در قرن 21، به خاطر پیشرفت تکنولوژی و اینترنت و زیاد شدن کسب و کارهای اینترنتی، رشته برنامه نویسی به یکی از پرسودترین و پولسازترین مشاغل تبدیل شده است.شما می توانید با یادگیری برنامه نویسی از روش های مختلفی درآمد داشته باشید و حتی به صورت دلاری کسب درآمد کنید. همچنین می توانید کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید و درآمدهای فوق العاده ای را از این روش کسب کنید.این موضوع باعث شد تا ما در آی وحید، در مورد اولین قدم ورود به دنیای برنامه نویسی مقاله ای را بنویسیم و به شما بگوییم که برای شروع برنامه نویسی و وارد شدن به این دنیا، از کجا باید شروع کنید.

پس اگر می خواهید بدانید اولین قدم ورود به دنیای برنامه نویسی چیست و از کجا برنامه نویسی را شروع کنید، تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.برنامه نویسی دنیایی است که می توان گفت ته ندارد و شما می توانید در این دنیا همیشه در حال یادگیری باشید.برای ورود به دنیای برنامه نویسی، اولین کاری که باید بکنید این است که تعیین کنید می خواهید چه زبان برنامه نویسی را یاد بگیرید.در حال حاضر یکی از بهترین رشته های برنامه نویسی، برنامه نویسی وب است و می توانید از طریق یادگیری برنامه نویسی وب، پروژه های طراحی سایت را یاد بگیرید و کسب درآمد خیلی خوبی از این روش داشته باشید.در ادامه می خواهیم به شما بگوییم که اولین قدم برای ورود به دنیای برنامه نویسی وب چیست و از کجا باید این رشته را شروع کنید.

برنامه نویسی یک سایت به صورت کلی، به دو بخش تقسیم می شود:

1- برنامه نویسی Front-End :

در این دوره برنامه نویسی شما باید بتوانید ظاهر یک سایت را برنامه نویسی کنید. در ابتدا یک گرافیست یا خودتان طرح سایت را در نرم افزاری مانند فتوشاپ پیاده سازی می کند و شما باید بتوانید طرح موردنظر را با کدنویسی HTML ,CSS و جاوا اسکریپت پیاده سازی کنید. این کار اولین قدم ورود به دنیای برنامه نویسی وب است و شما به عنوان یک برنامه نویس وب باید بتوانید با استفاده از این روش یک سایت را برنامه نویسی و پیاده سازی کنید.

2- برنامه نویسی Back-End :

در قسمت قبلی راجع به طراحی ظاهر سایت صحبت کردیم، اما برنامه نویسی بک اند، طراحی پشت سایت است که بین سرور و Front-End، ارتباط برقرار می کند. به برنامه نویسی بک اند، برنامه نویسی سمت سرور هم گفته می شود. چون در این قسمت شما باید بتوانید فرانت اند سایت را به سرور و دیتابیس متصل کنید و کاری کنید که سایت به درستی کار کند.

مثلا فرض کنید شما در یک سایت وارد می شوید و یک فرم تماس در آن سایت قرار دارد. شما در حال دیدن طراحی آن فرم و ظاهر سایت هستید که مربوط به برنامه نویسی می شود. اما وقتی شما فرم را پر می کنید، اطلاعات کجا می رود؟ خب اطلاعات شما به وسیله برنامه نویسی بک اند در دیتابیس ذخیره می شود و یا به سرور ایمیل ارسال می شود تا شما بتوانید در لیست ایمیل آن سایت عضو شوید. حالا شاید بپرسید که چرا این دو نوع برنامه نویسی از هم جدا هستند، به این خاطر که زبان های آن ها اند و باهم تفاوت دارند و شما باید جداگانه با هرکدام کار کنید.

مثلا در ایثن نوع برنامه نویسی شما می توانید با جاوا اسکریپت قالب سایت را زیبا و جذاب کنید، اما در بک اند شما باید پی اچ پی یا زبان های دیگر سمت سرور را بلد باشید تا بتوانید بین سرور ارتباط برقرار کنید.

چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم ؟

همانطور که احتمالا تا حالا متوجه شده اید، اولین قدم برای ورود به دنیای برنامه نویسی وب، این است که شما بتوانید Front-End یک سایت را برنامه نویسی کنید و به صورت کامل پیاده سازی کنید. برای این کار شما باید بتوانید به صورت کامل HTML و CSS را یاد بگیرید و برای حرفه ای تر شدن طراحی خودتان، به جاوا اسکریپت و بوت استرپ هم تسلط داشته باشید. در ادامه به شما توضیح می دهیم که هرکدام از این زبان ها برای چه کاری مناسب هستند.

کاربرد هرکدام از زبان های برنامه نویسی :

اگر بخواهیم یک صفحه وب را به یک ساختمان تشبیه کنیم، در ابتدا نیاز است که ما اسکلت کلی ساختمان را اجرا کنیم. در یک صفحه وب ما این کار را با HTML انجام می دهیم و اسکلت کلی یک صفحه وب را ایجاد می کنیم. بعد از ساخت اسکلت ساختمان حالا باید مشخص کنیم که اتاق ها کجا هستند و دیوارها را قرار دهیم. این کار را در یک صفحه وب، با استفاده از CSS انجام می دهیم و مشخص می کنیم که هر المان در یک صفحه کجا قرار بگیرد. مثلا با CSS مشخص می کنیم که اسلایدر در بالای سایت قرار داشته باشد، یا منوها در پایین لوگو قرار بگیرند.

بعد از این که در ساختمان مکان اتاق ها را مشخص کردیم، حالا باید زیباسازی ساختمان را انجام دهیم و نمای ساختمان را جذاب تر کنیم و امکانات بیشتری به آن اضافه کنیم. در صفحه وب این کار را با استفاده از زبان جاوا اسکریپت انجام می دهیم. زبان جاوا اسکریپت کمک می کند که ما امکانات مختلف را به صفحه سایت خودمان اضافه کنیم و بتوانیم افکت های خاصی را به صفحه بدهیم تا جذاب تر شود. همچنین صفحات سایت باید در صفحه نمایش های مختلف مانند گوشی موبایل یا کامپیوتر به درستی نمایش داده شوند، ما این کار را با استفاده از فریم ورک بوت استرپ انجام می دهیم که یکی از فریم ورک های CSS است.

پس تا اینجا متوجه شدید که هرکدام از این زبان ها به چه دردی می خورند و چطور می توانید از آنها در طراحی یک سایت استفاده کنید. حالا به سراغ این برویم که چطور می توانید اولین قدم ورود به دنیای برنامه نویسی وب را یاد بگیرید و تبدیل به یک متخصص سایت شوید و بتوانید ظاهر یک سایت را کدنویسی کنید.

گام های لازم برای حرفه ای شدن در زمینه برنامه نویسی Front-End

برای تبدیل شدن به یک متخصص در این زمینه، شما می توانید خودتان شروع به یادگیری کنید و مطالب مهم برنامه نویسی وب را با کمک سایتهای بین المللی، دوره ها و کتابها یاد بگیرید. در میان تمام روشهای موجود برای یادگیری برنامه نویسی وب، شرکت در یک دوره آموزشی از تمام روشهای دیگر بهتر و موثرتر است و شما را سریعتر به نتیجه می رساند؛ زیرا اصول حرفه ای کار را از زبان یک فرد باتجربه و متخصص یاد می گیرید.

یادگیری برنامه نویسی وب با آی وحید

شما می توانید با ثبت نام در دوره آموزشی فرانت اند در سایت آی وحید، صفر تا صد برنامه نویسی ظاهر سایت را یاد بگیرید و به یکی از بهترین متخصصان در این حوزه تبدیل شوید. در دوره برنامه نویسی وب آی وحید، شما اصول لازم برای طراحی یک سایت را به خوبی از زبان یکی از مهندسان متخصص یاد می گیرید. بعد از اتمام این دوره هم می توانید از این روش کسب درآمد کنید.

یکی از جنبه های مهم طراحی وب، بخش ظاهر سایت است که با علم و تخصص Front-end انجام می شود. از آنجایی که تمام مشتریان به زیبایی و ظاهر سایت خود اهمیت بسیار زیادی می دهند، فردی که در زمینه برنامه نویسی وب تخصص و تجربه داشته باشد، همیشه مشتری و پروژه خواهد داشت. افرادی که تسلط کافی در این زیمنه داشته باشند می توانند حتی پروژه های بین المللی طراحی سایت را هم انجام دهند و به دلار کسب درآمد کنند. در نتیجه شما با یاد گرفتن اصول می توانید به یکی از ماهرترین و حرفه ای ترین برنامه نویسان وب تبدیل شوید و وب سایتهای زیبا، یکپارچه و جذاب را خلق کنید.

شما با شرکت در دوره آنلاین این دوره می توانید جایگاه خود را به عنوان یک طراح سایت بالاتر ببرید و کارهای حرفه ای تری انجام دهید. با این دوره آموزشی، رزومه جذاب تر و پربارتری هم خواهید داشت و برند شخصی خود را می توانید هر روز بهتر و معروف تر کنید. در این دوره، شما تمام نکات، ترفندها و علم مربوط به طراحی وب را یاد می گیرید، تمرین می کنید و با متخصصان در ارتباط خواهید بود.

آنچه در دوره آموزشی فرانت اند آی وحید یاد می گیرید؟

شما در دوره آموزشی ما از 0 تا 100 کدنویسی ظاهری سایت را با کد های CSS3 ، HTML5 و جاوا اسکریپت به صورت کاملا کاربردی یاد می گیرید. برای گذراندن این دوره، به هیچ پیش نیاز و دوره مقدماتی نیاز نخواهید داشت.

بعد از اتمام این دوره هم می توانید ظاهر یک وب سایت را ابتدا روی فتوشاپ دربیاورید و آن را به صورت فایل PSD دربیاورید و سپس آن را با HTML و CSS پیاده سازی کنید. در نهایت هم سایت خود را وردپرس کنید.

چرا ثبت نام در دوره برنامه نویسی آی وحید را به شما پیشنهاد می کنیم؟

  1. با ثبت نام در این دوره آموزشی، شما تمام اصول لازم برای برنامه نویسی وب را به صورت کامل یاد می گیرید و این موضوع، در زمان و انرژی شما صرفه جویی می کند؛ زیرا خیلی زود می توانید به یکی از متخصصان حوزه طراحی وب تبدیل شوید.
  2. تمام ریزه کاری ها و اصول به روز برنامه نویسی وب، دراین دوره آموزشی به شما تدریس می شود. در نتیجه می توانید وب سایتهای مختلف را کاملا متناسب با سلیقه و نیاز مشتریانتان طراحی کنید.
  3. قیمت این دوره آموزشی بسیار مناسب است و شما بعد از اتمام این دوره و یادگیری مهارت برنامه نویسی وب، چندین برابر این هزینه را با گرفتن پروژه های متعدد در می آورید.
  4. در تمام مدت دوره، پشتیبانها در کنار شما هستند و در اجرای تکنیک ها و حل تمارین، به شما کمک می کنند تا بتوانید بهترین نتیجه را از دوره بگیرید و تمام اصول را به خوبی یاد بگیرید.
  5. در دوره نوع آموزش طراحی سایت آی وحید، ما به شما روش حرفه ای شدن در این زمینه و برند شدن در آن را آموزش خواهیم داد. در نتیجه با استفاده از تجربه های چندین ساله ما، شما راحت تر و سریعتر می توانید شروع به کار کنید و مطمئنا پول بیشتری هم در می آورید؛ زیرا راه و روش حرفه ای رفتار کردن در بازار آن را کامل به شما آموزش خواهیم داد.
  6. تمام دانشجویان این دوره ، از نحوه تدریس مطالب توسط استادان و روش تمرین و تکرار مطالب راضی بوده اند. در نتیجه اگر نگران این هستید که مطالب را به خوبی یاد بگیرید، خیالتان راحت باشد که در دوره آموزشی فرانت اند آی وحید، صفر تا صد کار در این زمینه را یاد می گیرید.
  7. بعد از گذراندن این دوره، شما قادر هستید هر مدل سایت فروشگاهی، شرکتی، آموزشی و… را خودتان بالا بیاورید و آن را به بهترین شکل ممکن طراحی کنید.
  8. با شرکت در دوره آموزشی Front-End، اطلاعات گرافیکی شما بیشتر می شود، به نحوه نمایش عناصر توجه بیشتری می کنید و به جزئیات سایت و تجربه کاربری اهمیت بیشتری خواهید داد. در نتیجه ظرافت و دقت شما در این کار بیشتر می شود.

پس اگر می خواهید در زمینه برنامه نویسی وب متخصص شوید و از این حوزه پول خوبی دربیاورید، می توانید در این دوره آموزشی آی وحید ثبت نام کنید و به یکی از متخصصان این حوزه تبدیل شوید. اگر تمام تمارین گفته شده در دوره را خوب انجام دهید و سر کلاسهای خود حاضر شوید، به شما این اطمینان را خواهیم داد که به زودی می توانید اولین پروژه ی خود را بگیرید و شروع به کسب درآمد کنید. پس همین حالا برای حرفه ای شدن تصمیم بگیرید و به جمع طراحان سایت متخصص و حرفه ای بپیوندید …

پکیج برنامه نویس واقعی ، آموزش صفر تا صد به صورت یکجا

با خرید پکیج برنامه نویس واقعی آموزش فرانت اند Front-End و بک اند Back-End را به صورت ویدیویی و کامل دریافت کنید . با خرید پکیج برنامه نویس واقعی دیگر نیاز نیست در ساعت خاصی در کلاس های آنلاین حضور داشته باشید و هر زمان دوست داشتید آموزش ها را ببینید.

در کلاس های آنلاین یک مزیت مهم وجود دارد ، پاسخ به سوالات دانشجویان که این مورد را با برای شما برطرف کردیم و با خرید پکیج در گروه تلگرامی پشتیبانی محصول عضو شده و می توانید سوالات خود را با اساتید برنامه نویسی مطرح نمایید.

مشاهده بسته آموزش صفر تا صد طراحی سایت تیم آی وحید

جمع بندی :

با توجه به تخصص تیم آی وحید و تجربه های موجود در تیم راه برنامه نویسی مشخص و معین شده و در این دوره های آنلاین و پکیج آماده شده توسط تیم می توانید راه برنامه نویسی خود را با خیال راحت به صورت تجربه محور همراه با پروژه شروع نمایید .