراموش شدن نجات می دهند.

 • تبلیغات محیطی داخلی

به هر تبلیغی که در محیط زندگی دیده می شود، تبلیغات محیطی گفته می شود. هدف از تبلیغات محیطی این است که مردم را نسبت به ورود یک محصول جدید آگاه کنند. تبلیغات تلویزیون های شهری، تبلیغات بیلبوردهای بزرگراه و… جزو تبلیغات محیطی هستند. تبلیغات محیطی بسیار در معرض دید هستند و واقعا نتیجه می دهند. تبلیغات محیطی داخلی به تبلیغاتی گفته می شود که در بالای سردر مغازه ها، کاتالوگهای تبلیغاتی، تابلوهای روی پلهای هوایی، بروشورهای تبلیغاتی و… دیده می شود.

 • تبلیغات محیطی خارجی

تبلیغات محیطی خارجی به تبلیغاتی گفته می شود که در مکانهای سرپوشیده انجام می شود. اگر شاهد بیلبوردهای تبلیغاتی در مترو، ترمینال و… هستید، بدانید که تبلیغات محیطی خارجی را مشاهده کرده اید. تبلیغات محیطی خارجی نیز بسیار در معرض دید افراد هستند.

 • تبلیغات اینترنتی

همه ما می دانیم که اینترنت تا چه اندازه در زندگی ما ایرانی ها جا باز کرده است و تا چه حد کاربردی است. دنیا هر روز بیشتر به سمت پیشرفت و تکنولوژی می رود و به همین دلیل است که شکل تبلیغات نیز مدرن شده است. این روزها مردم تمایل بیشتری به استفاده از اینترنت دارند، پس باید با کمک اینترنت محصولات و خدمات خود را به مردم معرفی کرد. تبلیغات اینترنتی، یکی از جذاب ترین و موثرترین شیوه های تبلیغات در عصر جدید است. تبلیغات بنری، تبلیغات در شبکه های اجتماعی، تبلیغات کلیکی، تبلیغات ایمیلی و… از جمله روشهایی هستند که در تبلیغات اینترنتی استفاده می شوند. حتما شما هم شاهد تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام بوده اید. تبلیغات اینستاگرامی، یکی از بهترین مدلهای تبلیغات اینترنتی است که بازددهی خوبی هم دارد. تبلیغات در اینستاگرام، به صرفه و کم هزینه است. با کمک تبلیغات اینستاگرامی، کسب و کارهای مختلف می توانند صدای خود را به گوش تعداد زیادی از مخاطبان و مشتریان برسانند و آنها را برای خرید کردن ترغیب کنند.

روشهای تبلیغاتی موثر در اینترنت

تبلیغات با چه هدفی انجام می شوند؟

رمز موفقیت هر تبلیغ این است که هدفمند باشد. موارد زیر، بخشی از اهداف تبلیغات هستند:

 • یکی از اهداف تبلیغات، معرفی محصولات جدید به بازار است.
 • با کمک تبلیغات می توان بازار خود را گسترش داد و مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب کرد.
 • تبلیغات به مدیران و صاحبان کسب و کارها کمک می کند تا میزان فروش و سوددهی خود را افزایش دهند.
 • تبلیغات درست، یکی از بهترین روشها برای از بین بردن واسطه ها است و پیام شما را به صورت مستقیم به گوش دیگران می رساند.
 • با کمک تبلیغات، شما می توانید مشتری های قدیمی خود را حفظ کنید و مشتریهای جدید را به سمت خود جذب کنید.
 • با تبلیغات است که می توان مشتریها را از قیمت های جدید آگاه کرد.
 • تبلیغات به افراد کمک می کند تا خدمات و محصولات موجود را توصیف کنند و درباره آنها توضیحات بیشتر دهند.
 • به کمک تبلیغات جذاب و موثر، شما می توانید از رقبای خود جلو بزنید و میزان فروش بیشتری نسبت به آنها داشته باشید.
 • تبلیغات به مشتریانتان یادآوری می کند که چنین محصولات و خدماتی دارید و اگر در آینده به آنها نیاز پیدا کردند، به سراغ شما بیایند.
 • با استفاده از تبلیغات، شما می توانید مشتری های خود را برای خرید کردن متقاعد کنید.

به دلیل اهمیت تبلیغات اینترنتی، در این نوشته روشهای تبلیغاتی موثر در اینترنت را به شما معرفی خواهیم کرد. تبلیغات اینترنتی به قدری قوی و موثر است که در مدت کوتاهی، تعداد زیادی از افراد را با برند شما و محصولاتتان آشنا خواهد کرد؛ در نتیجه شما باید به خوبی با روشهای مختلف تبلیغات اینترنتی آشنا شوید.

 

روشهای تبلیغاتی موثر در اینترنت

 • تبلیغات آنلاین

اگر می خواهید تبلیغات آنلاین را امتحان کنید، به ترافیک سایتی که می خواهید سفارش تبلیغات بدهید توجه کنید. هرچه تعداد بازدیدکننده های آن سایت بیشتر باشد، تبلیغ شما بیشتر دیده خواهد شد. تبلیغات آنلاین، یکی از روشهای تبلیغاتی موثر است که به صورت مستقیم روی افزایش مشتریان شما تاثیر می گذارد.

وقتی به سایتهای پربازدید سفارش تبلیغ می دهید، بیشتر مورد بازدید قرار می گیرید. سایتهای پربازدید، محبوبیت زیادی دارند و معمولا حجم زیادی از آگهی های آنلاین در آنها وجود دارد.

تبلیغات آنلاین، یکی از روشهای درآمدزایی فعالان کسب و کارهای اینترنتی است. حتما شما هم دیده باشید که در اینستاگرام و وب سایتهای مختلف، تبلیغات زیادی وجود دارد که صاحبان سایت از آن تبلیغات درآمدزایی می کنند.

 • تبلیغات بنری و تبادل لینک

یکی از روشهای کم خرج و عالی برای تبلیغات اینترنتی، تبادل لینک است. با استفاده از خدمات تبادل لینک، شما می توانید آدرس اینترنتی خود را به پرتال ها و وبلاگهای مختلف بدهید تا آن را در سایت خود نمایش دهند. تبلیغات بنری و تبادل لینک، روشی دائمی یا طولانی مدت است که نتیجه خوبی هم دارد. با تبادل لینک، بسیاری از کاربران وبلاگها روی آدرس اینترنتی شما کلیک می کنند و به وب سایت شما می آیند.

 • تبلیغات متنی

یکی از روشهای تبلیغاتی عالی در اینترنت، تبلیغات متنی است. اگر می خواهید سایت شما ترافیک بیشتری داشته باشد و رتبه شما در گوگل بهتر شود، از تبلیغات متنی استفاده کنید. تبلیغات متنی در گوگل را می توان از بهترین روشهای تبلیغات در اینترنت دانست. اگر می خواهید تبلیغات متنی را امتحان کنید، باید در وب سایتهای پربازدید و با رنکینگ بالا سفارش تبلیغ دهید؛ یعنی باید متن یا عنوان لینک خود را در این وب سایتها قرار دهید.

یادتان باشد که متن تبلیغ شما در میزان کلیکی که روی لینک شما انجام می شود، بسیار موثر است. به یاد داشته باشید که هدف از تبلیغات، افزایش ترافیک و افزایش اعتبار است و شما هرگز نباید مخاطبان خود را گول بزنید.

تبلیغات متنی، یکی از ارزان ترین روشهای تبلیغ در اینترنت است؛ اما باید به صورت طولانی مدت این روش را انحام دهید. بهتر است حداقل 3 ماه تبلیغات متنی را امتحان کنید تا بازخورد مثبت این روش را مشاهده کنید.

موضوع مهم بعدی این است که نباید به صورت همزمان، در تعداد زیادی از وب سایت ها تبلیغات کنید؛ زیرا الگوریتم های گوگل به این روش حساسیت دارد و این کار را نوعی تقلب می داند. اگر شما در چندین وب سایت، سفارش تبلیغات متنی بدهید یادتان باشد که نتیجه خوبی نخواهید گرفت.

بهترین کار این است که در تعداد کمی از وب سایت ها با رتبه بالا سفارش تبلیغات متنی بدهید و منتظر باشید تا به مرور زمان، نتیجه این کار را مشاهده کنید.

روشهای تبلیغاتی موثر در اینترنت

 • تبلیغات در خبرنامه های آنلاین و پست الکترونیکی

یکی از راه های تبلیغات اینترنتی این است که در خبرنامه های اینترنتی، سفارش تبلیغات بدهید. اگر به خبرنامه های اینترنتی سفارش تبلیغ بدهید، تبلیغات شما از طریق پست الکترونیکی برای افراد ارسال می شود. با کمک این تبلیغات، می توانید خود را به خوبی معرفی کنید و آنها را به سمت برند خود بکشانید. با این روش تبلیغاتی، شانس دیده شدن آگهی و کلیک خوردن بیشتر می شود. اگر می خواهید تعداد مخاطبان بیشتری پیدا کنید، باید یک آگهی زیبا و اثربخش طراحی کنید. احتمال موفقیت و دیده شدن تبلیغات خلاقانه و خاص، چندین برابر بیشتر از تبلیغات معمولی است.

در این نوشته از سایت آی وحید با اهمیت تبلیغات و روشهای تبلیغاتی موثر در اینترنت آشنا شدید. حالا می دانید که برای افزایش مشتری و بیشتر شدن فروش، باید تبلیغات کنید. به کسب و کار خود فکر کنید و بهترین روش تبلیغاتی را برای خود انتخاب کنید.

تبلیغات اینترنتی یکی از بهترین روشها برای تبلیغات و برندسازی است. حالا که با روشهای تبلیغاتی موثر در اینترنت آشنا شدید، از روشهای مختلف تبلیغات اینترنتی می توانید برای معرفی محصولات و خدمات خود استفاده کنید.

از اینکه تا انتهای این نوشته با آی وحید همراه بودید از شما متشکریم. از شما دعوت می کنیم تا داستان موفقیت «مارکوس شریدان» را در وب سایت ما بخوانید.