تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو موضوعی که هیچ وقت تکراری نمی شود

تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو موضوعی که هیچ وقت تکراری نمی شود

آموزش

شاید از دانستن حقایقی که چگونه رسانه های اجتماعی می توانند روی جستجوگرها تاثیر بگذارند، غافل باشید یکی از این حقایق این است که رسانه های اجتماعی می توانند ترافیک وب سایت شما را از طریق موتورهای جستجو افزایش دهند. این موضوعی است که هرگز تکراری نمی شود. شبکه های اجتماعی برای جستجوگرها بیش از اندازه مهم هستند. درست است که ممکن است شبکه های اجتماعی و جستجوگرها متفاوت باشند اما شکی نیست که به یکدیگر کمک می کنند و با هم در تعامل هسیتند.

تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو

با این حال بر خلاف باور عمومی، رسانه های اجتماعی مستقیما به جستجوگرها کمک نمی کنند، بلکه لینک هایی که در شبکه های اجتماعی مانند توییتر، فیس بوک و Pinterest به اشتراک گذاشته اید به برند شما کمک می کنند و توسط موتورهای جستجو رتبه بندی می شوید.

حتی اگر رسانه های اجتماعی عامل اصلی رتبه بندی وب سایت شما در موتورهای جستجو نباشند اما به طور مستقیم اثری مثبت در رتبه بندی سایت شما می گذارند. بنابراین یک رابطه مشخص بین موقعیت سایت شما و تعداد شبکه های اجتماعی که مطالبتون را به اشتراک می گذارید وجود دارد.

اگر وب سایت هایی که دارای رتبه های برتر در گوگل هستند را مطالعه کنید، خواهید فهمید که بسیاری از آنها دارای شبکه های اجتماعی قوی هستند.

بنابراین اگر در بازاریابی شبکه های اجتماعی سرمایه گذاری  کنید، در حقیقت شانس خود را در بهبود و رتبه بندی سایت تان در موتورهای جستجو امتحان می کنید.

چرا گوگل رسانه های اجتماعی را نادیده می گیرد

آیا گوگل فهرست پروفایل های اجتماعی یا صفحات ساخته شده در شبکه های اجتماعی فیس بوک، توییتر و لینکید را در جستجو ها نشان می دهد؟ آیا شبکه های اجتماعی محتوا و لینک های منتشر شده روی وب سایت شما را ایندکس می کنند. یا به آن ها مانند یک صفحه HTML معمولی نگاه می کنند.

لازم به ذکر است که رسانه های اجتماعی سریعتر از گوگل  مطالب را ایندکس می کنند اما موتور جستجو کمی کند تر این کار را انجام می دهد.

آنچه که مهم است اینکه رسانه های اجتماعی نقش غیر مستقیمی را در بهبود نام تجاری و رتبه بندی وب سایت شما ایفا می کنند و امروزه بسیار حائز اهمیت شده اند.

3 دلیل برای استفاده از رسانه اجتماعی در سئو

بهینه سازی وب سایت در موتورهای جستجو به معنی به دست آوردن بازدید کنندگان بیشتر است. از طرف دیگر، بازاریابی رسانه های اجتماعی یعنی استفاده موثرتر از شبکه های اجتماعی و یافتن افراد و مشتریان جدید بیش تر. به همین دلیل است که در نظر موتورهای جستجو شبکه های اجتماعی ارزشمند هستند.

همچنین شبکه های اجتماعی دارای سئو ی بالایی هستند. در ادامه ی این مطلب سه دلیل معتبر در مورد اینکه چرا باید رسانه های اجتماعی را در بهبود و رتبه بندی وب سایت خود مهم بدانید بیان کرده ایم.

دلیل 1 :  نقش محتوا در رسانه های اجتماعی

به طور مرتب و منظم در شبکه های اجتماعی محتوا منتشر کنید. این کار کمپین بازاریابی محتوای شما را به طور کلی تغییر می هد.

البته این به این معنا نیست که هر مطلب را در شبکه های اجتماعی پست کنید بلکه باید مطالب وبلاگ تان یا موارد مشابه آن را قرار دهید. به عنوان مثال، اگر شما در Oprah Winfrey جستجو کنید، بیشتر نتایج جستجو از پروفایل ها یا صفحات رسانه های اجتماعی بالا می آید.

حتی رسانه های اجتماعی نیزمی توانند به شما کمک کنند محتوای وب سایت خود را سریعتر نمایان کنید، زیرا محتوای رسانه های اجتماعی برای موتورهای جستجو بسیار مهم هستند. اگر پست های وبلاگ شما طرفداران زیادی در فیس بوک یا توییتر داشته باشد، به سرعت در بالای فهرست موتورهای جستجو قرار می گیرید زیرا که الگوریتم موتورهای جستجو قادر به یافتن محتواهای شبکه های اجتماعی نیز است.

دلیل 2 : رسانه های اجتماعی به تبلیغ برند شما کمک کنند

در نظر موتورهای جستجو، اگر صفحه یا دامنه شما ارزش بالایی داشته باشد، شانس این را دارید که در مقایسه با سایت های دیگر رتبه ی بالاتری دریافت کنید.

در طول زمان رتبه بندی صفحهات وب سایت بهتر می شوند البته در صورتی که محتوایی که منتشر میکنید ارزشمند باشد زیرا که محتوای ارزشمند نه تنها مخاطبان شما را افزایش میدهد بلکه لینک محتوای شما نیز در سایت های دیگر پیوند داده می شود.

زمانی که رسانه های اجتماعی وجود نداشتند، جهان لینک متفاوت بود. وقتی صحبت از ایجاد لینک می آید، رسانه های اجتماعی را نباید نادیده گرفت زیرا که محتواهای خوب و ارزشمند از طریق رسانه های اجتماعی سریع تر ایندکس می شوند. همچنین شبکه های اجتماعی بزرگترین موتور توزیع محتوا را دارند.

به عنوان مثال، اگر شما محتوایی در مورد یوگا ایجاد کنید و لینک شما در وبلاگ هایی که به طور خاص در مورد یوگا نوشته شده اند، قرار داده شود امتیاز بیشتری از گوگل و سایر موتورهای جستجو دریافت خواهید کرد.

دلیل 3 : رسانه های اجتماعی شامل افراد واقعی هستند

برای داشتن افراد واقعی و هدایت آنها به سمت وب سایت تان بیشتر باید روی سئو تمر کز کنید زیرا که سئو همیشه جزء مسائل فنی در هر کسب و کاری است.

در آخر موتورهای جستجو سعی کرده اند راهی بهتر و فراتر از مسائل فنی برای خدمت به کاربران ایجاد کنند به عوان مثال: اگر بخواهید یک وب سایت املاک را رتبه بندی کنید، می توانید فقط به عوامل فنی آن مانند بهینه سازی کلمات کلیدی یا لینک های آن دقت کنید بنابراین با یک سئو ی مناسب به همراه محتوایی با کیفیت می توانید بازدیدکنندگان زیادی را به وب سایت خود هدایت کنید و همچنین از موتورهای جستجو رتبه دریافت کنید.

منبع: lyfemarketing.com

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
3 رای, 2,33 از 5
Loading...
علی اشکی

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

021 2842 4421