شاید از دانستن حقایقی که چگونه رسانه های اجتماعی می توانند روی جستجوگرها تاثیر بگذارند، غافل باشيد يكی از اين حقايق اين است كه رسانه های اجتماعی می توانند ترافیک وب سایت شما را از طریق موتورهای جستجو افزایش دهند. این موضوعی است که هرگز تکراری نمی شود. شبكه های اجتماعی برای جستجوگرها بیش از اندازه مهم هستند. درست است كه ممكن است شبكه های اجتماعی و جستجوگرها متفاوت باشند اما شکی نیست که به یکدیگر کمک می كنند و با هم در تعامل هسيتند.

تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو

با این حال بر خلاف باور عمومی، رسانه های اجتماعی مستقیما به جستجوگرها کمک نمی کنند، بلکه لینک هایی که در شبكه های اجتماعی مانند توییتر، فیس بوک و Pinterest به اشتراک گذاشته ايد به برند شما کمک می کنند و توسط موتورهای جستجو رتبه بندی می شويد.

حتی اگر رسانه های اجتماعی عامل اصلی رتبه بندی وب سايت شما در موتورهای جستجو نباشند اما به طور مستقیم اثری مثبت در رتبه بندی سايت شما می گذارند. بنابراین یک رابطه مشخص بین موقعیت سایت شما و تعداد شبكه های اجتماعی كه مطالبتون را به اشتراك می گذاريد وجود دارد.

اگر وب سایت هایی که دارای رتبه های برتر در گوگل هستند را مطالعه کنید، خواهيد فهميد كه بسیاری از آنها دارای شبكه های اجتماعی قوی هستند.

بنابراین اگر در بازاریابی شبكه های اجتماعی سرمایه گذاری  کنید، در حقیقت شانس خود را در بهبود و رتبه بندی سايت تان در موتورهاي جستجو امتحان می كنيد.

چرا گوگل رسانه های اجتماعی را نادیده می گیرد

آیا گوگل فهرست پروفایل های اجتماعی یا صفحات ساخته شده در شبكه های اجتماعی فیس بوک، توییتر و لینکید را در جستجو ها نشان می دهد؟ آیا شبکه های اجتماعی محتوا و لینک های منتشر شده روی وب سایت شما را ایندکس می کنند. یا به آن ها مانند یک صفحه HTML معمولی نگاه می كنند.

لازم به ذکر است که رسانه های اجتماعی سریعتر از گوگل  مطالب را ایندکس می کنند اما موتور جستجو كمی كند تر اين كار را انجام می دهد.

آنچه كه مهم است اينكه رسانه های اجتماعی نقش غیر مستقیمی را در بهبود نام تجاری و رتبه بندی وب سايت شما ايفا می كنند و امروزه بسيار حائز اهميت شده اند.

3 دلیل برای استفاده از رسانه اجتماعی در سئو

بهینه سازی وب سایت در موتورهای جستجو به معنی به دست آوردن بازدید کنندگان بیشتر است. از طرف دیگر، بازاریابی رسانه های اجتماعی یعنی استفاده موثرتر از شبکه های اجتماعی و یافتن افراد و مشتریان جدید بيش تر. به همین دلیل است که در نظر موتورهای جستجو شبکه های اجتماعی ارزشمند هستند.

همچنين شبکه های اجتماعی دارای سئو ی بالایی هستند. در ادامه ی اين مطلب سه دلیل معتبر در مورد اینکه چرا بايد رسانه های اجتماعی را در بهبود و رتبه بندی وب سايت خود مهم بدانيد بيان كرده ايم.

دلیل 1 :  نقش محتوا در رسانه های اجتماعی

به طور مرتب و منظم در شبكه های اجتماعی محتوا منتشر کنید. این كار کمپین بازاریابی محتوای شما را به طور کلی تغییر می هد.

البته این به این معنا نیست که هر مطلب را در شبكه های اجتماعی پست كنيد بلكه بايد مطالب وبلاگ تان يا موارد مشابه آن را قرار دهيد. به عنوان مثال، اگر شما در Oprah Winfrey جستجو کنید، بیشتر نتایج جستجو از پروفایل ها يا صفحات رسانه های اجتماعی بالا می آيد.

حتی رسانه های اجتماعی نیزمی توانند به شما کمک کنند محتوای وب سایت خود را سریعتر نمایان كنيد، زیرا محتوای رسانه های اجتماعی برای موتورهای جستجو بسیار مهم هستند. اگر پست های وبلاگ شما طرفداران زیادی در فیس بوک یا توییتر داشته باشد، به سرعت در بالای فهرست موتورهای جستجو قرار می گیريد زيرا كه الگوریتم موتورهای جستجو قادر به یافتن محتواهای شبکه های اجتماعی نيز است.

دلیل 2 : رسانه های اجتماعی به تبليغ برند شما كمك كنند

در نظر موتورهای جستجو، اگر صفحه یا دامنه شما ارزش بالایی داشته باشد، شانس این را دارید كه در مقایسه با سایت های دیگر رتبه ی بالاتری دريافت كنيد.

در طول زمان رتبه بندی صفحهات وب سایت بهتر می شوند البته در صورتی كه محتوایی که منتشر میکنید ارزشمند باشد زيرا كه محتوای ارزشمند نه تنها مخاطبان شما را افزایش میدهد بلکه لینک محتوای شما نیز در سایت های دیگر پیوند داده می شود.

زمانی که رسانه های اجتماعی وجود نداشتند، جهان لینک متفاوت بود. وقتی صحبت از ایجاد لینک می آيد، رسانه های اجتماعی را نباید نادیده گرفت زیرا که محتواهای خوب و ارزشمند از طریق رسانه های اجتماعی سريع تر ايندكس می شوند. همچنين شبکه های اجتماعی بزرگترین موتور توزیع محتوا را دارند.

به عنوان مثال، اگر شما محتوایی در مورد یوگا ایجاد کنید و لینک شما در وبلاگ هایی که به طور خاص در مورد یوگا نوشته شده اند، قرار داده شود امتیاز بیشتری از گوگل و سایر موتورهای جستجو دریافت خواهيد كرد.

دلیل 3 : رسانه های اجتماعی شامل افراد واقعی هستند

برای داشتن افراد واقعی و هدایت آنها به سمت وب سايت تان بیشتر باید روی سئو تمر کز کنید زیرا که سئو همیشه جزء مسائل فنی در هر کسب و کاری است.

در آخر موتورهای جستجو سعی کرده اند راهی بهتر و فراتر از مسائل فنی برای خدمت به کاربران ايجاد کنند به عوان مثال: اگر بخواهید یک وب سایت املاک را رتبه بندی کنید، می توانید فقط به عوامل فنی آن مانند بهینه سازی کلمات کلیدی يا لينك های آن دقت كنيد بنابراين با یک سئو ی مناسب به همراه محتوایی با کیفیت می توانید بازدیدکنندگان زیادی را به وب سایت خود هدایت کنید و همچنين از موتورهای جستجو رتبه دريافت كنيد.

منبع: lyfemarketing.com